Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem túl korai még ekkor...

Kiccsaj88 kérdése:

Nem túl korai még ekkor gyermeket tervezni?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm fél év múlva lesz 24 és már most azt tervezi hogy ő 5 év múlva szeretne szülni egy kisbabát, ha minden jól megy. Van most egy barátja, közel 2 éve vannak együtt és nyáron összeköltöznek. Azt mondja a szülés előtt még esküvőt is szeretne ezzel a fiúval. Nem tudom de szerintem még elég fiatal egy lány ilyen idősen ezekhez a dolgokhoz, ti mit gondoltok?

2012. máj. 26. 13:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy így gondolkodik, hiszen stabil kapcsolatban él, most költöznek össze, ráadásul nem most szeretne szülni, hanem még elég soká. 29 évesen egyáltalán nem lesz fiatal a szüléshez, az, hogy most az-e, nem tudom, mert ebben a korban van aki még nagyon éretlenül gondolkodik, van aki pedig már teljesen készen áll a gyerekvállalásra.

De miért lenne az baj, ha van elképzelése arról már most, hogy hogyan szeretné a jövőjét alakítani? Szerintem semmi rossz nincs ebben, végülis addigra már 7 éve lesznek együtt a barátjával, ha úgy alakul minden, ahogy szeretné :)

2012. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
ma 15:24 választ durván lepontozták. Pedih nagy igazságot írt...
2012. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Stabil kapcsolatban él, miért ne tervezhetné a jövőjét? 24 évesen sem fiatal már a gyerekhez, ha lelkileg megérett rá, akár már most is lehetne neki. 5 év múlva 29 lesz. Akkora tervezi igazán. Hát most komolyan, 29 évesen fiatal hozzá? SZerintem természetes egy felnőtt nő vágya a gyermek után. Ebben semmi kivetnivaló nincs. Az, hogy ez kiben mikor érik meg változó. Benne már nyiladozik. Lehet, hogy te a köv. 10 évben nem fogsz őszinte vággyal gyermekre gondolni. De ez olyan mint tinikorban az első csők. Mindenkinél máskor jön el az ideje. De optimális esetben eljön. Ne vizsgáld ezt is úgy, mint valami versenyt. Ő itt tart, te máshol máshogy. Egyik sem jobb, vagy rosszabb. Igaz barátnőként megérteni, bneszélgetni kell, és nem hátráltatni, visszatartani az álmaitól.
2012. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, félreértesz, nem hátráltatom vagy ilyesmi... De én úgy érzem hogy 30 éves koromig nem akarok megállapodni, bulizni akarok még, élvezni az életet, sok tapasztalatot szerezni, aztán megismerni azt aki majd a gyerekeim apja lehet, 2 év múlva esküvő, 33-35 éves korom körül meg érkezhetne a baba...

És úgy veszem észre hogy ezt a döntő többség így gondolja a korosztályombeliek közül...

2012. máj. 26. 19:07
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

Imádkozz, hogy 35 évesen 1. teherbe essél. 2. A magzatvíz-vétel miatt ne vetélj el. 3. ne legyen a gyerek down-kóros/nyitott hátgerincű.

Ha a gyerekeid is a te elveidet követik, ne reménykedj, hogy az unokádat a kezedben tarthatod, mert nem valószínű, hogy megéled... Ha igen, akkor sem biztos, hogy sokáig élvezheti a társaságod.


(Off: A 3 éves kislányom azon kevesek közé tartozik, akinek üknagymamája is van, ő 93 éves.)

2012. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen tervezni jó,meg lehet is.Csak aztán az élet néha közbeszól,mert lehet,hogy csalódni fogsz és nem fog összejönni a baba egyből aztán majd 38 évesen teherbe esel,nagy kockázatokkal a hátad mögött.Kis tesót,több gyereket nem akarsz,csak egyet?Mert,ha az elsőt megszülöd 35 évesen a második..?Te is úgy leszel,mint sok nő aztán majd 35 évesen fogsz kapkodni és mindent megtenni egy gyerekért.De lehet későn...A barátnőd jól tervezi,29 évesen egyáltalán nem korai a gyerekvállalás,sőt lehet neki még lesz is belőle valami.
2012. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még "csak" 28 vagyok, de már 5 éve nincs kedvem bulizni, én ezt kiéltem 18-22ig. Úgy érzem, mindenki máskor nő fel. Ő kapcsolatban él és már a jövőképe. Te meg bulizz. Aztán remélem, mindketten megtaláljátok, amit kerestetek. Nagycsaládos biztosan nem akarsz lenni 30 feletti kezdéssel, gondolom. Ő meg talán sok apróságra vágyik, 3-4 gyerekre is akár! Egyik sem elítélendő. De attól, hogy Te másra vágysz, ne ítéld meg őt rosszul. Szerintem egy 24 éves nő már nem gyerek. (és, hogy a személyes véleményem írjam, nem is bulizó tinédzser).
2012. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

Nekem meg az a fura, hogy manapság már mindenki 30 felett akar szülni.

Basszus! A nő 20-30 éves kora között a legalkalmasabb a gyermekszülésre.

30-35 felett a fejlődési rendellenességeknek az aránya baromira megugrik, és a termékenység is csökken.


Az meg baromság, hogy "addig kell várni, míg mindent meg tudok adni a gyereknek". Mégis mi mindent?

Nyilván nem kell a semmire szülni egy gyereket. Nem kell szülni, ha az embernek még pelenkára sincs pénze.

Na de arra várni, hogy "minden" meglegyen? Mi minden?

Egy gyereknek vannak alapvető szükséglete, azon kívül szeretet kell neki. Egy gyerek se halt még bele abba, hogy 2 évesen nem nike cipőt kapott, hanem vmi olcsóbbat.


Ez a mai világ iszonyatosan önző hozzáállása annyira undorító a számomra.

Nem azért akarnak az emberek várni a gyerekvállalással, hogy mindent megadhassanak neki. Hanem egyszerűen azért, mert a saját kis kényelmes életüket nem akarják feláldozni.

Nem akarnak a saját legújabb pár cipőjük helyett babapelenkát vagy babakocsit venni.

Nem akarnak beb.szás helyett csak este 8-ig "bulizni", aztán hazamenni babázni.

Ez szimpla önzőség.

2012. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
72%
Én 23 éves vagyok és 30 hetes kismama. Nem tartom magam korainak hozzá, inkább a legjobb korban vagyok szerintem a gyerekvállaláshoz, ráadásul egy 5 éves kapcsolatban vagyok.
2012. máj. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hát, akkor hozzám mit szólsz?

16 éves korom óta vagyok párommal, tehát 6 éve. 1-1,5 éven belül össze tudunk költözni, házasodunk, jön a gyerek.

Nekem soha nem volt az életem a bulizás, nem is jártam sehova ebből kifolyólag. A stabil párkapcsolat vonzott, és nem akartam "kiélni" magam, bármit is jelentsen ez.

Azonkívül: tervezhetsz te bármennyit, ez nem így működik. Még az is lehet, hogy a mi terveink is felülíródnak párommal.

2012. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!