Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalt kismamák, tanácsra...

Tapasztalt kismamák, tanácsra lenne szükségem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A férjemmel gyereket akarunk. mivel nincsenek a közelben szülők (külföldön vagyunk), ezért interneten olvasgatok a témában. Sok helyen írják, hogy a terhesség előtt ajánlatos felkészülni. Jó, de ez mit jelent? Azt olvastam, hogy el kell menni fogászatra, hogy rendben legyenek a fogaim, meg babakelengye is kell, meg 1-2 kismamaruha. És mi más? Mit jelent az, hogy felkészülni?


Köszi mindenkinek, aki segít!


2012. jún. 27. 15:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot. Igyekszem nem ráparázni.

Bár sajnos már beleestem abba a hibába, hogy szülés-történeteket olvastam. Eléggé horrorisztikus...

2012. jún. 27. 15:20
 12/18 anonim ***** válasza:

Ma már a fogamzásgátlók szedése után nem kell szünetet tartani. Sőt, az első 3hónap sokkall esélyesebb babásodásra, mert felszabadulnak a petesejtek. Engem a doki szinte kiröhögött, mikor kérdeztem, h ugye már belekezdhetünk, mert eltelt 3hónap. Csak szedd be ezt a hónapot, és ha megjön, akkor mehet a projekt! :-)

De azért nődokihoz nem árt elmenni szerintem. Főleg ha rég voltál rákszűrésen, mert azt kérni szokták.

2012. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ma 15:16!


Így van,a hogy írod! Én is így látom!! mi is csak akartuk a babát...és lett :) Valahol úgy külső helyzetbe kell helyezni magunkat, hogy csak az legyen meg ahova várjuk a babát, és a szeretet , amivel várjuk.... A többit (rendszertelen mensim van te jó ég, most akkor hőmérőzzek? mikor jó ha lent vagy fent van a méhszáj??) szóval ezeket ki kell zárni.

Igen, mindenképp jó, ha az ember megszabadul előtte a káros szenvedélyektől(pl. sok kávé, cigi, alkohol), már ezzel is "előkészíti" a dolgot.

A babakelengyéd meg folyamatosan jó venni, onnatól mikor pl. megszűnnek (ha vannak) a rosszullétek, és a terhesség végefeléig elrakni mindent, mert a nagy hastól meg a "mindjárt szülök" hangulattól nem biztos h lesz már kedv ehhez. Ja, és még egy terhesség alatt nem kell egész nap figyelni a babát,aggodalmaskodni FOLYTON, csakis pihenni nehogy baja legyen....de a krumpliföldre se kell kimenni, szóval azért mindent szépen, lassan a maga tempójában elvégezni. Na, még egy eszembejutott! Ha olyan a munkahely pl. hogy fizikai, kigondolni, h érdemes-e maradni, ha igen meddig, várható-e a munkáltatótól h érdekli h kismama vagy (pl. rögtön olyan munkakörbe helyez, ahol könnyebb elvégezni a munkát), ilyesmik:)

2012. jún. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát akkor biztos nem az én történetemet olvastad! :-) Nekem csupa pozitív volt a szülés. De tényleg. Persze fájt, mint mindenkinek, de gondolod, h tényleg olyan horrorisztikus ez, ha a nők többször is végigakarják csinálni? Én azt mondtam a terhességem alatt, h na a 2.at tuti a fórjem fogja kihordani, és inkább 10szülés, mint újra 1terhesség. Rettentő hányós voltam, végtelennek tűnt. De elmúlt, túlélhet, és most ismét babát várok. Egy percig se gondolkoztam, hanem nagyon vágytam egy újabb terhességre, pedig én már tapasztaltam is a rosszabbik oldalát. De egy olyan csodálatos dolog ez az állapot, h még így is, h tudom mi vár rám, újra belevágtunk.

Szóval nyugi, lazíts, szedj vitamint(a méhpempő nagyon tuti! bár kissé borsos az ára a tisztának, de a kapszulásból egy havi kúra szerintem megéri terhesvitamin helyett), és éld úgy a napjaidat, mint eddig. Az mondjuk nem hátrány, ha a peteéréseddel tisztában vagy.

Elárulod hány éves vagy?

2012. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki!

Szégyellem leírni, 32 éves vagyok. Talán szégyen ilyen "idősen" ilyeneket kérdezni, de tudjátok nem volt baba a családomban, hogy ellessem a fogásokat.

Stresszelni nem stresszelek, megvan minden, ami az anyagiakat illeti, én pedig háztartásbeli vagyok, szóval a munkahely sem gond.


Csak tudjátok ez a gond, hogy semmi fogalmam a terhességről, meg a babákról. Meg sem tudom majd fogni. Nemhogy fürdetni, meg öltöztetni...

2012. jún. 27. 15:53
 16/18 anonim ***** válasza:
Ó dehogyisnem fogod azt tudni! Az anyai ösztön mindenben segíteni fog neked. A koroddal meg ne foglalkozz! Nem vagy lekésve semmiről. A neten meg minden fontos infót megtalálsz ha elakadnál.
2012. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Senki nem úgy születik, hogy tud mindent, de - bár én sem gondoltam volna - vannak anyai ösztönök, és a babával együtt közösen tanultok egymástól. :)

Lehet olvasgatni, felkészülni, de minden terhesség más, minden baba más, minden anyuka másképp éli meg ezt, úgyhogy egyértelmű dolgokat nem tudok neked mondani, kivéve azt, hogy menni fog!

Én azt sem tudtam mi fán terem egy gyerek, körülöttem nem igazán voltak soha kisbabák, no meg nem is nagyon érdekelt. Aztán párommal elkezdtünk vágyni egy babára, és szépen megértem rá a 9 hónap alatt, illetve most vele együtt növekszem (2 éves amúgy), és úgy érzem megállom a helyem. De nem is lehet másképp, mert egy anyuci mindenre képes. :)

2012. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

De jó ötlet volt, hogy írtam ide!

Teljesen megnyugtattatok. Köszi és szorítsatok.

2012. jún. 27. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!