Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal több, mint egy éve...

Párommal több, mint egy éve próbálkozunk sikertelenül. Az lehet befolyásoló tényező, hogy alig iszom?

Figyelt kérdés

Már van egy gyermekünk, van peteérésem, szedek vitamint, minden rendben van velünk.

Viszont a napi folyadékbevitelem minimális, általában a fél litert sem éri el.

Ez vajon lehet gond?

Tudom, kissé hülye kérdés, de már nagyon aggódom:(


2008. ápr. 24. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem teszel jót vele magadnak. De ebbe a fél literbe ugye nem tartozik bele a leves, gyümölcsök leve, stb, amit a nap folyamán szintén megeszel megiszol? Azok még legalább fél litert dobnak a dolgon, vagy akár litert is. Ennek ellenére erőltesd meg magad, és mindenképp igyál meg napi 1 másfél literes üveg vizet. egyszerre, hanem óránként kortyolgasd. Sokkal jobban leszel, hangulatilag, fizikailag, szellemileg. Hajrá!!!!
2008. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem lehet gond!biztos hogy nem,merthogy mielott teherbe estem volna en is nagyon keves folyadekot ittam,volt olyan nap hogy eggyaltalan vagy csak egy poharral...egesz nap..ennek nem lehet koze!sok sikert!
2008. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A masodik valaszolo vagyok,sok gyumolcsot,zoldseget es levest eszek,lehet azert nem kivanja a folyadekot a szervezetem..
2008. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy ez nem lehet baj, mert folyton kimegy a fejemből, egyszer még szülés után kiszáradtam, akkor kötelező volt egy hétig a napi 3 liter... Minden percben ittam, majdnem belepusztultam.

Gyümölcsöt kb 2 naponta eszem, 1-1 banán, alma, talán narancs, de levest tán félévente, ha fogyasztunk.. Senki nem szereti a családban.

2008. ápr. 24. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig ez lehet baj! Attól, hogy valakinél nem okozott problémát, még nem Biztos, hogy később sem fog, és az meg főleg nem , hogy akkor más embernél sem lesz belőle gond.

A folyadékhiány rengeteg problémát okozhat, mivel a testünk minden részének a működéséhez szüksége van vízre, nem tudhatod, melyik szerved működésében okoz először gondot. Ha belegondolsz, a beágyazódáskor megduzzad a méhed, a nyálkahártya megvastagodik, ezeket a dolgokat a több odaáramló vér "kezdi" megvalósítani. A vérkeringésnek pedig egyértelműen árt a folyadékhiány. Azt is el tudom képzelni, hogy a megtrmékenyülés megtörténik, de aztán nem tud beágyazódni, mert a méh nincs kellően "előkészülve" a folyadékhiány miatt.

Ez nem biztos, hogy így van, de az biztos, hogy a folyadékhiány lehet oka annak, hogy nem esel teherbe. Persze lehet más oka is, de én a helyedben megpróbálnék nagyon odafigyelni a megfelelő folyadékbevitelre, márcsak azért is, mert sok más bajt is okozhat.

Anyukámat úgy szoktattam rá az ivásra, hogy be volt állítva a telefonja, óránként csipogott és ilyenkor mindig meg kellett innia egy kis pohár vizet. Így nem felejtette el. Ha egy hónapig ráerőszakolod magadra az ivást, akkor már nyert ügyed van, mert megszokja a szervezeted és egy idő után észre fogod venni, hogy szomjas vagy! Furcsa, de minél többet iszol, annál jobban jelzi a szervezeted, ha folyadékra van szüksége. (Ha rendszeresen keveset iszol, akkor csak akkor jelez a szervezeted -vagyis érzel szomjúságot- amikor már a kiszáradás határán vagy!)

Így "megerőszakolni" magadat csak egy hónapig kell, utána már nem fogod tudni elfelejteni, mert szomjas leszel!

Sok sikert!

2008. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia én szoptatás allatt sem iszok többet mégis már 15 hónapja szoptatok szerintem ne mbefolyásolja
2008. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akartam én is ezt kérdezni már. :-) Nekem egész nap semmi innivaló, se leves, se gyümölcs, viszont kora este lecsúszik 2-3 pohár víz. Olyankor persze az éjszaka nem pihentető... Olvsstam a jó tanácsokat, nekiállok én is inni. Mondjuk nekem hányingerem van ha délelőtt próbálok inni. :-O
2008. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez nagyon érdekes én meg napi 2-3 litert iszok csak nemindig ihatok mert akkor folyton pisilni járok
2008. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!