Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3 évig szedtem Mercilon...

3 évig szedtem Mercilon tablettát, majd egy hónapra abbahagytam. Azóta késik a menstruációm, eléggé rosszul vagyok. Terhes vagyok?

Figyelt kérdés
de igaz olvastam hogy ha valaki abbahagyja a gyógyszert akkor van hogy késik. kb. olyan tüneteket produkálok mintha megjönne, de valahogy mégse.
2008. ápr. 17. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Ha a PÉ-d alatt nem szeretkeztetek,akkor erősen kétlem,hogy terhes lennél,ha nem védekeztetek,lehetsz az.

Bár a gyógyszer csinálhat mensikimaradást.Sztem csinálj tesztet,és mindenképp menj orvoshoz,mert gyógyszer elhagyás után nem árt egy átfogó vizsgálat.Egy öreg róka

2008. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi szépen a választ. Igazából azért nem értem, mert totál olyanok a tünetek attól még lehet az ember terhes? vagy csak én vagyok fiatal? :) amúgy gondolkodom rajta hogy elmegyek dokihoz. mondjuk tartok tőle kicsit, az esetleges rossz hírtől. meg a következményektől is.
2008. ápr. 17. 18:05
 3/10 A kérdező kommentje:
bocsi tájékozatlan vagyok, de mikor van a peteérés? tom amikor megjön, de hány napig tart konkrétan? 14?
2008. ápr. 17. 18:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia!Bocsi h bekontrákodok a rovatodba, de lenne egy kérdésem azokhoz akik már voltak terhesek. miszerint milyen érzés az...mert én lehet úgy vagyok hogy az agyam generálja a tüneteket közbe, meg nem is vagyok...köszi előre is...
2008. ápr. 17. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Figyu! A peteérés abszolút nem akkor van, amikor megjön. A peteérés mindig a következő mensi első napja előtt van 14 nappal. Tehát ahány napos szokott lenni a ciklusod, vonj ki belőle 14-et, és add hozzá a mensi első napjához, amikor utoljára megjött. Akkor volt nagy valószínűséggel peteérésed, de ez sem 100 %, mert előfordulhat bármikor peteérés egy-egy megrázó nagy orgazmus hatására is, és attól is lettek már terhesek emberek.

Pl. ha 28-29 napos a ciklusod, akkor 13-15. nap között van nagy valószínűséggel

2008. ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem. hát akkor elviekben nem lehetek terhes... akkor valszín a gyógyszer miatt van... én erre gyanakszom amúgy hogy mivel abbahagytam felborult a hormonháztartásom...
2008. ápr. 17. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló vagyok.

Nem tudom,Te küldtél nekem privit?

Annyit válaszolnék a kérdésedre,amit előttem író is megtett,a PÉ-d két mensi között félidőben van,amit azért nehéz kiszámolni,mert a ciklusa a nőknek változó,ritka az a nő,akinek gyógyszer nélkül dekára 28 napos a ciklusa,ami azt jelenti,hogy a 14.napon ovulál.ÁLtalában nincs normálisnak mondható ciklus,a dokik a 28 naposat veszik alapul.

Írok pár dolgot,hátha a segítségedre lehet.

1.Ha kicsit jobban odafigyelsz magadra,akkor pontosan tudod mikor van PÉ-d.Ennek több tünete van,nálam a mensiszerű kisebb görcsök,és az EGYIK oldalam(ahol a petesejt beért) intenzív nyilallása jelzi,valamint az,hogy lehet érte hülyének nézni,de hónap közepén jobban adok magamra,és jóval több pasi néz meg.Ja,és ezt a férjem mondta.Lányok,durva amit írok,de a férfiak ugyanúgy megérzik a termékeny nő illatát,mint a kan állatok.Bocsy...de ez az igazság.

2.Ha még nem akarsz kisbabát azt javaslom,ha már gyógyit nem szedsz,hogy cca.1500 forintért vásárolj magadnak egy PG-53 ovultesztet,mert ez kimutatja,ha épp PÉ-d van,és mellette használjatok gumit.A használata egyszerű a tesztnek.Természetesen ez sem 100%,a 100% az,ha sosem szexelsz senkivel.De hát azt meg ki tudja megállni????:)))))))Egy öreg róka

2008. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja,és még két dolog,az első válaszoló vok még mindig.

A PÉ-d lehet mensi alatt is,van ilyen is,ezt az ovulteszt megmutatja,valamint a beért petesejt 24 óráig életképes.Azt viszont egyik orvos sem tudja pontosan megmondani,hogy a barátod hímivarsejtjei meddig élnek,és akkor van gáz,ha hosszú életűek,mert hiába ha 5 nappal a PÉ előtt már nem szexeltek,de a spermák még élnek,mert ÉLHETNEK,volt rá példa,akkor simán lehetsz terhes.

Ha pedig a pontos ciklusodra kíváncsi vagy,regisztrálj fel a www.ciklus.hu-ra,ahol tudod vezetni a pontos mensidet,PÉ-det,napi hődet,érzéseidet,és nem ér meglepiként efféle tünetek zöme.

Bebeszélni természetesen be lehet a tüneteket,de én egy dokit is felkeresnék már csak a gyógyi elhagyása miatt is.Egy öreg róka

2008. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia!köszi szépen. És amúgy olyan lehet hogy mondjuk azért nem jön meg mert rástresszeltem és bebeszélem magamnak h terhes vagyok, de mégse? van ilyen amúgy?
2008. ápr. 18. 13:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy még egy dolog, hogy ma reggel pl. fájt amikor pisiltem...mi van ha mondjuk csak egy vírus vagy valami ilyesmi vagy tényleg csak a szervezetem hülyéskedik velem...azért ez érdekes h ez volt...
2008. ápr. 18. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!