Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha azt mondja az orvos, hogy...

Ha azt mondja az orvos, hogy 70-80 százalék az esély arra, hogyha teherbe esek ikreim lesznek, vállalnátok?

Figyelt kérdés
Már van egy 10 éves fiam. Nála is benne volt a pakliban, hogy nem egyedül lesz. Már 36 vagyok. Azt mondta a doki, hogy 35 felett nagyobb az esélye, hogy ikrek lesznek, ha vannak ikrek a családban. Anyáék egypetéjű ikrek, és az ikertestvérének is ikrei vannak, csak ott egy fiú, és egy lány. Meg már nem is vagyok olyan fiatal, nem tudom bevállaljam-e. Szívem szerint nagyon szeretnék még babát, de ha az eszemre gondolok nem biztos, pláne meg kettőt nem egyszerre.
2012. máj. 23. 13:46
 1/9 anonim válasza:
100%
van rá pénz?:) van rá idő?:) van kedved újra babázni etetni, nevelni stb. lenne szobájuk? ha az válaszokra igen a válasz.. akkor igen ^^
2012. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden lenne, a pénz az egy kicsit neccesebb, duplán kéne minden.
2012. máj. 23. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi 4en vagyunk testvérek (2 ikerpár)

nővérem férjének a családjában is nagyon sok iker van. Mégis, egyikünknek sem születtek ikrei. Én most várom a harmadik babámat, és ő is egyedül van :-D

Tehát ez nem 100%. De tudok olyan családról is, ahol sehol nem volt iker, mégis a második terhesség ikerterhesség lett, (nem szedett hormonokat sem).


Tehát én vállalnám, hiszen nekem egyszer sem jött be, de ha be is jött volna, annak is nagyon örültem volna :-D

2012. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Én a helyedbe bevállalnám. Persze ezt te érzed, hogy 2 aprósággal hogy bírnál, főleg az elején, de hiszem ha eggyel megy akkor megy kettővel is. ;)
2012. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én soknak tartom ezt a saccolást az orvos részéről,és csak azért, mert 36 éves vagy, és van iker a családban. Ok, hogy esélyesebb, de azért a 70-80% szerintem sok. Még ha bizonyítottan minden hónapban 2 petesejted érne meg, akkor megérteném, de így azért szerintem nem ennyire nagy az esélye. Én bevállalnám, mert tényleg egyáltalán nem biztos, hogy ikrek lesznek, és ellenkező esetben meg azt a lehetőséget is elszalasztod, hogy még egy gyereked legyen.
2012. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a dokit. Ezt nem lehet megsacclni, van akinek sok iker van a családban, mégsem lett ikrekkel terhes, hiába van 4 gyereke, van akinek pedig egy sincs és mégis ikrei lesznek természetes úton.

Már csak azért sem értem a dokit,mert hiába anyukádék egypetéjű ikrek, ugyebár csak a 2petéjűség öröklődik és ezt neki biztosan tudnia kellene...Arról nem is beszélve,hogy lehet, hogy ikerterhességnek indulna a terhességed, de nagyon sokszor nem marad meg mind2 baba, még akkor felszívódik,amikor Te már egyáltalán meg sem tudhatod,hogy valaha létezett.

Ilyenre ne alapozz, persze gondolkozhatsz rejta,mi lenne ha, de nem érdemes. A

Azt,hogy vállalnánk-e? Tudod én "gyanútlanul" mentem az első vizsgálatomra, amikor közölte a dokim,hogy ketten vannak. Mit tudtam volna csinálni? Igen, sokkot kaptam, sőt nem is akartam egy pillanatig, de ha a sors ezt akarta és mit tehetek ellene? Azóta 15 hónaposak a fiaim és minden így van jól,hogy van. Nem könnyű sem anyagilag, sem sehogy ,de különleges dolog ez és mindenben kárpótol.

Sok sikert akár 1, akár 2 babához!

2012. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukámnak is van ikertestvére, apósomnak is és apám első unokatestvérei között is vannak ikrek és az egyiküknek szintén ikreik vannak.:) Szóval nálunk sem volt kevés esély arra, hogy ikreink legyenek, mégis 1 kisfiú büszke szülei vagyunk.:)

Nem biztos, hogy ikreid lennének, hisz ott van a maradék 20-30 % arra, hogy nem ikrek lesznek. De ha mégis, akkor is szerintem ugyanúgy szeretnéd őket és próbálnád nekik a lehető legtöbbet megadni mind anyagilag, mind pedig szeretet, törődés terén. Biztos nagyon nehéz ikrekkel, bennem is motoszkál, hogy mi van, ha másodjára nálunk is ikrek lesznek? De szerintem azzal is valahogy megbirkóznánk, hisz másoknak is sikerült.:) De te tudod, a te döntésed.

2012. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdekes válaszok, de még mindig nem vagyok biztos magamban.:)
2012. máj. 28. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Sehol a családban nem tudunk ikreket, sem a férjemében, sem az én családomban, nekünk mégis ikreink lettek másodjára (egypetéjű fiúk). És nincs csodálatosabb, mint anyának lenni, duplán meg főleg! Az eleje kemény tud lenni, de aztán...csoda. :-)
2013. szept. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!