Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van különbség az abortusz és...

Van különbség az abortusz és az között, ha a baba halála miatt kell műtétre menni? Ugyanazzal a technikával csinálják az orvosok?

Figyelt kérdés
Nagyon pontosan mindig 26 napra megjön. Rendesen írogatom a naptáramba. Nemjól éreztem magam, a közérzetem volt rossz,lent alul fájt a hasam. Hol nagyon fáztam,hol rettentően melegem volt.Gondoltam itt a banyakór,sőt az járt a fejembe hogy szegény anyukám méhnyakrákba halt meg,remélem nekem ilyen bajon nincs. Bejelentkeztem a nőgyógyászhoz,akkor néztem a naptáramat márciusra nem írtam be menzeszt. Feb.26 volt az utolsó.Kiderült nem egészen 7 hetes elhalt terhességem van.Nagyon -nagyon rosszul érintett.Müszeres befejezés-mondta a doki.27-én voltam a mütéten.Borzasztó volt,férjem sajnos nemtudott velem lenni.Még mindig azon eszem magam hogy ha talán jobban odafigyelek ,vigyázok magamra a baba ma is élne.Gondolom a szövettantól sokkal okosabb nem leszek.történt valakivel hasonló?
2012. máj. 7. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazzal a technikával, igen.

Ne hibáztasd magad, van ilyen sajnos. Semmit se tudtál volna tenni ellene.

Sajnálom

2012. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

A technika ugyan az, vákuum aspiráció, majd küret kanállal átkaparás, 5 perces műtét.

Nem értem a szövettan dolgot, abortumból nem szoktak csinálni ilyesmit, nem is tudnának (azt nem írom le, miért).

Velem nem történt ilyen, de a klinikán sok hasonló esetet láttam :(

Tudod, a babáknál az az elv működik, hogy "mindent vagy semmit". Tehát ha bármi olyan gyógyszert szedtél, vagy olyan rendellenessége lehetett, akár öröklött, hogy kárt tett benne, akkor ő nem fog megszületni. Akármi is váltotta ki ezt a dolgot, hidd el, jobb neki így.


Sajnos túl kell rajta lépni, és ha babát szeretnétek, a terhességre jól felkészülni, már az előtte lévő hónapokban.

2012. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Nem értem a szövettan dolgot, abortumból nem szoktak csinálni ilyesmit, nem is tudnának (azt nem írom le, miért). "


De, csinálnak. Sima méhkaparékból is csinálnak, embrióból is. Sőt, mindenből. Akármit szednek ki belőled, az megy szövettanra.

2012. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
És ez alá az abortum nem tartozik! A diagnosztikai kaparás igen!
2012. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem a dokim azt mondta :jelentkezzek 2 hét múlva,akkorra meglesz a szövettan eredménye is.Kedves utolsó miért írtad hogy ilyenkor nincs is szövettan? Rosszul gondolom,hogy egészségügyi dolgozó lévén ,tudod hogy van ez? Kérlek írd meg mire gondoltál!
2012. máj. 7. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne mondd már, hogy abból nincs szövettan. Nyilván nem keresik ki konkrétan az embriót a kaparékból, de a kaparékból igen is küldenek mintát a szövettanra.

Tudom, mert láttam.

2012. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A 17:19 -es válaszolóra gondoltam mint utolsóra.Most akkor ha van szövettan tudnak valami érdemleges választ adni ,hogy miért halt meg a baba ?
2012. máj. 7. 17:35
 8/14 anonim ***** válasza:

A kaparékból van, igen... De nem az embrióból!

Mindegy, nem is ez a lényeg...


Kedves kérdező, próbálj megnyugodni! Próbáltad a férjeddel megbeszélni? Szükség lehet arra, hogy ezt ketten együtt dolgozzátok fel, és ő támogasson.

2012. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
21 évesen szültem előszőr,majd 37 évesen úgy gondoltam szeretnék még babát. 2010 februárban született meg a második lányom, 40 éves voltam. Nehezen jött össze a dokimtól kaptam peteérést segítő gyógyszert ,meg injekcíót.Szóval ezért is írtam hogy minden más járt a fejembe mikor bejelentkeztem a dokihoz. Egyszerűen nem gondoltam terhességre.Nagyon bánt hogy nem maradt meg a baba,talán ő egy kisfiú lett volna.
2012. máj. 7. 17:46
 10/14 anonim ***** válasza:

A korai vetélések hátterében ált. az embrió súlyos fejlődési rendellenessége áll. Vszínűleg olt vmi kromoszóma rendellenessége, ami összeegyeztethetetlen volt az élettel.

Ne rágd magad rajta, nem te vagy az oka.

2012. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!