Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy aki akar...

Miért van az, hogy aki akar babát, az küzd hónapokig (akár évekig) érte, mások meg abortuszra rohangálnak egy egyéjszakás kaland után?

Figyelt kérdés
Ez olyan igazságtalan! 3 hónapja abbahagytam a fogamzásgátlót, követem a ciklus.hu-n az ovulációmat, babát szeretnénk a párommal, de eddig még semmi. Ma sajnos megjött...igyak teákat? gyertyázzak 1 óráig szex után? milyen tippeket tudtok, ami segíthet babaprojektben? Tudom, hogy türelmesnek kellene lenni, de kezdek elkeseredni. 22 éves vagyok, azt hittem ebben a korban könnyebben megy a teherbe esés...
2012. jún. 4. 18:24
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Pedig már kezdtem azt hinni, összejött a baba. Émelyegtem, furán érzem magam, a szaglásom sokkal kifinomultabb lett, zavartak/zavarnak a szagok.
2012. jún. 4. 18:26
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Ne koncentráljatok rá, főleg te ne. Nyugodjál meg és éld az életed...


A stressz nem bababarát.

2012. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
Ezek szerint még nem jött helyre a hormonháztartásod. Én annak idején a tabletta elhagyása utáni 7. hónapban lettem várandós. Ne aggódj feleslegesen. 3 hónap nem nagy idő, főleg hogy még csak 22 éves vagy. Amúgy a szagokra való érzékenység ilyen korán még nem szokott jelentkezni.
2012. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Tabi után 3 hónapot mondanak arra, hogy kiürül a gyógyszer, szóval lehet, most ürült ki végleg, és jövő hónapban sikerül majd.

Nálunk 3 hónap volt a türelmi idő, dokinéni kérte így.

Szóval abbahagytam a tabit, és 3 hónapig még védekeztünk. Az utolsó hónap a próba előtt már lelki ráhangolás volt, vettem palástfűteát, elterveztem, hogy egy hónap múlva baba lesz a pocakban, de nem stresszeltünk rá. A köv, hónapban próbálkoztunk, pár alkalommal. Két héttel később ott volt nálam a pozi teszt.

Szóval én merem ajánlani a palástfüvet, naponta egy adagot ittam.

2012. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
11%

22 évesen? :) Én 35 vagyok...

Lehet, hogy még nem ürült ki a fog. gátló a szervezetedből. Eleve 3 hónap óvszeres védekezést szoktak javasolni az abbahagyás után, mert azért mégiscsak gyógyszer...


Amúgy meg... én sem helyeslem sem az abortuszt, sem a használjuk az abortuszt védekezés helyett módszert, de azért eléggé, hogy is mondjam, hülyén tetted fel a kérdést. A két dolog nem összehasonlítható: te gyereket AKARSZ a párodtól, akit SZERETSZ és aki viszontszeret, eltart és vállal benneteket, segít felnevelni a gyereket. Akik felelőtlenül teherbe esnek, és még a pasi nevét sem tudják, azokat nem lehet hozzád hasonlítani.

2012. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
csak a fogamzásgátlóról is írnak/mondanak annyi mindent. vki szerint kell várni 3 hónapot, vki szerint nem. a betegtájékoztatón az van, hogy ha egy szem elmarad, akkor pótolni kell, plusz védekezni más módszerrel, mert teherbe lehet esni. szóval vannak ellentmondások, de mindegy, ez az én szempontomból már lényegtelen, a 3 hónap letelt.
2012. jún. 4. 18:46
 7/25 anonim ***** válasza:
ezzel nem vagy egyedűl én is ilyen dühös voltam az elején,sose szettem fog.gátlót mégse jön össze a baba 20 évesen,most keztem el a 11. hónapot és ezzel egyűtt elkeztem a cickafark teát 14. napig majd utána a palástfű teát fogok inni hátha segít :)
2012. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. teázni fogok mindenképpen :) az utolsó hozzászólónak kitartást és sok sikert!
2012. jún. 4. 18:48
 9/25 anonim ***** válasza:
és még valami ismerősömnek véletlenűl becsuszott a baba elvetette rá 2 hónapra megint terhes lett de azt a babát már megtartotta és egy másik ismerősömmel egyszere szűltek,gondolhatod mennyire padlón voltam akkor,7. válaszóló voltam
2012. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Szia!én nem ajánlom a teákat, ha a ciklusod teljesen rendben van, belezavarhat a ciklusba, ha minden oké vele!Én inkább az e-vitamint ajánlom, és a c-vitamin szedését!Én 2 hónapja nem szedem a foggátlót, az első hónapban nem próbálkoztunk, utána ebben a hónapban végig szedtük mindketten az e és c vitamint, és vasárnap pozitívat teszteltem!Az e vitamin segít, h a méhnyálkahártyád vastagabb legyen, mivel a foggátlók ezt eléggé elvékonyítják, ha sokáig szeded!párodnak pedig azért kell szednie h még több erős katonája legyen :) sok sikert, remélem tudtam segíteni!
2012. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!