Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A kisebbségnek (értitek! )...

A kisebbségnek (értitek! ) miért nincs gondjuk a teherbeeséssel?

Figyelt kérdés
Ma voltam Nst-n mellettem egy 33 éves "nő" és már a8 7.gyerekével terhes.(Aurórával)a legnagyobb gyereke (Kevinke)16 éves fiú...már van egy 1 hónapos unokája.Amikor az ambulanciára megyek 10-15 kisebbségi várakozik a folyosón abortuszra várva.Miért van hogy ők termékenyebbek?Más meg szenved hónapokig,évekig a meddőségi klinikákon...
2012. jún. 14. 15:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
-7.gyerekével terhes....
2012. jún. 14. 15:11
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Aluliskolázottságuk, és gyakran anyagi helyzetük miatt sincs lehetőségük a fog.gátlásra, talán soha nem is szedtek tabit, nem terhelték a szervezetüket. A másik ok meg szerintem az, hogy sem a nők, sem a párjaik nem dolgoznak, így sok idejük van sexelni... Szegények, nincs más elfoglaltságuk, nem járnak kirándulni, moziba színházba(mi az???!) stb. Persze ez csak az én "józan paraszti" véleményem. DE szívesen olvasnám egy "érintett"(érted, értitek?!)véleményét is.
2012. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyik oka ennek az lehet, hogy sokkal több idejük van szexelni, és szerintem a stressz is minimális náluk, nem kell stresszelni mindennap a munkahelyen, és a hitelek miatt sem.
2012. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de jó kérdés!

Mondjuk ők leginkább a pénzért és a segélyekért szülik sorra a gyerekeket.

Ráadásul nekik z életvitelükbe beletartozik az is (a kultúrájukba), hogy 14-15 évesen már férjek és feleségek.

A gyerekek már előre elvannak "téve" egy másik gyermeknek és összeadatják őket. Ha szereti, ha nem. Régebben náluk a szüzességnek is nagy jelentősége volt. Házasságig nem lehetett semmi. Nászéjszaka után a fiú apja ment először megnézni a lepedőt, hogy véres-e. Ha nem volt az (szüzesség elvesztése ugyebár), akkor nagy patáliát csaptak. Természetesen a természet viccelődhet, nem mindenkinek jár vérzéssel a szüzesség elvesztése.


Érdemes egyébként a cigány kultúra után olvasni, érdekes és megdöbbentő dolgokat írnak róluk.

Régebben teljesen más volt a helyzet, most már elkanászodtak és sajnos az ország kormányzása (több év óta!!!) segít is nekik ebben. Az országban lassan mi leszünk a kisebbség, de talán már azok is vagyunk!


Egyébként még egy érdekesség a napra:

Tudtad, hogy a kínaiak nem használnak pelenkát?! A gyermek oda pisil és kakil, ahol éppen van. Átlagban fél éves korra szobatiszták. Természetesen ehhez hozzátartozik, hogy a gyermek megtanul ülni.

Ettől függetlenül az empátia náluk nem szerepel napirendi ponton! Simán elmennek egy haldokló csecsemő/gyerek mellett az utcán, mert félnek bárkinek is segíteni.

Ráadásul ott azok kapnak segélyt és "adományokat", aki 1-2 gyereknél többet nem szülnek.

És plusz még egy, mert nagyon belejöttem :)))))

Tudni kell, hogy a kínai gyermekeket a nagyszülők nevelik generációról generációra, mégpedig azért, mert a szülőknek rögtön vissza kell menniük dolgozni. Náluk ez a hagyomány!

2012. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Atya ég!Hát igen mások a szokások...
2012. jún. 14. 15:25
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodj meg nem sok "érintett" olvasgat ilyen oldalakat. Amúgy ezen már én is elgondolkoztam! Az első hozzászólóval értek egyet, nagyon ráérnek gyereket csinálni. Mi meg akik tisztességes munkával próbálunk pénzt keresni, mi sokszor fáradtak vagyunk a huncutkodáshoz. Én 6 éve várok az első babámra, emiatt minden hónapban ott ülök a nőgyógyászaton, és nézem az ott abortuszért sorba álló bagázst és mindig nagyon elszomorodom, hogy miért ilyen igazságtalan ez a világ!
2012. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Hasonló a véleményem az 1. válaszolóéhoz. Nekem az az elméletem, hogy a hosszú ideig szedett fogamzásgátló nagyon megnehezíti a teherbeesést, több ismerősnél láttam erre példát. A kisebbségiek nem gondolnám, hogy szednének ilyesmit...Nos én sem szedtem, bár nem vagyok kisebbség, és elsőre teherbe estem pedig nem számolgattuk hogy mikor vagyunk együtt.
2012. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon egyszerű, mert sokkal hamarabb kezdik a gyerekcsinálást :) Manapság a nők nem akkor szülnek, amikor biológiailag ideális, hanem sokkal később. A termékenység 25 éves kor fölött exponenciálisan csökken (egyébként, akik 25 év fölött szülik meg az első gyermeküket, "késői első-szülőknek" hívja az orvostudomány, nem véletlenül), szemben a kisebbségiek gyakran már 15-16 évesen szülnek, de 20 éves korukra nagyon sokan, ilyenkor pedig természetesen sokkal hamarabb sikerül teherbe esni.
2012. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Erre szelektálódtak.

Mikor a második babám született, mozogni alig bírtam utána, vágtak is, repedtem is, ödémás lett a seb, minden bajom volt.

Behoztak egy kisebbségi kiscsajt, fele akkora volt mint én (súlyban, magasságban) első babáját szülte, lerendezte 50 perc alatt, a saját lábán sétált be a szobába, este kérdezte, mikor én mentem gátseb kezelésre, hogy neki nincs mehet e, mondták, hogy minek, még csak nem is repedt. (aztaaa) Egyetlen baja, hogy a kézfejébe biggyesztett branül fájt.

hááát...

2012. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen magasabb a fájdalom küszöb is náluk!Amikor kórházban voltam az egyik csajnak "érintettnek" az első kérdése az volt az orvoshoz hogy a köldök piercinget vissza teheti-e....
2012. jún. 14. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!