Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Merjek vállalni a későbbiekben...

Nóra0921 kérdése:

Merjek vállalni a későbbiekben babát, ha 5 éve epilepsziás vagyok?

Figyelt kérdés
Vagy inkább jobb, ha beletörődök, hogy egészséges gyerekem nem születhet a betegségem miatt és ne is ringassam bele magam? LAMOLEP 100 mg-ot szedek, januárban volt rohamom stressz miatt, az előtt 2 éve volt az utolsó. Szülhetek egészséges babát? Ngyon félek,mert nagyon szeretnék majd néhány év múlva.. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 9. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia!ha ez megnyugtatt a párom is epilepsziás,a bátya és a húga is az.A húgának született egy gyönyörű kislánya aki már 13 hónapos :) Ők Kombulexet szednek napi 4 kapszulát és azt hiszem 500 mg-os,gyerek koruk óta.Nagyon ritka mikor rohamot kapnak a páromnak már lassan 1 éve tünetmentes. Mi így is válaljuk a babát. De jobb lenne megkérdezned majd az orvosodat ha oda kerűl a sor hogy babát szeretnétek :) sok sikert!
2012. júl. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Reinitzné válasza:
Nekem 13 éves koromba voltak epilepsziás tüneteim.Kiderült hogy csak hajlamom van rá.Pl.ha ideges vagyok kijöhet! Én meg kérdeztem nem rég a neurologust hogy menyire veszéjes ez majd a babámra nézve.Azt mondta hogy császáral szül a legtőbb epilepsziás nehogy a babának és az anyukának baja legyen!
2012. júl. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem apukám epilepsziás fiatal kora óta és cukorbeteg...és még sorolhatnám!

Nekem semmi bajom nincs!Makk egészséges vagyok!:)

2012. júl. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok! amit a 2. válaszoló írt hogy a legtöbb epilepsziás nő császáral szűl nem minden esettbe van így, sógornőm természetes úton szűlte meg a babáját mindössze másfél óra alatt :) gondolom ez attól füh milyen epilepszia típusú
2012. júl. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, ami a legfontosabb, hogy az epilepsziának több fajtája van. A férjemnek is hajlama van rá, ha stresszel vagy ha nagyon fáradt, akkor van rohama. Szerencsére már 4 éve nem volt. Amikor legutoljára kórházba került emiatt, megkérdeztem a neurológust, hogy ha majd gyermeket szeretnék, örökölheti-e. Megnyugtató választ kaptam, a férjem epilepsziája nem örökletes. :) Érdemes lenne ezt az orvosoddal megbeszélni, de szerintem nincs miért aggódnod. Gyógyszerrel kezelve vagy, nincs minden héten vagy hónapban rohamod. Sok sikert kívánok!
2012. júl. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvossal kellene beszélned erről, mert ha maga a gyógyszer nem is árt, vannak olyan esetek, amikor sajnos öröklődik!

A barátnőm férje és sajnos a kislányuk is epilepsziás!!

2012. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kérdezd meg a kezelőorvosodat, de biztos. Én 10 éve vagyok epilepsziás, a kislányom 20 hós. Eleinte Conculex-et szedtem, de a terhesség miatt gyógyszert kellett váltani. A terhesség alatt 2x100, majd 2x150mg Lamictal-t szedtem. ( ugyanaz a két gyógyszer). Neki szerencsére semmi baja, bár 1 éves kora előtt volt 2 alkalom, mikor jádék közben "megdermedt", még a keze is felemelve maradt pár mp-ig. Akkor jeleztük a gyerekorvosnak, aki azonnal adott beutalót, csináltak neki EEG-t de szerencsére semmi gondot nem mutatott...

Off.: Nálunk nagyon sok a stressz, főleg a december szokott gondot okozni, akkor mindig remegett a kezem, de ez az új gyógyszer nagyon jó, hiába vagyok tiszta ideg, nincs vele gondom. ( most Levil-t szedek)

2012. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!