Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha határozott időre szól a...

Ha határozott időre szól a munkahelyen a szerződésetek, és összejön a baba, akkor utána mi a teendő, ha addig elmegyek táppénzre?

Figyelt kérdés
Akkor autómatikusan jár tovább a táppénz a szülésig, vagy ahogy lejár a szerződésem, akkor utána már nemkapom?
2009. júl. 3. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
szia ugy tudom akinek határozott idejü a szerzödés az csak addig kap táppénzt, mert a szerzödés lejártakkor a munkáltató felmondhat simán és már nem vagy védve , igy nem kapsz szülésig táppénzt,de elmehetsz munkanélkülire
2009. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A terhesség illetve a táppénz alatti munkajogi védelem csak a munkáltatói rendes felmondásra vonatkozik. A határozott idejű munkaviszonyt a munkáltató a szerződés lejártakor a terhesség illetve táppénz alatt is jogszerűen szüntetheti meg.
2009. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésedet. Ennek okán tp-en nem, csak passzív tp-en lehetsz (még 42 nap, de hamarosan már csak 30, ha jól tudom). Ha lejár ez is, munkanélkülire kell menned.

Ha lejár, de szülés előtt 42 napon belül: TGYÁS, GYES jár.

Ha 42 napon túl: GYES jár.

Ha nem jár le, de nem marad több napod: TGYÁS és GYES jár.

Ha nem jár le, és marad is még, akkor:

Szülés után 1-2 héttel igényeled meg a GYÁS-t, mivel biztosított vagy (m.nélküli) fog járni. Majd a lejárta utáni napon visszaveteted magad m.nélkülire 1-2 hétre, azalatt megigényeled a GYED-et. Mivel biztosított vagy, járni fog.

DE ehhez teljesülni kell a TGYÁS-ra és a GYED-re vonatkozó kitételeknek, ÉS egyetlen napra sem szakadhat meg a biztosítási jogviszonyod.

Azaz ha 07.25-én felmondanak, 07.26-tól már passzív tp-en kell lenned. Az lejár 08.25-én, így 08.26-tól munkanélkülinek kell lenned. Ha pl. 11.15-én szülsz, érdemes 11.30-ig munkanélkülin maradni (ha kitart addig), 12.01-től igényelni GYÁS-t. Lejártakor (X.hó Y-án) visszamenni m.nélkülire 2 hétre, majd X.hó Y. + 14 nap-tól igényelni a GYED-et.

Remélem érted, hogy mit akartam.

Sajnos én sem értek hozzá, csak amennyire a saját példámból ki tudok indulni, de a munkaügyiben, vagy az OEP-nél szívesen felvilágosítanak azok, akik értenek is hozzá (nem úgy, mint én). :)

Saját példámat fent láthatod, nekem jár a GYED.

De sok feltételnek kell megfelelni, és nem tudom, hogy mennyit változtatnak a szülésedig még.

A lényeg: húzd az időt passzív táppénzzel, és NE szakadjon meg a biztosítási jogviszonyod!

Sok sikert!

2009. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!