Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az mit jelent ha nagyon lett...

Az mit jelent ha nagyon lett a méhem? Kitapintottam. Jelezhet ez ovulációt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 07:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hüvelyem. Vagy igazából nem is tudom mi...
2012. jún. 14. 07:41
 2/7 anonim ***** válasza:
A méhnyakadat érezhetted. Az a termékenység jele, ha fennt van (alig, vagy nagyon nehezen éred el) és nyitott, ha lennt van és zárt, akkor vagy terméketlen. De az átlátszó, tojásfehérjére hasonlító, vékony, hosszú szállá húzható nyák jelenléte, ami a hüvelybejáratnál van, szintén a termékenység jele.
2012. jún. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! pont az ovum környékén volt így? Akkor ez hogy lehetséges?
2012. jún. 14. 08:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ezt találtam még:

Méhnyaknyák:

A terméketlen napokon nyák általában nem észlelhető. A kissé termékeny napokon kevés, sűrű,

fehéres vagy sárgás, nem nyúlékony; míg a nagyon termékeny napokon sok, híg, vízszerűen átlátszó,

nagyon nyúlékony, nyers tojásfehérjeszerű a nyák.

Méhnyak:

A terméketlen napokon a méhnyak a hüvelyben alacsonyan helyezkedik el, orrhegy tapintatú, vagyis

kemény (K), és a méhszáj zárt; termékeny napokon a méhnyak a hüvelyben magasan van, ajak

tapintatú, vagyis puha (P), és a méhszáj nyitott.

2012. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ovulációs teszttel kimutatható volt, hogy ovulálsz? Vagy volt más tüneted is? Hőmérséklet, nyák? A méhnyak nyitott volt egyébként?

Úgy kell ezt elképzelned, mint egy folyamatot, a terméketlen tünetek fokozatosan váltanak át termékennyé az ovuláció közeledtével, tehát pl. 1.nap méhnyak lennt, kemény, zárt, 2.nap méhnyak feljebb, kemény zárt, 3. nap méhnyak feljebb, kissé nyitott, kicsit puhább és így tovább...

Érdemes mindig ugyanabban az időszakban végezni az önvizsgálatot, mert napszak függő is, hogy hol helyezkedik el a méhnyak.

Remélem, segítettem, még mindig az első vagyok. :)

2012. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy itt a sok tünet együttesen adja ki a végeredményt, érdemes mindre odafigyelni.
2012. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2012. jún. 14. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!