Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5hetes terhességet meg tud...

5hetes terhességet meg tud álapítani a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Pont az 5 heteseket állapítja meg először. Az 5 hetes terhesség az elmaradt menstruáció után 1 héttel van.
2012. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manka68 ***** válasza:
Hüvelyi UH-n elvileg már látszik a petezsák, de elküldhet HCG vérvételre is. Manuális vizsgálattal egy határozott "talán"-t tud mondani.
2012. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
23.-ánb kellet volna meg jönnie tegnap teszteltem elöszőr pozitív lett.. akkor ha elmegyek az orvoshoz ő már látni fog valamit vagy inkább várjak még.. sokat olvastam van aki azt írta csak a 6.-7. héten látszik valaki meg azt hogy már 5hetesen is
2012. máj. 4. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Én mindkét esetben az elmaradt menszesz utáni héten voltam, szóval 1 héttel később. Hüvelyi UH-val nézett meg, és mutatta is, amit látott :)

Úgy voltam vele, hogy

1. minek várjak?

2. ha valami gond van, esetleg nem jó helyen tapadt meg, akkor idejében vegyék észre.

2012. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és milyen az a hüvelyi uh? : P
2012. máj. 4. 17:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem sima hasi uh-al megállapította.Petezsákot látott és benne egy élő magzatot.

11+5 hkm

2012. máj. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Látható már hüvelyi ultrahangon, persze sok múlik az ultrahang készülék érzékenységén is. Nagy esély van arra, hogy ilyen fiatal terhességnél még csak petezsákot lát, embriót nem. Én várnék még egy-másfél hetet, akkor már mindennek kell látszódnia.

A hüvelyi ultrahang úgy zajlik, hogy van egy ultrahang készülék, egy "rúd", amit beken a doki, hogy csússzon. Felhelyezi a hüvelyedbe, és azzal nézi meg, hogy van-e bent manó vagy nincs. :) Nem fájdalmas egyáltalán, csak kellemetlen.

2012. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Manka68 ***** válasza:

A vizsgáló fej olyan, mint egy mű....

van amelyik doki húz rá egy óvszert is. :-))

Én inkább viccesnek találom, nem kellemetlennek. :-)

A hasi uh azért bizonytalan még ilyenkor, mert akkor a hasfalon kell átmennie az ultrahangnak, és hasfalvastagságtól, a méh elhelyezkedésétől is függ, hogy mit lát. Hüvelyinél csak a méhnyakon kell átlátnia, ezért is pontosabb.

4 hetesen (nemvárt idején) megvastagodott nyálkahártyát láthat, és max egy kis pöttyöt, ami vagy petezsák, vagy nem.

5 hetesen már jól látszik a petezsák, szépen le is lehet mérni.

6 hetesen a petezsákban látható a kb 3mm-es embrió, és ekkor kezd dobogni a szív. Itt minden nap számít. :-)

Ha jól számolok, akkor te már a 6-ik hétben vagy, szóval mehetsz nyugodtan akár most is. :-)

Én biztos nem várnék tovább, minek?

Kíváncsian várom az eredményt! :-)

2012. máj. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kedden megyek, pont 5 hetes leszek!!! :) Mesélj majd, hogy mit mondott neked!:)
2012. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Akkor lehet a feleségemnek azért nem láttak semmit?

Késik neki,tünet nincs csak fehér szintelen folyás nyúlós és sok,rákszűrésre mentünk mert volt már hogy késett neki és ott mondták hogy 11mm a méhnyálhahártya és lehet hogy terhes, nézegette a hüvely ultrahangon. Nem látott petezskot de mondta hogy egy gömb szerü valami ami sárga testet termel majd elég nagy és hogy itt lehet baba is de lehet korai még. Utolsó menses nov 5 és 11-én voltunk ultrahangon. Szerintetek?

2013. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!