Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az új abortusztörvény értelméb...

Az új abortusztörvény értelmében ha egy házaspár úgy dönt, hogy pl.8. héten elvetetné a babát, akkor nem is teheti már meg?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért ne tehetné?

2. nincs ilyen törvény, ami így rendelkezne. A nőnek van önrendelkezési joga, ami visz mindent.

2012. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van új törvény???
2012. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mi ez, én nem hallottam. Azt viszont olvastam, hogy nem szánnak annyi pénzt az abortuszra. Lehet, hogy marad, de drágább lesz.
2012. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 64/1991. Alkotmánybírósági Határozat sem ad erre egyértelmű választ. Van néhány indok (veszélyeztetve van az anya, betegen születne a magzat, bűncselekmény által fogant...), amely okok ad az abortusz elfogadására, de itt két jogállás áll egymással szemben: az anya önrendelkezési joga a magzat élethez való jogával szemben, ha a magzatot nem tekintik "embernek", kérhető az abortusz.

Van még egy indok: válsághelyzet kialakulása - tehát ha arra hivatkozik a nő, hogy nincs munkája, nincsenek megfelelően biztosított körülmények, az apa nem vállalja, nincs pénze stb. (ebbe elég sok minden belefér), akkor lehet abortusz.

2012. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
De. Sajnos simán megölethetik.
2012. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát akárki akármit mondhat. Elég csak kinyögnie, hogy "súlyos anyagi válság" és már legalizálva is van a dolog.
2012. máj. 17. 01:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, és ez így is van rendjén. Nem lehet rákényszeríteni senkire sem, ha nem akarja. Senkinek semmi köze hozzá. Mindenki könnyen beszél, amíg nincs abban a helyzetben, amíg kívülálló.

Mi lenne, ha korlátoznák? Rengeteg nő találná meg a módját akkor is, csak illegálisan. Az meg kinek lenne jó? Aki a pénzt kapná érte. Ráadásul amilyen körülmények között csinálnák... az eljövendő, kívánt gyerekek megléte is veszélybe kerülne...

2012. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%

Tavaly 47 e babát öltek meg így. Vannak olyan nők, akik nem is ismerik a védekezési módszereket. És évente járnak abortuszra, mert olcsóbb, mint védekezni. Eközben meg a tb-nek is nagyon sokba kerül. Én ezen teljesen ki vagyok akadva, miközben meg beteg emberek ellátására nincs pénz.

Ha nem akarja a gyereket, fizesse ki az abortusz költségeit 100 %-ban, az a minimum.

Amikor én szültem, akkor volt olyan nő a osztályon, aki már a 3. gyerekét ölette meg. Meg volt otthon még 4. Mert ő tablettát nem szedhet, a párja meg utálja az óvszert. Borzalmas nők vannak. Igen, valószínűleg, ha megszülné sem bánna jól a gyermekeivel. De így nem is kell gondolkodnia a dolgon, ha becsúszik, akkor majd megy abortuszra... Szerintem szigorítani kéne a dolgokon.

2012. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!