Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a bulémiás...

Mi a különbség a bulémiás terhes nő között, és a vészesen sokat hányik a terhesség ideje alatt levő kismama között?

Figyelt kérdés
Ugyanis: előre leszögezem,hogy NEM vagyok bulémiás!! és a terhességnek is csak az első harmadában vagyok..viszont sokat vagyok rosszul szagoktól,sokat émelygek,és gyakori a hányás is,amikor is ugye minden amit bevittem a szervezetembe távozik. Namár most.. olvastam neten,hogy a bulémia vagy bulimia az a kisbabára ártalmas,vagy ártalmas lehet.. egy ismerősöm akinek már nagyobb lánya van,szoval ő is bulémiás volt,a terhesség előtt is,és terhesen is hánytatta magát..meg is lett az eredménye,beteg kislánya született,vagyis hogy az egyik lábára furán jár,koraszülött volt egyebek..szoval az érdekelne,hogy aki sokat hányik a terhesség alatt,az ugymond bulémiásnak számit? vagy a szervezet miként különbözteti meg azt,hogy mamagat hányatom vagy pedig,hogy magától visszajön minden? tudom bután hangzik ez a dolog,csak hát ugye aggódó kismama vagyok:) és szeretném,ha egészséges lenne a babám! Szedek vitaminokat,amit lefekvés előtt veszek be,hogy véletlen se jöjjön ki,meg sok gyümölcsöt zöldségeket eszek,ezzel nincs is baj,de pl ha megkiván a szemem egy jó kis spagettit,vagy vmi szaftos akármit,vagy fözeléket,a szám meg a gyomrom már nem annyira kivánja.. :S
2012. márc. 13. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A különbség, hogy egy hányós kismama nem tehet róla, ha hánynia kell, egy bulémiás kismama pedig direkt hánytatja magát.

Ne aggódj, én mikor a fiammal voltam terhes, nemcsak az első 3 hónapot, hanem kisebb megszakítással az első 7-et végighánytam és gyönyörű, egészséges fiam született.:)

2012. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Illetve a bulémiás kismama beteg, mert ez egy betegség, te viszont csak állapotos vagy.:)
2012. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kösszii a gyors választ:) hát igen,csak ugye mindkét esetben aminek lekéne jutni a babához az ugye máshol köt ki..és csak azért érdekel ez,mert nem szeretném ha a "vészesen" sok (legalábbis én igyérzem) hányásnak a baba látná meg a kárát..szoval érted:)
2012. márc. 13. 16:47
 4/13 anonim ***** válasza:

A kettő között nagy különbség van.

Főleg lelki oldalról nézve.


Bulémia: "Mély lelki válságban előforduló, kórosan fokozott étvágy, amely csupán táplálkozással nem csillapítható. A betegek gondolatai szinte kizárólag az evés körül forognak; ez jelenti életükben az egyetlen megnyugtató eseményt. A beteg gyakran hányással könnyít magán. Az evés és hányás ismétlődése erős szégyenérzettel párosul, ezért megpróbálja eltitkolni."

[link]


Terhesen pedig a megváltozott testi és hormonális változások miatt hánysz. Nem direkt, nem azért mert akarod és nem azért, mert teli zabálod magad.

2012. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezekszerint akkor ez nem árt a babának?azért kitudja nyerni ami elég neki? az effektive nem érdekel,hogy nekem állandoan üres a hasam:D csak neki jusson :D
2012. márc. 13. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Alapvető különbség, hogy míg a terhesség elején lávő rosszul lét és az anya szervezetében levő "hiányállapot" jó esetben csak pár hónapig tart, addig a bulémiás szervezet vitamin és nyomelem háztartása már hosszú ideje fel van borulva.

Egyébként előfordul ritkán, hogy anyáknak infúzióra kell mennie, mert annyit hány. De ahogy olvasom, Nálad ez korántsem merül fel, hiszen csak bizonyos ételeket nem bírsz, és ez teljesen normális.


Amúgy valószínű, hogy a bulémiás ismerősöd gyerekének lábproblémája nem a bulémia miatt van, a koraszülésnek lehetett ez oka.

2012. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, a baba mindent "elszipkáz" a szervezetedből, amire szüksége van, ezért lehetséges, hogy még az éhező anyáknak is egészséges gyerekük születik (harmadik világ), csak az anyánál alakulhat ki ilyenkor hiányállapot.
2012. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Hát nemtudom miért,de amugy ez a tudat,hogy mindent elszipkáz engem megnyugtat:D az,hogy nálam hiányállapot merül fel,az annyira nemfoglalkoztat,mint abban a tudatban élni,hogy szegény odabent éhezik:) Szoval a lényeg,hogy ő egészségesen fejlödjön,én meg megoldom az egyéni problémáimat.. :D majd ha 18 éves elmult,és előlem beakarja kapni az utolsó falatot,akkor leverem rajta:)) (csakviccelek:P )
2012. márc. 13. 16:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne félj, ami kijön belőled, azt a szervezeted kivonja a tiédből a baba részére. Én 5 kg-ot híztam összesen a terhesség alatt és 3960 grammal és 54 cm-el született a kisfiam. Hozzáteszem, a nadrágjaimból fenék és comb terén szépen kifogytam a terhesség alatt.:) Én is aggódtam, de a védőnőm megnyugtatott, hogy van miből táplálkozzon a baba. Szóval ne aggódj, ezen nem fog múlni.:)
2012. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok a kisbabáához:)) akármikor is volt,annyira várom már én is,hogy végre kibujjon,és jajjdemessze van még:)))

Amugy nemtudom az én sulyom baba nélkül is olyan hogy néha 60kilo vagyok,néha meg 52.. most még 55nél járok, meg még csak 7hetes,de azért remélem baba után nem kell uj kollekciora váltanom:))

2012. márc. 13. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!