Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spirál vagy tabletta?

Spirál vagy tabletta?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam ? Mindkettővel vannak fenntartásaim, viszont jó lenne az óvszer helyett vmi más védelem, mert az sem az igazi. Van már 2 babám, és még jó ideig nem szeretnék újabb kicsit. Azelőtt tablettát szedtem, több félét is az évek alatt, egyik sem okozott problémát, de eléggé megterheli a szervezet. A spirállal kapcsolatban meg az az "ellenérzésem", hogy van egy tárgy odabent, és igazából már csak a beágyazódást gátolja, a megtermékenyülést nem, és még a zsinórja is lóg kifelé... Melyiket választanátok és miért?
2012. júl. 6. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A tablettát. Kevesebb a mellékhatása, rendezi a vérzést, bármikor abbahagyható orvos nélkül is.
2012. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyiket sem. A tabletta tényleg káros, a spirál mellett meg sokan teherbe esnek.

Én is ebben a helyzetben vagyok, csak én még pluszban allergiás vagyok az óvszerre, meg a spermaölő krémekre. Én egyszerűen csak nem szexelek, vagy csak ritkán, akkor meg "vigyázunk" :D

2012. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az nem megy, hogy nincs szex :)).

A második babó meg úgy lett, hogy "majd vigyázunk", szóval tényleg a kisebbik rosszat kell választani :).

Köszönöm, hogy írtatok!

2012. júl. 6. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Sterilizálást is lehet, ha már nem akarsz több gyereket. Az biztos.
2012. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Manka68 ***** válasza:

Egyértelműen tablettapárti vagyok. Ugyanazok az ellenérzéseim a spirállal kapcsolatban, mint neked. :-)

Milyen módon terheli meg a tabletta a szervezeted? Én sokáig szedtem, nem tapasztaltam semmi mellékhatást. :-)

És ha nem is okozott gondot neked eddig sem, akkor pláne a tablettát ajánlom, az a legbiztosabb és a legkényelmesebb.

2012. júl. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem vagyok tablettapárti (annak ellenére, hogy orvosnak tanulok), de ha te évekig szedted, nem volt gond, utána szépen helyreállt a ciklusod is, a teherbeesést sem nehezítette, akkor lehet inkább azt javasolnám.

De csak akkor, ha még nem múltál el 35. 35 felett nem javaslom.

2012. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A spirált javaslom, abból is a Mirenát. Nem olcsó, de megéri és semmit sem veszel észre az egészből :) Nekem azóta fél napos mensim van, az is nagyon gyenge. Egyáltalán nem terheli a szervezeted, nem kell a pirulákat szedned minden nap, időközönként megnézeted, amikor amúgy is mennél nőgyógyászhoz.
2012. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!