Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik programra készülünk...

Lombik programra készülünk Németországban! Van valakinek információja, tapasztalata ezzel kapcsolatban? Sokat segítene!

Figyelt kérdés
Sajnos a férjemmel is és velem is vannak gondok. Magyarországon megcsináltattuk a spermatogramot, és nagyon rossz lett az eredmény. Az orvos azt mondta, hogy csak lombikkal lehet babánk. Több mint két éve Németországban élünk, itt vagyunk biztosítva, tehát itt kerülhet majd sor a lombikra is. Talán van itt valaki, aki már végicsinálta vagy éppen csinálja ezt az egészet.A válaszokat nagyon köszönöm előre is!

2012. ápr. 14. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk össze jött normál módon, igy lombikról nem tudok mit mondani, és ismeröseim sincsenek lombikosok.


De a második terhességemet csinálom, abban sokat tudnék segíteni.


Sokat számít, hogy normál vagy privát biztosítótok van. Aztán pár dolog (habár nem túl sok) más és más biztosítóként is.


Szerintem érdemes a biztosítót is felhívni vagy személyesen bemenni és megkérdezni mi is az amit ök biztosítanak, mit adnak.


Nekem pl meglepö volt, hogy küldtek egy teljese brossurát terhesség hónapról-hónapra, és nagyon rendesek mindenben, akármilyen infod vagy gondod van mindig segítettek. (mi a férjemmel az elsönél nem voltunk házasok, és 1 éves volt a lányom mikor munkáltatómnál lejárt a szerzödés, így nem voltam biztosítva)


Aztán az orvostól is függ, hogy miért kell fizetnetek és miért nem. Pl én a második terhességemet is ugyan annál a dokinál csináltam, és a 22-ik hetit ingyen (kiírta biztosításra) megcsinálta, pedig egy drága vizsgálat.

Anyósom aszisztens egy nögyógyásznál, de változó ott is miért kell fizetni, mit fizet a biztosító és mi az amit a dokija grátiszba megcsinál.


Hol laktok?

2012. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Az AOK-nál vagyunk biztosítva, ami nem túl jó. Gondolkozunk, hogy átmegyünk a Technikerhez, majd meglátjuk. Az biztos, hogy az állam a lombik beavatkozás felét kifizeti, ha pár feltételnek megfelelünk és ha a lombik tényleg szükséges. Tehát, ahogy olvasgattam kb. 1300-1800 Euro lesz a mi költségünk. Kicsit félek, hogy mindent megértünk-e, meg ilyenek...hát majd meglátjuk. Ja, amúgy Bad Tölzben lakunk, Münchenhez közel van. Ti?
2012. ápr. 14. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi Frankfurt alatt lakunk.


Jó kis összeg ez a lombik ha tényleg ennyit kell kifizetnetek.

Mi a TKK-nál vagyunk én nagyon megvagyok velük elégedve, de az AOK sem lehet rossz, ök is az egyik legnagyobbak.


Terhes gondozásban pár dolgot nem fizetnek pl a genetikai szürés, vércukor, toxoplazmózis, 22 heti UH, és streptokoccus. ami vicces hogy az egyik leggyakoribb problémák ezek. de szerintem mindennel együtt nincs 300€ az egész vizsgálatok. A szülés meg egy álom, nálunk mindent adtak, csak saját ruházatot kellett vinni, de mint a hotelben.


remélem hamar meg lesz a magzatotok, és egyböl sikerül. Sokmindent nem kell megérteni, egy idö után már rutinos leszel. én mindenre rögtön vissza kérdezek ha nem értem, ha kell 2x is. Habár férjem német, de a vizsgálatok 90%-ra nem tud jönni.

2012. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia.Mi is Németorsyágban élünk és mi is itt szeretnénk lombikot csinálni.Májusban szeretnénk orvoshoz menni és akkor majd okosabbak leszünk,mit hol merre.Én csak annyit hallottam erről,hogy 800 Euro körüli önrész kell és a gyógyszereket kell még fizetni.Majd kiderül.Elindultatok már valamerre?Orvos,Klinika stb?
2012. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
SZIA, de jo, hogy irtäl. Legaläbb nem erzem, annyira egyedül magunkat...:) Csütörtökön megyek orvoshoz (nögyogyäsz), megkerdezem amit szeretnek. Ami biztos (mert utäna olvastam), häzasnak kell lenni, HIV es chlamydia vizsgälatot mindkettönknek csinältatni kell, fel even belüli spermiogramm eredmeny kell. Most ennyi jut eszembe. Amugy a beavatkozästol is függ az összeg. Nekünk nagy valoszinüseggel ICSI lesz, persze ez a legdrägäbb.
2012. ápr. 24. 13:24
 6/7 anonim válasza:
Szia.Akkor ha végeztél csütörtökön várom a beszámolót.Magyarországon van lefagyasztott "babánk",de sajna időnk nincs otthon végig járni megint és talán itt kicsit odafigyelőbbek.Te dolgozol?Mert én igen és nekem ez is a dillemám,hogy most hogy ,mint csináljam,mert a melohelyemen azért néha kell emelgetni és néha nehéz melo.Meg kell ilyenkor mondani munkáltatónak,hogy mire készülünk?Ezekkel sajna itt nem vagyok tisztában.
2012. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi itt csinaltuk. Mindent kifizet a biztosito,de az 50%ot meg kell elolegezni,majd visszautaljak. Ez akkor el ha mindketten ugyannal a bizt.vagytok biztositva. Az alap dolgokat tehat kifizeti mindwn egyeb extra sajat zsebbol. A fagyasztasert mi 900eurot fizettunk pl.
2014. máj. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!