Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tabi papírján az volt írva,...

A tabi papírján az volt írva, hogy a következő vérzésig nem eshetek teherbe de 5 napja késik. Ugyan a teszt negatív de ha mégis terhes lennék csak korai volt a teszt akkor nem lehet baja a babának? Vagy valószínűbb, hogy a gyógyszer miatt késik?

Figyelt kérdés
Gyermeket szeretnénk párommal, a fogamzásgátló szedését abbahagytam. Március 11-én vettem be az utolsó tabit, utána meg is jött még a megvonásos vérzésem. A szedési útmutatón az volt írva, hogy a terhesség kerülendő a következő vérzésig. Voltunk együtt de vigyáztunk (nem óvszerrel mert arra allergiás vagyok). Eddig 5 napja késik. A mai teszt negatív.
2012. ápr. 17. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Van, akinek a szervezete megkergül a gyógyszer abbahagyása után. Bár nekem csak 1 nappal tolódott el, hallottam már olyat, akinek több időbe telt a regenerálódás. A gyógyszer "hatása" nekem még 3 hónapig fennállt, illetve akkor sikerült a baba:D Szerintem várd ki ezt a hetet, de a helyedben, ha addig sem jön meg elmennék orvoshoz.

Sok sikert a babóhoz!

2012. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy nem vagy terhes, csak éppen idő kell a szervezetednek, hogy visszaálljon a saját szabályozási rendszerébe. Ilyenkor gyakran előfordul, hogy nem jön meg pontosan.
2012. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jórészt megnyugodtam! Azt mennyire vegyem komolyan amit a gyógyszerre írtak (Volina)? Halottam olyat, hogy "csak" a szülés várható idejének kiszámítása miatt fontos kerülni a teherbe esés lehetőségét az első természetes menstruácig.
2012. ápr. 17. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem is bekavar 1 kicsit még a hormonjaidba,hány naposak voltak a fog.gátló alatt a ciklusod?
2012. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira komolyan venni. Még ha a tabletta szedése alatt is fogan meg, akkor sem lesz baja a picinek. A szülés várható időpontját pedig a méretekből is meg tudják határozni. Úgyhogy egyáltalán nem baj, ha egyből teherbe estél, de szerintem nem erről van szó. Én is szedtem Volinát, és nekem az abbahagyás után először 5 hétre jött meg,(mármint az utolsó megvonásos vérzés után 5 héttel), aztán visszaállt 28-29 napra.
2012. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amíg szedtem a gyógyszert 28 napos ciklusaim voltak, minden teljesen kiszámítható volt. Az egy hetes szünetbe mindig a 4. napon jött meg és az újabb levél első tablettájának bevétele napján múlt csak el.
2012. ápr. 18. 07:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel úgy ébredtem, hogy émelyegtem a kávénak nem illata hanem szaga volt és fáradtnak éreztem magam. A melleim olyanok voltak mint mikor a "meg fog jönni" helyzet van de úgy éreztem jobb ha csinálok egy másik tesztet és POZITÍV :D még egymagamba örülök itt de már nagyon gondolkozom, hogy a páromnak hogy is mondjam el mert az biztos,hogy nem bírom magamba tartani? Szerintetek, hogy mondjam el neki a jóhírt? Mindig nagyon kreatív vagyok de most nem tudok gondolkozn
2012. ápr. 24. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!