Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, mi a tapaszt...

Babát szeretnénk, mi a tapasztalatotok a magzatvédő vitaminokról? Többen ajánlják az Elevitet, de nekem szimpatikusabb a Femmibion. Ti szeditek valamelyiket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhesség előtt is már az Elevitet szedtem,Ceizel Endre ezt ajánlotta nekem és ezért el kezdtem szedni, de akkor még védekeztünk, multivitamin helyett ezt szedtem, és aztán egy évre rá pedig el kezdtünk próbálkozni, és azonnal terhes lettem, ugyhogy jó, hogy már előtte szedtem a terhesvitamint,én úgy tudom az elevit is meg a Femibion is jó nagyon, de én az Elevitet szedtem.Szpotatáskor is ezt szedtem és nem bántam meg.Egy boldog 15 hós kislány anyukája
2009. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én az elevitet szedtem,annyit kell tudni róla,hogy reggeli közben vagy után kell bevenni,de semmiképpen nem éhgyomorra,mert rosszullétet okoz,legalábbis nálam így volt,sőt több kismamától is hallottam.

8hós baba anyukája

2009. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én (ex)nőgyógyászom szerint az esetek x (x=kevés) százalékában a folsav nem szívódik fel, csak a Femibionból. (Állítólag ez valami új kutatás.) Így én azt szedtem a terhesség előtt, és az első trimeszterben. Utána a folsav már nem volt olyan nagyon fontos, így áttértem az Elevitre. A mostani orvosom szerint viszont nem árt időnként mást szedni, mert abban meg nincs jód (ha jól emlékszem), de mondjuk engem ez nem zaklat. Az tény, hogy a Femibion messze a legdrágább.
2009. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem Gravida, mert az a magyar viszonyokra lett kitalálva. pl. jódot is tartalmaz. de túl sokat nem jó szedni egyiket sem, mert azzal is árthatsz a babának (pl. benőtt kutacs...) szerintem a doki meg tudja mondani, hogy mennyit és mit szedj. illetve érdemes megnézni a [link] -t a természetes vitaminforrásokról.
2009. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én semmilyen magzatvédő vitamint nem szedtem. A családomban eddig nem volt semmi jó belőle (akkorák lettek a gyerekek, hogy nem lehetett megszülni őket több mint 5 kilóval jöttek a világra) az orvosok mondták, hogy ez valamilyen szinten jó, de úgymond"káros" is.
2009. jún. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!