Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem túl korai még ekkor...

Kiccsaj88 kérdése:

Nem túl korai még ekkor gyermeket tervezni?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm fél év múlva lesz 24 és már most azt tervezi hogy ő 5 év múlva szeretne szülni egy kisbabát, ha minden jól megy. Van most egy barátja, közel 2 éve vannak együtt és nyáron összeköltöznek. Azt mondja a szülés előtt még esküvőt is szeretne ezzel a fiúval. Nem tudom de szerintem még elég fiatal egy lány ilyen idősen ezekhez a dolgokhoz, ti mit gondoltok?

2012. máj. 26. 13:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Már miért lenne korai?! Te jóságos ég, az agyam eldobom, hogy vannak, akik még úgy gondolják, hogy 29 (!!!) évesen korai gyermeket vállalni. Nem 17 éves, és nem fél év múlva szándékozik teherbe esni. Az olyan lányok, mint te, majd harmincnyolc éves koruk körül sipákolnak, hogy nem jön össze a baba, kidobnak százezreket az ablakon megtermékenyülési próbálkozásokra, és még türelmük sem lesz felnevelni azt a szerencsétlent!
2012. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Remek korban van.Egyébként,mindenki akkor vállaljon gyereket,amikor úgy érzi.Ha pl. 2 hónap múlva teherbe esne,már bőven lenne 24 mire megszületik a baba.Nincs megírva a nagykönyvben,hogy szülni csak 30 éves korban lehet.Ha úgy érzi most,akkor most is akár.Lényeg,hogy legyen lelkileg felkészülve,várja a babát,szeresse,boldog családhoz szülessen.Egyébként ezt nem lehet megtervezni mikor szüljön gyereket.Lehet jövőre elkapja a vágy és nagyon szeretne majd egy gyereket.Én is terveztem össze-vissza,majd 28-29 éves korban első baba,aztán most 26 éves vagyok és 36 hetes kismama,ikerlányokkal.Nem véletlen babák,kinőttem a bulizós korból,és rájöttem,most vagyok a legjobb korban babavállaláshoz.Nagyon várom,hogy megszülessenek!
2012. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Mégis Te hány éves vagy? 16? Vagy úgy gondolod, hogy majd 40 évesen szeretnél gyereket, amikor már lehet, hogy nem is lehet és éveket szerencsétlenkedhetsz a lombik programmal??

A világ legnormálisabb dolga, hogy egy 24 éves gyerekre gondol, és teljesen jól hangzik amit kitalált...

Biológiailag egy nő teste kb 25 évesen a legalkalmasabb gyerek szülésre! De ha a bulizás fontosabb!!


31 éves, 2 gyerekes anyuka

2012. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Na akkor rajtam botránkozz meg: 21 éves vagyok, és nagyon vágyom gyerekre! Ad abszurdum a 23 éves párom legalább annyira lelkes a gyerektéma iránt, mint én! A barátnőd teljesen jó korban van, ha most szülne, már az is teljesen megfelelő lenne. A női test nem arra lett kitalálva, hogy későn szüljön (nem véletlen csökken a termékenység drasztikusan 30 felett, vagy nő a genetikai megbetegedések esélye), biológiailag a huszonéves kor az ideális.
2012. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Én is 24 leszek októberben. A kislányom pedig 3.

9 éve vagyok együtt a párommal.

Miért lenne korai 29 évesen szülni? Még ha most szülne, sem lenne korai...

Nem lehet, hogy féltékeny vagy, hogy előre halad az élete?

Neked vannak céljaid? Vagy csak úgy vagy magadnak?

2012. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Vannak céljaim, természetesen. Először is egy normálisan fizető állás, meg az, hogy egzisztenciát teremtsek. Amíg ezek nincsenek meg, addig szerintem nem lenne célszerű a gyermekvállalás. Meg ki tudja, mit hoz még az élet...
2012. máj. 26. 15:04
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

"Amíg ezek nincsenek meg, addig szerintem nem lenne célszerű a gyermekvállalás. "

Ezt majd felülírja az élet:-(

2012. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha valaki a tökéletes háttérre vár, sosem lesz gyereke. Fiatalon ne legyen, mert akkor bulizni/tanulni kell, egyetem után ne legyen, mert akkor nem fogják dolgoztatni sehol, ha már van munkája, akkor meg azért ne menjen el szülni, mert jön helyette más, és kirúgják. Mindig lehet megfelelő kifogást találni. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell, szerintem akkor kell gyereket szülni, ha a pár megfelelőnek érzi, mert minden más körülmény változó.
2012. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt írod, hogy 5 év múlva szeretne szülni tervei szerint, akkor már 29 lesz, az pedig egyáltalán nem fiatal a gyerekvállaláshoz (bár most 24 évesen sem az), és addig bőven van arra ideje, hogy legyen munkája, kiépítse az egzisztenciáját.
2012. máj. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi nem tetszik a barátnőd terveiben...? Mikor kéne ezen gondolkodnia szerinted? 50 évesen?

Szerintem mindenki arról a rózsaszín álomról álmodik mint te, hogy "legyen meg minden körülmény" ami a babavállaláshoz kell: rendes apajelölt, lakás, munkahely, stb. Csak sajna az élet kegyetlen és nagyon keveseknek adatik meg, hogy tényleg így legyen. Ha arra vársz, hogy minden 100 %-ban tökéletes legyen, talán sosem lesz gyereked. A barátnőd reálisan gondolkodik! Persze nem a semmire kell gyereket vállalni, de arra sem szabad várni, hogy minden meglegyen. 24 évesen teljesen felnőtt ember és reálisan gondolkodik. Én 27 évesen szültem, én is arra vártam, hogy a munkahelyem biztos legyen. Pedig már 14 éves korom óta gyerekre vágytam! A mai világban bármi megeshet, bármikor. A pasi lelép, a munkahely megszűnik, a lakást elviszi a hitel.... te meg ott vagy egy gyerekkel 40 évesen egyedül. Mire is várna a barátnőd akkor?

2012. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!