Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lehet a bajom? Hol normális...

Mi lehet a bajom? Hol normálisan, hol pedig alig menstruálok.

Figyelt kérdés
Lehet valami bajom, ha egyik hónapban rendesen menstruálok, a következőben pedig alig. És ez így váltakozik rendszeresen. Belara fog.gátlót szedek.Lehet, hogy ez befolyásolja? Mert mielőtt nem szedtem, nem emlékszem, hogy lett volna ilyen gondom. Ha valaki észlelt hasonlót, kérem segítsen, mert már babával szeretnénk próbálkozni az év vége felé, és nagyon félek, hogy nehogy gond legyen. Köszönöm előre is a válaszokat.
2009. jún. 21. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló szedése mellett jelentkező vérzés nem valódi menstruáció, hanem úgynevezett megvonásos vérzés. Azért jelentkezik, mert a gyógyszer szedési szünetében nem jut plusz hormon a szervezetbe és a hormon szint esésére vérzéssel reagálunk. A megvonásos vérzés jellegében és mennyiségében nem hasonlít az igazi menstruációra. Nincs abban semmi rendkívüli, hogy sokkal kevesebb mint a korábban megszokott vérzés, ez szinte mindenkinél így van.
2009. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


Az első válaszoló jót írt. A fogamzásgátlónak ez a hatása valóban.Azzal egészíteném ki, ha babát akartok legalább évvége előtt 4-5 hónappal "állj le" róla. Tudom, tudom azt mondják, hogy a mai fogamzásgátlók már biztonságosak, nem okoznak fejlődési vagy egyéb problémákat a magzatnál... de jobb félni, mint megijedni. Mesterséges hormonokat kap a szervezeted, ezeknek ki kell "ürülniük".

2009. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!