Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe akarok esni a...

Ha teherbe akarok esni a páromtól, akkor miért érdemes tudni a vércsoportját? Úgy értem az min változtat, ha tudom?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
ha nem megfelelő a vércsoportja a tiedhez és a baba az ő vércsoportját örökli akkor a szervezeted kitaszítja a babót. Én így tudom.
2012. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennek csak akkor van jelentősége, ha negatív a vércsoportod. Mert ha a párod is negatív, akkor nem lehet pozitív a magzat vércsoportja, és nem lesz Rh összeférhetetlenség. Én negatív vagyok, a férjem pozitív, ezért sűrűbben vettek tőlem vért a terhesség alatt.
2012. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És az mit jelent, hogy nem megfelelő a vércsoportja az enyémhez?
2012. ápr. 7. 22:44
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell tudnod,és semmin nem változtat.Képzeld ha az előtted levő generációk így estek volna teherbe...

Rég kihaltunk volna.

A kórháznak kell tudni,majd a szülés előtt,a Tiedével együtt.

2012. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg lényegtelen a vércsoportja. Az igaz, hogyha esetleg az anya RH-, és a babáé RH+, akkor az anya szervezete ellenanyagot termel, de az nem a terhesség alatt, hanem a szülést követően következik be, és csak a következő terhességre lesz ártalmas, ha a 2. baba szintén RH+. De manapság már nézik ezt, és ha a így alakul, tehát te - vagy, és a baba +, akkor szülés után kapsz egy szurit, ami megakadályozza az ellenanyag termelést, és így a következő terhességnél sem lesz gond. Szóval a vércsoporttól nem függ semmi.
2012. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Én erről anno megkérdeztem egy dokit, mert én is negatív vagyok nőként, így érdekelt, hogy milyen következményekkel járhat, ha valami nem stimmel. Elmondása szerint régen nagyon is sok szülés végződött sajnos emiatt halállal, baba-mama részről egyaránt, ezért ma erre már nagyon figyelnek és kordában tartják.


Ahogy mondták az első babánál általában nem lehet gond, de azért akkor is ellenőrzik a mamát gyakrabban, hogy minden rendben van-e. Szülés után kap anyuka egy hatalmas szurit, ami meggátolja az antitestek képződését. Következő terhességnél pedig még fokozottabban figyelnek és ha a kismama ellenanyagot kezdene termelni a magzat ellen, akkor azonnal közbe tudnak avatkozni és elméletileg különböző szerekkel ezt jól kordában lehet tartani.

Egy rokonom veszélyeztetett terhes volt emiatt végig, nála okozott problémát, de végül minden rendben zajlott, makk egészséges a mama és a baba is. A dokim akkor azt is elmondta egyébként, hogy ritka, hogy szövődmény van, de ha van, ma már akkor sincs gond. Ergo hülyeség vércsoport alapján párt választani! :)


Egyébként ez csak akkor lehetséges, ha te Rh negatív vagy, a párod pedig pozitív és a baba is pozitív lesz! Két negatív Rh-jú szülőtől is születhet pozitív baba, de ez ritka. (mondjuk én két pozitívból lettem negatív)

Ha a mama pozitív, a baba negatív, az nem okoz gondot, csak is ha a mama negatív, a baba pozitív!!

2012. ápr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Igazából tényleg elkezdett biológiailag is érdekelni a dolog, de eredetileg elég kis apróság miatt merült fel bennem a kérdés. Anyósommal ugyanis egyik nap valamiért szóba került a férjem vércsoportja, és ő elkezdett szörnyülködni, hogy én nem tudom, pedig gyereket is akarok tőle. És ezért bizonytalanodtam el egy pillanatra én is, mert nem tudtam, hogy ez ilyen "alap", meg hogy "kell" a teherbeeséshez, meg nem értettem nagyon... Én nem tudom, ti tudjátok a párotok vércsoportját? vagy ez tényleg ennyire magától értetődő, vagy csak az anyósom "anyóskodik"...? :)
2012. ápr. 8. 10:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, én tudom, de tényleg nem kell ennyire komolyan venni az anyóst.
2012. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

Én rendszeres véradó vagyok, innen tudom a vércsoportomat, egyébként párom nem tudja az övét, de azt mondta szerinte otthon megvan neki valahol, majd egyszer megnézi. Nem kell ezzel annyira foglalkozni, mert úgy is szólnom kell a dokinak, hogy én negatív vagyok (jobb esetben tudja is), a páromról pedig nem tudjuk milyen vércsoport, így vagy alapból "problémás terhességként" fog kezelni, vagy megnézik a párom vércsoportját is, mert attól, hogy ő is negatív, még születhet pozitív baba.


Lényeg a lényeg, szerintem az első vérvételnél kérnek majd egy vércsoport meghatározást is, ha még nem tudod milyen a csoportod és ott ki is derül minden. Nem kell ezt annyira túl kombinálni.


Amikor kiderült, hogy negatív vagyok, én anyukám is totál kétségbeesett, hogy fúú az nagyon nem jó, sorolta a családban történt incidenseket emiatt, jól be is ijesztett, ez vitt arra rá, hogy rákérdezzek a dokimnál, hogy ez mivel jár. Szerencsére abszolút megnyugtatott, hogy ez ma már egy bevett és jól kezelhető dolog. :)

2012. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10%
Az én anyukám majdnem meghalt a szülés után, mert nem vették figyelembe, hogy negatív a vércsoportom! 2x kapott vérátömlesztést. Én is pozitív szülőktől lettem negatívos. Szóval, úgy is okozhat problémát, ha pozitív anya hord ki negatív magzatot. De a vércsoporthoz tényleg nincs köze a terhességhez.
2012. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!