Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO+IR-es lányok, van olyan...

PCO+IR-es lányok, van olyan köztetek, akinek a doki nem javasolt elsőkörben metformint, mert elég szerinte a diéta és a mozgás?

Figyelt kérdés
A dokim egyébként alkalmazza a metformint, de azt mondta, hogy az én eredményeim alapján nem írja fel, csak ha 3 havi diéta és mozgás nem hoz eredményt. Szóval van olyan, hogy vki csak diétával és mozgással teherbeesik?? Köszi
2012. febr. 20. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Én márciusban megyek dokihoz.

Mi már 3éve próbálkozunk hiába...úgyhogy én tuti nem fogok hazajönni úgy,h ne írjon fel nekem gyógyszert!

Én úgy olvastam,hogy a metformin szedése után fogyás is beindul..

2012. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes hozzá nem értő doki ezzel a dumával jön. Lehet, hogy én már előítéletes vagyok, de ez egy belgyógyászati betegség, a nőgyógyászok nem értenek hozzá. Itt nem lefogyni kell, hogy jó legyen az eredmény, hanem gyógyszeres jó eredményt elérni, és akkor majd le lehet fogyni. Tehát pont fordítva, mint ahogyan mondják.

De (legyek genyó) nézzük a másik oldalról: hát hülye lenne meggyógyítani,akkor nem vinnéd havonta oda a pénzt!

Pesten van egy hely, ahol ezt megfelelően kezelik, a neve Mens Mentis. A helyetekben oda mennék el, ott végre megfelelő kezekben lesztek. A nőgyógyász feladata pedig a rákszűrés és a szülés levezetése.

2012. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon enyhe IR-t lehet kezelni csak diétával és sporttal. De általában a nagyon enyhe IR nem is okoz meddőséget. Egy jó 40-50 perces kardio mozgásnak pont ugyanannyi hatása van, mint a gyógyszernek. A fogyás pedig már alapból javítja az inzulin szintet is. Tehát itt előnnyel indulnak azok, akiken sok a súlyfelesleg. Ja és a diéta nem fogyókúra. Nekem is diétáznom kell, de normális testalkatú vagyok, nem kell fogynom, viszont életem végéig diétáznom kell. A megfelelő mennyiségű szénhidrátbevitellel lehet tartani a súlyt, illetve - akinek kell - fogyni.
2012. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok túlsúlyos, fogyni nem szeretnék. Úgy vagyok vele, hogy 3 hónapot megér a dolog, és ha nem hoz eredményt, akkor még mindig ott a gyógyszer...


Köszi az eddigi válaszokat! Várok még további tapasztalatokat!

2012. febr. 20. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon enyhe IR-t állapítottak meg, de felírták a Met-et, mozogtam is, diétáztam is, de kb. 1 év után látszott, hogy még az 500 g met sem elég, nem tudtam igazán lefogyni (amúgy kb 61 kg lehettem, de 160 centihez)és fiatalon meg mindig egy vékony lány voltam. Szóval megemeltük 750-re a metet, 4-5 hónap alatt végre lefogytam a régi formámra, 53 kilóra, tartom is és jól is működök.

De ha neked van 3 hónapod, nem vesztesz semmit, ha kipróbálod. Hátha, végül is?? De az én tapasztalatom ennek ellent mond.

2012. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én dokim is először ezzel jött...De hiába, és csak kicsit kellett az étrenden változtatnom...kevesebb húst eszek:)... de semmi nem történt ezért irt fel gyógyszert (diane35), vmit javultak az értékek. Így megfelel. Annyit mondott h ha gyereket akarok akkor majd mást kell szedni....
2012. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak. A diane a lehető legrosszabb "kezelés". Csak tüneteket szüntet meg, de a betegség súlyosbodik közben. Nekem évekre leállította a peteérést, és csak clostyval lett utána.
2012. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szedem a dianet. Én is ettől tartok, a dokim szerint ez bevált és ha gyereket akarok akkor kell majd váltanom és nagyjából fél évig mást szednem.

Voltam más dokiknál ez előtt de ők fel sem ismerték mi a bajom... Dokim szerint nem túl súlyos a betegségem de az IR kialakult.


Elnézést, hogy offolok de tudnátok budapesti orvost ajánlani?

2012. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj, a MensMentist ajánlom neked.
2012. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!