Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hónapja nem akkar jönni a...

7 hónapja nem akkar jönni a baba, lassan kivagyok idegileg, mit tegyek?

Figyelt kérdés
mostanába egyre ingerlékenyebb vagyok nem telik úgy el hét hogy ne sírjam el magam.A párom szerint is egyre "ideg sokkosabb" vagyok.Állandóan a neten lógók minden féle fórumokon ahol a teherbeeséssel kapcsolatos.Minden hónapban a tüneteket keresem magamom pl.miért fáj a hasam,mitől fájnak jobban a melleim,ha már pár napot késik már azt hiszem baba van stb. A városban vagyok mindenhol kismamákat/babákat láttok,még a TV-be is.2 barátnőmnek is megszületett a babájuk és mindkettőnek becsúszott.Sógórnőmnek is van egy 9 hónapos szép kislánya.Mikor a kezembe tartom rám jön az anyai ösztönök és ezt gondolom ilyenkor mindenki látja mert mondják hogy milyen jól áll a gyerek a kezembe,miért nem hozzunk mi is össze egyet,erre nekem csak az a válaszom "mintha az olyan egyszerűen menne!" Vizsgálaton még nem voltunk megbeszéltük a párommal hogy csak 1 év után megyűnk vizsgálatokra.Szerintem velem van baj mert lehet pajzsmirigy problémám van (a hőm erre utal,lehet nem is volt ovum :( most mérem először ebbe a hónapba )
2012. ápr. 2. 18:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira szeretnéd nem kötelező megvárni azt az 1 évet, ha úgy gondolod, hogy baj van menj el bátran a nőgyógyászhoz.
2012. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Először is nyugi,ennek így semmi értelme csak emészted magad! Ugyanakkor tudom mit érzel,mi nyolc hónapja próbálkozunk,épp a hétvégén beszélgettünk róla, hogy ha elsőre összejön, akkor már mindjárt születne.

De ennyire tényleg nem szabad ezzel foglalkozni. Keress magadnak elfoglaltságot,örömöt a mindennapokban!

Ha betegségre gyanakszol nem kötelező megvárni az egy évet,ha mégis,akkor tényleg ne foglalkozz ezzel! Állj,úgy hozzá,hogy ha jön jön,és élvezzétek a spontán jött együttléteket!

2012. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Először is: nyugodj meg. Minél stresszesebb vagy, annál türelmetlenebb is és a stressz nem tesz jót a teherbeesésnek!

Nekünk 1,5 év után sikerült a bébi. Mi is nagyon akartuk. Nekem is ez volt az érzésem, h körülöttem mindenhonnan csak a babás dolgok jönnek, reklámok, hirdetések, kismamák az utcán.

Én is sokáig magamban kerestem a hibát, h biztos velem nem stimmel valami, amíg nagy nehezen sikerült valahogy elérnem oda, h ne agyaljak ennyit.

Ne arról szóljon az együttlét, h "vajon sikerült?" és ez pedig a legnehezebb része, h kikapcsold az agyad ezen részét ami mindig a baba felé irányul.

pedig muszáj. Nálunk ugyanez volt. Pont anyák napján jött meg és ráadásul behívták a férjemet is a munkahelyére mert a kollegájának éppen aznap született meg a gyereke!

Gondolhatod mennyire selejtnek éreztem magam.

Aztán elhatároztam, h nem érdekel, lesz ami lesz, többé nem görcsölök rajta. Ha akar a baba jönni.. jönni fog.

A babánk május 15.-én fogant :)

Most itt van a 1,5 hónapos kislányom.

És tényleg csak ezt tudom tanácsolni: ne stresszelj, engedd el magad. Szervezz programokat, az együttlétek legyenek olyanok, amiket élvezel és nem agyalsz utána!

Ha akarsz szedhetsz kezdésnek terhesvitamint (én Femibiont szedtem a terhesség előtt) aztán az első 12. hétben is.

Remélem tudtam segíteni és kicsit lelket öntöttem beléd!


