Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a Pco és a...

Mi a különbség a Pco és a PCos között? Az én diagnózisom Pco sy. Susp ez most melyik?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a kettő ugyanaz. A PCO = PoliCisztás Ovárium, a PCOS = PoliCisztás Ovárium Szindróma.
2012. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz. A PCO csak a policisztás petefészket jelenti, ami több okból is kialakulhat. A PCOS a policisztás ovárium szindróma, ami egy tünetegyüttes.
2012. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor most nekem melyik van ?
2012. jún. 9. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:

A PCO rövidítés jelentését már leírták neked felettem. A sy. rövidítés jelentése a szindróma rövidítése. a "susp.", hogy feltételezhető. Tehát gyanúsan PCOS -d van!

Javaslom: www.pco-szindroma.hu

[link]

2012. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetném,hogy miként szűrték ezt ki nálad??
2012. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem is biztos hogy pco csak pco gyanús vagyok???huu kicsit reménykedek márha jól értelmezem a választ. Hát elmentem nőgyógyászhoz mert három havonta menstrualtam és ő elküldött uh ra hasi és hüvely ott mondták hogy a petefészkembe számos 4-6mm tüsző van. elküldött gyorsan (még aznap) hormonvizsgálatra (vérvételre)szerdán kell mennem az eredményért ..egy sima hasi uh ból ez lett....:(((
2012. jún. 9. 21:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Pont ugyanígy szűrték ki nálam is. Ahol ciszták vannak, sajnos ott PCOS van... egy egészséges női szervezetben ezek nem alakulnak ki. De el kell mondanom azt is, hogy a PCOS diagnosztizálása a legjobb dolog, ami történt velem. Nagyon szívesen beszélgetek veled privátban is, ha van kérdésed. Azóta, hogy tartom a diétát és mozgást (igen, a kiemelkedő inzulin - nem cukor- szintemre kaptam gyógyszert is) fantasztikusan érzem magam. Nekem a tünetek között nem csak ciszták voltak, hanem hasi s deréktáji elhízás, hajhullás, és pattanások is, de szépen javul minden! Fontos, hogy vizsgáltass egy három(!) pontos terheléses cukrot és mellette fontos vizsgálni az inzulinszinted is (ez egyáltalán nem alap a mai sztk rendszerben, sőt!), fontos megnézetni a női nemi hormonokat, és mellette a tesztoszteront, és ez az állapot gyakran jár együtt helytelen pajzsmirigy működéssel is, ezt is tanácsos vizsgálni. 4 évvel ezelőtt diagnosztizáltak, az akkori orvosom (ahogy sok más magyar orvos sem) nem volt a helyzet magaslatán (bár ő azt hitte, de a nőgyógyászok csak elenyészően kis százaléka tudja ezt megfleelően kezelni). 2 év elment az életemből a helytelen kezelésre. Utána megkerestem egy endokrinológus-belgyógyászt (Dr. Breyer Helga - MensMentis Budapest), és úgy helyretett, amiről csak álmodni tudtam korábban!

Ha bármilyen kérdésed felmerül, írj nyugodtan, bármikor! :)

A kérdésedre: igen. Ez csak feltételezés. Az orvosok 5 kört futnak, mire biztosra kimondanak valamit, de ettől sajnos igaz. Főként, ha cisztáid és vérzészavarod van. Az, hogy van-e rajtad túlsúly, csak másodlagos. A PCOS nők egyik fele egyáltalán nem kövér. (lásd: www.azendietam.hu -n az életmódváltók csapata, mind-mind PCOS nő, aki változtatni akar, és javítani az állapotán, életén, megfelelően kezelve a betegségét)

2012. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
www.pco-szindroma.hu oldalon lehet kapni egy olcsó (kétezer forint körül van), vékony, de fantasztikus könyvet, az Ezerarcú boszorkányt! Jó szívvel ajánlom, rengeteget tanultam belőle a betegségről, arról, ami mögötte van, és hogy hogyan lehet ezzel együtt élni (gyógyítani nem lehet). Fontos megismerned az inzulinrezisztencia kifejezést is.
2012. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk nem lesz ir -em csak pco akkor hogyan tovább ??mit adhatnak hogy terhes legyek??
2012. jún. 10. 09:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka a ciszta IR nélkül. Főleg, ha teljes mensi kimaradás áll mellette.
2012. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!