Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valaki segítene kiértékelni a...

Valaki segítene kiértékelni a leleteimet? Terheléses inzulin vizsgálat volt, meg hormonok. De a doki nem mondott semmit, csak hogy diéta, mozgás és D vitamint szedjek. Szeretnénk babát.1 éve nem jön, és nem kapok rá gyógyszert.

Figyelt kérdés
vércukor: 4.2 vércukor '120 : 3.9 inzulin: 11.7 inzulin '120: 46.8mU/L tesztoszteron: 121.4ng/dl Fsh:6.1mIU/ML LH: 22.3 TSH:3.38 Endokrinológushoz járok. Köszi!

2012. máj. 2. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát, én nem vagyok szakember, de évek óta IR-val kezelnek, túl vagyok már néhány terhelésen.

Szerintem nem jó, hogy a 120'-es értéked (Vércukor) kisebb mint a kezdeti, illetve az éhgyomri inzulin érték 8 alatt kell, hogy legyen, ezt biztosan tudom, mert nekem 8,5 és mondta a belgyógyász, hogy már majdnem jó. 10 fölött nagyon magasnak számít.

Ha nőgyógyász mondta volna, hogy nem ad gyógyszert, azt mondtam volna, hogy menj endokrinológushoz, de így.....

Én a MensMentisbe járok Dr. Rencz Ritához. Te hová?

2012. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi hogy válaszoltál. Én győrbe járok Dr Horváth Katalinhoz. Már nem tudom mi legyen.Jártam nőgyógyászokhoz is,de egyik lapart akart,a másik meddőségibe küldött,harmadik szerint nem vagyok pcos-s mert vékony vagyok,szóval még keresek másik dokit.De endokrinológus itt csak 1 van győrben és környékén,szóval másikat nem hiszem hogy találok.
2012. máj. 2. 13:19
 3/16 anonim ***** válasza:

Jesszus, ez a "nem PCOS mert vékony" elég maradi felfogásra utal!

Tényleg nincs más szakember, akihez fordulhatnál? Esetleg a Győri Kaáliban nincs ilyen profilú orvos?

Egyébként belgyógy. szempontból jó a magasabb TSH is mint a tiéd, de teherbeeséshez az 1 körüli érték az ideális.

Próbálj málnalevél-teát inni és bartácserje-kapszulát szedni.

2012. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
...barátcserje.....
2012. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom a teát és a barátcserjét is. Bár premenset szedtem 3 hónapig,de akkor sem jött meg. Gynexet is próbáltam,de semmi. Kaáliban még nem voltam,de lehet az lenne a legjobb megoldás.Bár úgy hallottam,hosszú a várakozási idő.De gyógyszer nélkül helyreáll az inzulin és tesztoszteron?
2012. máj. 2. 13:37
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem áll helyre. Az inzulin javulhat táplálkozásra, mozgásra, de a tesztoszteron nem.

Én Meforalt és L-Thyroxint is szedtem, mégsem sikerült spontán, mert a prog. szintem is alacsony volt (neked azt nem is néztek, ha jól látom).

2012. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pedig ez tipikus PCOS... Én is vékony vagyok, ennek ellenére nekem is volt, sőt, nekem más tünetem nem volt azon kívül, hogy az inzulinterhelés rossz lett (ciklusom is tökéletes volt). Helyre tettük metforminnal, diétával, és mikor elkezdtünk próbálkozni hála Istennek nagyon hamar jött a manó. Keress esetleg másik endokrinológust.
2012. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre pedig kéne gyógyszer. Jól írja az első, a 120 perces cukrod nem eshetne a 0 perces alá. És az inzulinod sem jó. Éhgyomri 5 alatt kéne legyen, hiszen éhgyomorra nincs szükség egyáltalán inzulinra, a terhelt meg ennek max. 5-szöröse lehetne. Tehát ha 5-ből indulunk ki, akkor 25 körül kén legyen. TSH-d magas a babához, 2 alé kéne mennie, legjobb 1 körül. LH-d is elég magas.
2012. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Progeszteront sajna nem néztek. A pcos nálam igazolt ultrahanggal is,meg igazából kb 4 havonta ha megjön magátol. Mégsem kapok semmit,a d vitaminon kívül.Kedves "utolsó" keresnék másik endost,se nincs több győrben.Ja,és gratulálok neked a manóhoz. :) Még annyit mondott az endos,hogy fogyni nem kell,de diétázzak,és ha 3 hónap múlva se jön meg akkor laparoszkópia kell.Nem igaz,hogy más módszer nincs. :(
2012. máj. 2. 13:50
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már nagyon el vagyok keseredve..
2012. máj. 2. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!