Sok sikert! :)

2012. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Amikor kb. itt tartottam, mint most te, én is így éreztem...Most pedig már ott tartok, hogy lassan 2 és fél éve nem sikerül a baba és már nem is érdekel, belefáradtam az egészbe és úgy vagyok vele, ha jön jön, ha nem jön, akkor nem jön.

Erőltetni nem lehet, hogy ne akard, ezért én nem is mondom azt, hogy foglald le magad mással, mert én is ugyanabban a helyzetben voltam, mint amiben most te vagy, nem lehet leállni a témáról, ez természetes!!

De ha még eltelik 1 év és még mindig semmi, akkor már magától fog jönni az, hogy te bizony belefáradtál és eleged van és nem érdekel!!

De kívánom, hogy neked ne kelljen ennyi időt várnod, mint nekem! És nálam még most sincs baba!!!


28/N

2012. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
pár hónapig nem is direkt voltunk egyűt sőt még most se nagyon mert ha páromon múlna napi szinten szexelnénk :) csak néha utalok rá hogy most pihizűnk pár napot.A mostani hónapban is ha én nem figyelem magam észre se vettem volna hogy ő szerinte nőttek a melleim,meg a bimbóudvarom széle kicsit besötétedett,ezt a párom vette észre!de lehet van egy kis hormonzavarom én ezzel magyarázom.Köszi hogy egyűtt éreztek velem modjuk ti is ugyanezen menttetek keresztűl :) :((
2012. ápr. 2. 18:49
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
én is ugyanígy éreztem. elmentem az endokrinológiára, meg nőgyógyászhoz, és ki is derült, hogy pajzsmirigy alulműködéses vagyok. ha ennyire akarod a babát, ne ülj ölbetett kézzel!! nyomás a dokihoz!! azt meg lehet mondani, hogy 1 éve próbálkoztok, azt mondasz a dokinak, amit akarsz, úgyse tudja leellenőrizni, hogy mióta próbálkoztok.
2012. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
mentek keresztűl! :( már múlt hónapban is tudtam hogy úgy is meg fog jönni,de azért mint mindig reménykettem 1 picit,mikor eljött az első ciklus nap alig vártam hogy vége legyen a mensimnek és kezdjem előről az egészet,most is tudom hogy meg fog jönni de a remény még az utolsó pillanatig meg van
2012. ápr. 2. 18:59
 8/18 anonim ***** válasza:

én is a 7.hónapon vagyok túl,de az 5hónap után elmentem dokihoz.

Pajzsmirigy értékem nem volt tökéletes.

Szerintem ne várj tovább,menjél el orvoshoz.Hátha talál valamit,amin tudna segíteni és előbb jönne úgy a baba.

Ha nem,akkor pedig megnyugtató lehetne számodra,hogy nincsen semmi gond!

2012. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
igen már készűltem a dokihoz,de aztán mindig elvetettem azzal a tudattal hogy talán most!ez a hónap!anyukámmal beszélgettem ő neki is pajzsmirigy problémája van és Debrecenbe mondott egy klinikát ami nagyon jó de sajnos 2-3 hónap mire bejutok egyáltalán az orvoshoz,tavaj ő is ott volt egy eü műtéten és kiderítették hogy már nincs péje,adtak neki rá gyógyszert is de nem szedi mert már benne van a korban és nem akkar még 1 gyermeket
2012. ápr. 2. 19:16
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia!Amit leírtál az teljesen olyan mintha csak én írtam volna!Már több mint egy éve próbálkozunk,most vagyok a második closty-s hónapon.Annyira bíztam ebbe a gyógyszerbe,de persze megint megjött.Ez volt az első alkalom több mint egy év után,hogy 3 napig sírtam.Csak az jár a fejembe,hogy miért velem történik ez??????????Annyira vágyunk már a picurra,de valahogy már kezdek belefáradni a sikertelenségbe.Nekem is mindenki azt mondja,hogy ne görcsöljek rá,de erre csak azt szoktam mondani,magamba,hogy könnyű azt mondani!Szerintem aki tervezi a babát,annak bizony ezen jár a gondolata!!!
2012. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!