Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy derül ki, hogy PCOS vagyok?

Hogy derül ki, hogy PCOS vagyok?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatokból tudhatom meg?
2012. máj. 2. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl. egy sima hüvelyi Uh-ból, ahol látszik hogy teli van cisztával a petefészked. De van olyan is, aki PCO-s, de nincsenek cisztái. Szerintem az endokrinológus nőgyógyász az, aki tud segíteni. Különböző vérvizsgálatokból (cukor, terheléses cukor, D vitamin...) derül ki a dolog azt hiszem. De annyi féle nyavaja van a PCO-n kívül is... Én lassan örülnék ha kiderülne hogy csak az a bajom...:(
2012. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 pontos cukor és inzulinterhelés, ultrahang, és 3., 21. napi hormonsor.
2012. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A PCOS nem egy egyszerű betegség, és elég széles skálán mozog.

Három jellemzője van, amelyek közül kettőnek kell meglennie úgy, hogy közben az összes olyan betegséget kizárják, ami hasonló tüneteket okozhat.

1. oligo- vagy anovuláció

2. magas androgénszint

3. policisztás petefészek


Az inzulinrezisztencia, D-vitamin hiány, az elhízottság nem kritérium, és nem is minden PCOS-es betegnek vannak ilyen problémái.


Van olyan PCOS-es beteg, akinél mind a 3 kritérium megvan, mellette elhízott és inzulinrezisztens.


De van olyan is, aki vékony, nincs inzulinrezisztenciája.


Sőt olyan is van, aki rendesen menstruál.


A három kritériumot UH-val (ciszták) és hormonvizsgálattal (tesztoszteron mérés) lehet igazolni. Emellett meg kell nézni a többi nemi hormont, a pajzsmirigyműködést, a prolaktinszintet egyéb betegségek kizárása miatt, ki kell zárni a kongenitális adrenális hiperpláziát.

2012. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!