Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem védheti a törvény...

Miért nem védheti a törvény azokat a leendő anyukákat az új gyes rendszer alól akik orvosi papírokkal tudják igazolni, hogy tegyük fel x év sikertelenül próbálkoznak?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem aki esetleg csak orvosi segítséggel tud majd megfoganni pedig már 1 éve próbálkozunk miért nem lehet itthon velem 3 éves koráig? Ő miről tehet egyáltalán?
2009. jún. 30. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Jogos a kérdés .......... szívből együttérzek Veled, és értem mire gondolsz :-(
2009. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nem értem, hogy miért kéne különbséget tenni a gyerekek között. Ugyanolyan gyerek, mint az összes többi. Azért mert segítséggel fogant? Ezzel az erővel, akkor azoknak is járjon a 3 év, aki a 40. hét előtt születtek. És akkor már azoknak is, akiknek inkubátorba kellett menni és akkor azoknak is.... Ez egy végtelen kör lenne.

2009. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Sem Te, sem Ő nem tehet semmiről. És az a fiatal nő sem, aki mondjuk most ment férjhez és csak eztán szeretnének babát vállalni. Egyszerűen görénység, amit ezek művelnek a családokkal! :(
2009. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

[link]

"Csak" annyi változott, h' az alanyi jogon járó gyes ideje 3 évről 2-re csökken (tehát ehhez 0 nap biztosításban töltött idő kell), a gyed pedig legalább egy év munkaviszony után a munkaviszonynak megfelelő ideig, max. a gyermek két éves koráig jár. Ez után még elmehetsz gyesre, ha akarsz, és akkor otthon vagy 3 éves koráig.

2009. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Csak egy egyszerű kérdés és önmagában válasz...

Szerintetek milyen nemű ember hozta a döntést???

2009. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi több mint 3 éve próbálkozunk, orvosokat már végigjártuk, ha sikerülne, akkor miért lenne az én gyermekem más mint a többi, aki "egyből sikerült", miért maradhatnék vele otthon 3 évet, más meg csak kettőt?
2009. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ez után még elmehetsz gyesre, ha akarsz, és akkor otthon vagy 3 éves koráig."

Tévedsz. A gyes úgy ahogy van a gyermek kettő éves koráig jár. Kivétel ez alól a tartósan beteg, iker gyermekek.

2009. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Persze hogy ugyanolyan gyerek mint a többi! Csak ha rajtam múlt volna már egy éve megfogant volna és akkor rá még a régi törvények vonatkoznának!
2009. jún. 30. 14:05
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
?? Most pontozzatok le, de miért is ne lehetnél otthon 3 éves koráig? Azaz összeolvasztottad a kérdést szájized szerint! Otthon lehetsz. Csak nem kapsz majd GYES-t. És a reakciód normális, mindig azok háborodnak fel leginkább, akik legközelebb vannak a változáshoz, ez egy egészséges pszichológiai reakció.
2009. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Mert valahol meg kell húzni a határt. Ez kb. olyan, hogy ha idén halt volna meg az apukám, akkor nem kellett volna örökösödési illetéket fizetnem. Akarta a fene, hogy meghaljon.

Én úgy gondolom, hogy aki megtehette, hogy bruttó 28.500 Ft-os havi fizetéssel otthon maradjon, az 0 Ft-tal is otthon tud maradni. Nem kell ehhez mást tennie, mint a harmadik évre is kérnie a munkáltatójától a fizetés nélküli szabadságot.

2009. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!