Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az ovu teszt, a peteérést...

Az ovu teszt, a peteérést mutatja vagy az ovulációt?

Figyelt kérdés
Lehet fura kérdés,de attól hogy van peteérés,még nem jöhet létre fogamzás, csak ha utána van tüszőrepedés vagyis ovuláció is,igaz? És akkor ez teszt most melyiket mutatja biztosra? És ha ezt a teszt pozitív,akkor mikor kellene együtt lenni. Aznap vagy másnap?

2012. ápr. 1. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Lehet,hogy én vagyok a buta, de az ovuláció és a peteérés ugyanazt jelenti.
2012. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

A kettő ugyanaz!


[link]

2012. ápr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem egészen ugyanaz a kettő. A peteérés egy folyamat, ami alatt értelemszerűen érik a petesejt, ez több napig eltart. Az ovuláció, más néven tüszőrepedés pedig az, amikor kiszabadul az érett petesejt, az pedig egyetlen napon következik be. Az ovulációs teszt inkább a peteérést mutatja, tehát hogy közeleg az ovuláció, mert akkor van csúcson az LH hormon. Viszont lehet, hogy nem tud megrepedni, és kiszabadulni a petesejt, azt pedig nem mutatja az ovuteszt. Amúgy már a pozitív napon is érdemes együtt lenni, mert elvben 1-2 nap múlva várható az ovu.
2012. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

És akkor a tüszőrepedés mi és mikor van?

2012. ápr. 1. 18:22
 5/12 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon köszönöm,ez az infó hiányzott,ezért zavarodtam bele, mert a peteérés és az ovuláció akkor nem ugyanaz. És ha nincs ovuláció,akkor esélytelen a megtermékenyülés. De menstruáció ilyenkor is rendszeresen van?
2012. ápr. 1. 18:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Leírtam, hogy mi. A tüszőrepedés során szabadul ki az érett petesejt. Ovutesztelés szempontjából azon a napon van, mikor a pozitív után először negatívat tesztelsz.
2012. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy valóban szokták peteérésnek is nevezni az ovulációt, tehát ilyen tekintetben tényleg nincs különbség köztük, viszont olyan meg tényleg van, hogy érik a pete, csak éppen nem reped meg a tüsző. Szóval ezért nem árt, ha mégis teszünk különbséget köztük.
2012. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oké,köszi, azt a kérdést,még közben írtam, mielőtt a tiedet elolvastam.

Így már világos. A peteérési folyamat az ovuláció, vagy más néven tüszőrepedés, és az ovu tesz,akkor a peteérést mutatja ki,ettől még nem 100% hogy van ovuláció,de ez már a tesztből nem derül ki.

2012. ápr. 1. 18:28
 9/12 A kérdező kommentje:

*folyamat vége

bocs

2012. ápr. 1. 18:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a peteérés az egy folyamat. Az ovuláció pedig az, amikor megreped a tüsző, arra mondják, hogy bekövetkezett az ovuláció.

Az ovuteszt csak a peteérést mutatja, szóval a hőgörbe vezetése ilyen szempontból megbízhatóbb, mert azon látszik is, hogy megtörtént valóban az ovuláció, azaz a tüszőrepedés.

2012. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!