Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kérlek lányok, tudtok tanácsot...

Kérlek lányok, tudtok tanácsot adni nekem?

Figyelt kérdés
Pco-m van,ezelőtt pár évvel egy korábbi nőgyógyászom nézett nálam hormonokat, cukrot, terheléssel együtt. Mindent jónak talált, nem javasolt ezért gyógyszert. Időt adtam magunknak, hogy hátha akkor spontán teherbe eshetek, ez volt kb.3-4 éve. 3.hónapja rendszeresen járok egy másik nőgyógyászhoz, nézett első gyógyszermentes hónapban peteérést, de nem volt. Következő hónapban closty 2*1, és lett érett tüszőm, azonban injekció ellenére sem repedt meg. Sikertele hónap. Az orvosom javasolta, hogy következő hónap nagyobb dózis gyógyszer, v. műtét.(drilling). Nem tudom mit tegyek, a párom tőlem távol van, nagy nehezen tudott hazajönni, arra pár esedékes napra. Bevállaljak még1 gyógyszeres hónapot, vagy műtét, vagy mégis keressek egy endokrinológust? Kaáli? Kérlek segítsetek! köszönöm

2012. máj. 1. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
én endokrinológushoz mennék elsősorban
2012. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de mit tehet az endokrinológus ha a hormonokkal nem volt gond? Ha most megyek endokrinológushoz, akkor várnom kellene pár hónapot, hogy a closty kiürüljön a szervezetemből?
2012. máj. 1. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
ha évekkel ezelőtt nem volt gond, az nem jelenti azt, hogy most sincs. nekem sem volt világ életemben, erre most derült ki, hogy magas a tsh, ezért nem esek teherbe.
2012. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondták, hogy tökéletesek az eredményeim.


Utána az volt a szerencsém, hogy a férjem orvos, és utánajárt a témának. Másik endokrinológust kerestünk, aki szerint ugyanazok az eredmények nagyon rosszak, és azonnal gyógyszert kaptam rá. 3 hónap alatt tökéletesen rendbejöttem, sehol semmi ciszta, ezen kívül más tünetem nekem nem volt. Ekkor kezdtünk próbálkozni, hála Istennek azonnal sikerült, tehát kontroll inzulinterhelésre idő sem volt, most vagyok 38 hetes. :) A műtét nem megoldás, keress egy endokrinológust, aki ért a kérdéshez, mert a probléma nem nőgyógyászati elsősorban.

Drukkolok, hogy sikerüljön!!!

2012. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még kérdezhetem hogy hány éves vagy ?hogy derült ki hogy pco -d van ? nagyon drukkolok hogy össze jőjjön ne add fel , én nem engedném vissza a férjed ha a helyedben lennék és bele vágnék mindennap a baba projektbe .sok sikert !!!!
2012. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A drilling nem oldja meg az alapproblémád. Az, hogy a hormondjaid rendben vannak, nem jelenti, hogy a szénhidrát háztartásod is. A cukormérés egy lépés, de ami igazán érdekes lenne, az az inzulin (három pontos). Nekem minden értékem rendben, a cukrom is rendben, de az inzulinom a 20 helyett közel 140 !!! Ezért javasolnám, hogy ne nyomasd tele magad tüszőrepesztőkkel és ne feküdj a műtőasztalra feleslegesen! Menj el belgyógyász -endokrinológushoz és kérd a három pontos terheléses cukor és inzulin vizsgálatot!

Ha pedig telik pár ezer forint a betegséged megismerésére, jó szívvel ajánlom a PCO- az ezerarcú boszorkány c. könyvet, www.pco-szindroma.hu odlalról meg tudod rendelni. NAgyon sokat segített nekem abban, hogy helyesen kezeltessem a betegségem! Ha bármi kérdésed van, írj privit is nyugodtan!

2012. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

kedves 4. válaszoló!

én az 1. válaszoló vagyok, és a történeted nagy erőt öntött belém!! engem is endokrinológus kezel, hátha terhes leszek én is. szívből gratulálok a babához, sok egészséget és boldogságot hozzá!

2012. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ó, nagyon örülök, ha segített a történetem. :)) Nagyon drukkolok a babához mindenkinek!
2012. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A műtét nem megoldás, mint már előttem írták.

Egy jó endokrinológus segítségével rövid időn belül lehet babátok.

Nekem 8 gyógyszeres hónap kellett, 27kg fogyás a spontán terhességhez.

Volt 4 sikertelen inszeminációm, amiért én vagyok a hibás. Nem voltam képes várni, de a szervezetemnek idő kellett. csak türelmetlen voltam. Ma már tudom, így a következő babánál már nem leszek türelmetlen.

Idegi hulla lettem a 4 sikertelen inszemináció miatt :(


27hkm

2012. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm a válaszokat. 28 éves vagyok, és még a főiskola alatt derült ki, hogy pco-m van, panaszkodtam a kórházba (épp gyakszin voltam a szülészeti osztályon)az egyik nagyon közvetlen orvosnak, mert egy hónapot kihagytam a fogamzásgátló szedése alatt, és nem jött meg, 3 hónapig. Akkor kezdtem el foglalkozni a dologgal, ő mondta és majd diagnosztizálta nálam a pcot. Ő csinált vizsgálatokat is.

A páromat hazahívni kintről? Szinte lehetetlen, nagyon jó helye van, itt pedig nincs semmi. Igyekszik azokon a napokon hazajönni amikor van esélyünk.Legutóbb kedd este tudtam meg, hogy van szép tüszőm, a párom csütörtök estére már itthon volt.

Holnap kérek magamnak időpontot endokrinológushoz, remélem kapok közeli időpontot. Jó volt olvasni a tapasztalataitokat, erőt merítettem belőle, remélem engem is rövid időn belül 'helyre raknak'. Köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 1. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!