Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mindenképpen örökli a babánk is?

Mindenképpen örökli a babánk is?

Figyelt kérdés

A párom szeme teljesen egészséges.Az én szemem nagyon rossz.(+6 és +6,5)Mindenképpen örökli a baba a rossz látásomat?

Szemüveges anyukák nektek is szemüveges lett a babátok??


2012. máj. 17. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az van, hogy sem én, sem a párom nem szemüveges, de édesanyám az (kisgyerekkorától). És a kislányom örökölte. Úgyhogy nem feltétlenül örökli, vagy pl. előforulhat, hogy az egyik gyereked örökli a másik nem... De később még az ő gyerekeinél is érdemes odafigyelni a szemükre...
2012. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem örökli mindenképp, attól függ nálad miért alakult ki, és attól ismilyen géneket kap a férjedtől.
2012. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


A szemromlás -sajnos- nem csecsemő, illetve kisgyermekkorban alakul ki, akkor sem ha "öröklődik" a gyengébb szem. (Ált. úgy 9-10 év körül van az első észlelés, hogy nem látja pl. hátulról rendesen a táblát)

De -és ez a megnyugtató-egyátalán nem biztos, hogy öröklődik!

2012. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ, attól is, hogy milyen géneket örököl, meg attól is, hogy mitől alakult ki. Nekem egyik szülőm se volt szemüveges, anya sasszemű volt mindig is, apának kicsit rosszabb volt, de gyenge fél-1-es szemüveg kellett neki, de az is csak a 40-es éveitől. De én viszont az lettem. -4-ig romlott, ott már stagnált, aztán meg is műtettem. De én kicsit a tv-t hibáztatom ezért. 9 éves voltam, mikor tv került a szobámba, és eléggé közelről néztem. Egészen addig semmi baj nem volt a látásommal, de akkor pár hónap alatt úgy leromlott, hogy már a kezdő szemüvegem is 1,5 lett. Rá egy évre már 3-as. Biztos hajlamos is voltam a szemromlásra, de nem vagyok biztos benne, hogyha esetleg messzebbről nézem a tv-t, akkor is így elromlott volna.

Most 2 éves a kisfiam, még beletelik pár évbe, mire kiderül, hogy kell-e majd neki szemüveg vagy sem. Úgyhogy ezt a részét még nem tudom.

2012. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!