Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy aki akar...

Miért van az, hogy aki akar babát, az küzd hónapokig (akár évekig) érte, mások meg abortuszra rohangálnak egy egyéjszakás kaland után?

Figyelt kérdés
Ez olyan igazságtalan! 3 hónapja abbahagytam a fogamzásgátlót, követem a ciklus.hu-n az ovulációmat, babát szeretnénk a párommal, de eddig még semmi. Ma sajnos megjött...igyak teákat? gyertyázzak 1 óráig szex után? milyen tippeket tudtok, ami segíthet babaprojektben? Tudom, hogy türelmesnek kellene lenni, de kezdek elkeseredni. 22 éves vagyok, azt hittem ebben a korban könnyebben megy a teherbe esés...
2012. jún. 4. 18:24
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
ajajj, most jól összezavartál :) már pont elhatároztam, hogy holnap veszek teát, viszont a ciklusom rendben van...szóval elbizonytalanodtam.
2012. jún. 4. 19:08
 12/25 Sókristály ***** válasza:
58%

Két részre bontanám a kérdésedet.

A vastagon szedettre azt tudom reagálni, hogy abban a formában, ahogy leírtad, nem fedi a valóságot. Sokan vagyunk, akik szerettünk volna, babát, és elsőre összejött, nem kellett éveket várni. És sokan vannak, akik megtartják a nem várt babát is. Már maga az abortuszra rohangálnak kifejezés is irritáló számomra.

Meg hát nincs is köze egymáshoz a két dolognak. Attól, hogy valaki megy, vagy nem megy abortuszra, a te esélyed a babára nem változik.

És most a másik kérdés. 3 hónap még nagyon rövid idő, főleg, hogy gyógyszert szedtél előtte. De amúgy is.

Viszont ha már most stresszelsz ezen, jelentősen rontod az esélyeidet, mert a legrosszabb az, ha rágörcsölsz a baba projektre.

2012. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
44%
szerintem kicsit agresszíven állsz a dolgokhoz. Én mondjuk jóval idősebb vagyok nálad, és még nincs tervben a baba, de a környezetemben is gyakran előfordultak küzdelmes időszakok. 3 hónap pedig szinte semmi, a legtöbb embernek, ahogy előttem írták ennyi kell és ajánlott, hogy kiürüljön a szervezetükből a hormon. Anyósom orvos, ő is azt mondta, hogy nem győzi a "meddő" párokat lebeszélni a hisztiről és a stresszről, mert úgy nem megy, és az esetek többségében tényleg akkor jön végül össze, mikor már mindenről lemondtak és megszűnik a stressz. Ezt elkerülendő próbálj meg ne csak erre koncentrálni, és különösen ne irigykedj azokra, akik esetleg önhibájukból estek teherbe, vagy más okból nem tudnak megtartani egy babát! Ettől csak keserűbb leszel.
2012. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nehéz nem ezen agyalni egész nap, de megfogadom a tanácsod, a stressz tényleg csak ronthat mindenen.
2012. jún. 4. 19:27
 15/25 anonim ***** válasza:

Én akkor voltam dühös, amikor én a harmadik vetélésemmel voltam bent a kórházban, és a mellettem levő 2 szoba tele volt abortuszra váró 15 éves p*csákkal.


Amúgy ovukor legyetek együtt, lehetőség szerint. 2 naponta ajánlják az együttléteket azoknak, akik babát akarnak.

Nem tudom, nekem amikor figyeltem, sosem sikerült, mindig akkor, amikor egyáltalán nem figyeltem semmire... se ovura, se hőre, se nyákra, se semmire... :/

2012. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
bocs kedves kérdező azt nem írtam le h én miért keztem a teázást :) az én ciklusom 27-35 naposak és nem mindig van rendes peteérésem én azért kezdem inni,de ha nálad minden jó akkor elég ha vitaminokat szedel a pároddal együtt 7. voltam
2012. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
sok oldaról meg lehet nézni azt h ki megy abortuszra és a legfontosabb kérdés h miért?azt is meglehet érteni h a kedves kérdező dühös mert neki nem jött még össze a baba és az elején ezt én is kérdezgettem magamba és 11 hónapja még semmi sajnos
2012. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
kitartás!
2012. jún. 4. 20:27
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

3 honap?? es te ennyire ketsegbe vagy esve? miert??? nekunk 6 honapra jott ossze ugy hogy sosem figyeltem az ovumat, nem ittam semmi teat es egyebet, nem homeroztem.

szoval nyugi ha egeszsegesek vagytok akkor 1 even belul osszejon. csak ne ezen agyalj tenyleg. az meg hogy masokkal mi van az ne erdekeljen az rajtad nem segit.ezzel is csak hergeled magad ami nem jo.

2012. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Mindkét gyermekem "becsuszott" baba, vagyis nm terveztük a gyermek vállalást,sose volt abortuszom.

De... terheségem előtt csináltam egy rövid méregtelenitést,nem drasztikusat, /1 hetest/ utána pedig feltunnungoltam a szervezetem vitaminokkal, ásványi anyagokkal.Multivitamint szedtem, grapeuit cseppeket,lehet,h nincs összefüggésbe,de ha van kedved probáld meg és hátha segít.

2012. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!