Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek menjek másik dokihoz?

Szerintetek menjek másik dokihoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Tegnap voltam dokinál, jó 3 hete késik a menszim.

A doki megvizsgált és azt mondta érez valamit a petefészken, és hogy enyhe gombás folyás van. Uh-n is megnézett csak annyit mondott hogy ciszta nincs,esetleg méhen kívülire gyanakszik és hogy másnap menjek vissza teszteljek a nővérrel, de ha negatív akkor gyógyszert ír fel, hogy megjöjjön. De arról semmit nem mondott mit érzett a petefészkemnél, és ez zavar. Szerintetek menjek más dokihoz vagy vegyem ki a gyógyszert? Kb ahol a petefészkem van ott van valami kisebb kidudorodás, igaz nem tudom mitől, de eddig nem volt, és a másik felől nincs. A peteérésem április 5-én volt, és akkor voltunk együtt. A teszt negatív. Már kellett volna lásson valamit ugye? Valahogy úgy érzem nem igazán vagyok megelégedve azzal ahogy megvizsgált.

Ami furcsa nekem, hogy nagyobbnak tűnik a hasam, mintha puffadt lennék, vagy 1 hete 1 hétig nagyon érzékeny volt a mellbimbóm, most meg nehéznek érzem a mellem, néha fáj a fejem, meg a derekam. Szerintetek mit csináljak?



2012. máj. 8. 17:24
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Másik doki sem fog tudni többet mondani neked, mint a mostani. Ha UH-n nem látott semmit, akkor baba valószínűleg nincs. :-(

3 hetes késésnél már rég pozi lenne a teszt, és nemcsak a babát, hanem a szívverését is látni kéne UH-n.

Terhestüneteket sok minden produkálhat, de akár még attól is érezheted ezeket, hogy nagyon szeretnéd. Az agyunk csodákra képes.

Egyébként méhen kívüli terhesség esetén is pozitív a teszt.

Amit esetleg még lehetne, az egy HCG vérvétel, ebből egyértelműen kiderülne, hogy van-e baba. Sokkal pontosabb, mint egy teszt. És mondjuk egy hormonlabor.

Ha nagyon szeretnéd tudni, mi dudorodik a petefészkednél, akkor mivel UH nem mutat semmit, laparoszkópos eljárással lehet megnézni, de az már műtét...

Mindettől függetlenül, ha nem szimpatikus neked a doki, akkor keress másikat, egy ilyen intim orvosi területen ez is fontos. :-)

2012. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

még egy kérdésem lenne: ha beszedem a gyógyszert és akkor sem jön akkor mi történhet? Mi lehet a baj?

Sajnos nálunk nem csinálnak vérvétellel kimutatható terhességet.

2012. máj. 8. 17:49
 3/3 Manka68 ***** válasza:

A gyógyszertől meg fog jönni, emiatt ne aggódj.

Ilyenkor progeszteront írnak, ezt szeded amíg kell, aztán az abbahagyása meghozza vérzést. Leutánozzák a természetes folyamatot (normál esetben a sárgatest, ami termeli a progeszteront mensi előtt pár nappal beszünteti a működést, és a progeszteron szint leesése miatt válik le a méhnyálkahártya.) Neked ezt a gyógyszerrel fogják elérni.

2012. máj. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!