Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal babát tervezünk, és...

Párommal babát tervezünk, és olyan a munkám, hogy nagyon nehezen viselném el, az első 3 hónapot. tényleg csak 3 hónaposan lehet elmenni szülési szabira? sajna a táppénz hosszú távon nem menne, mert kirugnak és azt nem akarom.

Figyelt kérdés
Köszönöm a választ.
2008. ápr. 22. 07:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia.(sziasztok)Ha kiderül a, hogy babót vársz és a védőnő kiállította a kiskönyved,védett leszel!Nem rúghatnak ki!A munkahelyednek,kötelességed szólni,hogy babát vársz.Az hogy mikor az már más kérdés.Akinél normálisak,ott általában 2-3 hónapot vár a kismama,mielőtt megmondaná.A te esetedben,ha megvan a kiskönyved és szóltál(én írásba adtam!biztos ami biztos)akkor vagy el tudsz menni táppénzre v. ha szeretnél dolgozni,én úgy tudom,hogy kötelességük átrakni téged nappalos műszakba. 3 kivétel van,amikor megszűnik a munkaviszony:

-cég csődje esetén,

-közös megegyezéssel(persze nem kell aláírni)

-ha fegyelmit indítanak ,de ez már durva lenne,ha amúgy normálisan dolgozol,és azt mondjuk nem sok cég vállalja be,mert kő kemény bizonyítható érveinek kell lennie.

Utánnanéztem,mert nálunk sem 100%-an korrektek néha.

Ügyessen :-)15 hetes kismama.

2008. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!