Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy aki akar...

Miért van az, hogy aki akar babát, az küzd hónapokig (akár évekig) érte, mások meg abortuszra rohangálnak egy egyéjszakás kaland után?

Figyelt kérdés
Ez olyan igazságtalan! 3 hónapja abbahagytam a fogamzásgátlót, követem a ciklus.hu-n az ovulációmat, babát szeretnénk a párommal, de eddig még semmi. Ma sajnos megjött...igyak teákat? gyertyázzak 1 óráig szex után? milyen tippeket tudtok, ami segíthet babaprojektben? Tudom, hogy türelmesnek kellene lenni, de kezdek elkeseredni. 22 éves vagyok, azt hittem ebben a korban könnyebben megy a teherbe esés...
2012. jún. 4. 18:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
28%

Inkább örülj neki, hogy nem estél eddig teherbe.


"Dr Czeizel Endre professzor, Magyarországon a genetikai tudomány atyja, aki 4 év alatt több, mint 4 millió szülésből fejlődési rendellenességgel született újszülöttekről a világon egyedülálló regisztert állított össze, megállapította és SOKSZOR LE IS ÍRTA, hogy NEM A FOGAMZÁSGÁTLÓ TABLETTA, MINT VEGYÜLET OKOZ FEJLŐDÉSI RENDELLENESSÉGET, HANEM AZ ANYAI SZERVEZETBEN AZ ABBAHAGYÁS MIATT BEKÖVETKEZŐ HORMONÁLIS VÁLTOZÁS, AMI 2-3 HÓNAP ALATT ZAJLIK LE! Ez azt jelenti, hogy ha valaki véletlenül terhes lesz a rendesen szedett tabletta ellenére, és még 1-2-3 hónapig rászedi a tablettát, nem tud róla, hogy terhes, mert a szünetben vérzése is jelentkezik, annak nem okoz a tabletta fejlődési rendellenességet. De aki az abbahagyás után 1-2 hónappal lesz terhes, annak a hormon változás fejlődési rendellenességet okozhat. Pacienseim között volt egy asszony, akinek a harmadik gyermeke a tablettaszedés utáni első hónapban fogant. Olyan összetett fejlődési rendellenességgel született, ami az élettel összeegyeztethetetlen volt, és megszületése után azonnal meghalt. Se az első 2, se a negyedik gyerek ilyen problémával nem született, és a családjukban se volt egyetlen rendellenességgel született gyerek másik. "


Egy doktornő válasza orvostudakozóról.

2012. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Na azért a 3 hónapot nem nevezném küzdésnek. Mi tényleg küzdöttünk, több, mint 3 évig, mire sikerült.
2012. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
nem írtam, hogy küzdöttem volna, az inkább azokra vonatkozik akik évekig próbálkoznak. csak nehéz türelmesnek lenni, ennyi. az utolsó előtti kommentelőnek köszönöm az orvosi véleményt, elgondolkodtató és hasznos!
2012. jún. 4. 21:58
 24/25 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu. Nekem tavaly júniusban volt egy missed ab-om elb@sztak valamit és augusztus 25én még1 műtét.Aztán mondták h 3 hónap múlva próbálkozhatunk de mind hiába sehogy sem esek teherbe. Én már feladtam ha jön jön ha nem nem. Amikor a kórházban voltam sok abortuszos volt:S a ciklus.hu oldalt már én is próbáltam de semmi. Jah Februárban volt pozi tesztem de nem voltam terhes a doki szerint.:(
2012. jún. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező, a kérdésedre válaszolva, az élet nem úgy müködik, hogy a "jóknak" csoki jár, a "rosszaknak" meg virgács... a természet nem moralizál. A másik, hogy korunk jellemző népbetegsége a maximalizmus meg a türelmetlenség, mindenki mindent kontrollálni, optimalizálni, irányítani akar..."babaPROJEKT"...brrrr... anno, mondjuk még száz éve sem így volt ez, az emberek természet-közelibben nőttek fel, és ez persze jócskán kihatott a gondolkodásukra is... sokkal inkább képesek voltak elfogadni, hogy nem mindent ők irányítanak. (no, persze már régóta próbálják irányítani, erre alakultak ki a vallások:))

Egyébként meg akkor lenne kb okod aggódni, ha mondjuk 1 évnél tartanátok és nem 3 hónapnál, pláne fogamzásgátló után... egyelőre az látszik logikusnak, hogy az ésszerűség határán belül tegyetek dolgokat, amivel megkönnyítitek, hogy a véletlen kedvezzen... normális táplálkozás, kellő mennyiségű pihenés, mozgás, stressz minimalizálása, rendes éves rutinvizsgálat a háziorvosnál máj, vese, cukorprobléma kizárására, ilyenek... a szervezet felkészítése a lehetséges terhességre...

2012. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!