Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bulimiásan nem lehetek terhes?...

Bulimiásan nem lehetek terhes? A párommal babát szeretnénk, reggel mindig beveszem a terhesvitamint, ami felszívódik. Már elég sok javulást elértem bulimia terén. Nem hánytatom magam minden nap. Teherbe eshetek így?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Remélem nem. Bocs.


Ha terhes leszel és hánytatod magad még a végén beteg gyereket szülsz, vagy koraszülött lesz. Nem is értem miért jut így eszedbe. Előbb gyógyulj ki ebből.

2012. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ezt nem fogjátok elhinni, meg azt mondjátok, h. az ilyen ne akarjon gyereket... de ha teherbe fogok esni, eszembe nem fog jutni a hánytatás. Mondhat most akárki akármit.
2012. júl. 16. 12:06
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Akkor a legjobb, ha már most nem hánytatod magad! Miért hánysz? Sokat ettél? Hát ne egyél annyit!!!!!!! Majd ha leszoksz a hányásról, akkor csinálj gyereket. Amúgy lehet, miért ne lehetne teherbe esni, nem hányod ki a gyereket csak a tápanyagot vonod el tőle, így nagy valószínűséggel beteg lesz!
2012. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Hát oké, de én meg ezt a mondhat akárki akármit-et fordítva gondolom. Majd mikor elkezd nőni a pocakod és hízol 10 kilót honnan veszed, hogy nem pánikolsz majd be, mikor szimplán is rettegsz az elhízástól?


Lelked rajta.

2012. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Persze, lehetsz terhes. Van, aki terhesen is akaratán kívül végighányja a terhességét, mégis egészséges babát szül. Kívánom, minél hamarabb gyógyulj meg, mert azért csak ez lenne a legjobb mindkettőtöknek, sikerülni fog!!
2012. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor mondom a helyzetet! a szervezeted nem hulye, addig amig magad szamara is alig tud eloallitani/megtartani tapanyagokat, addig nem is fogsz tudni teherbe esni. mindegy hogy minden nap, vagy nem minden nap hanytatod magad, mert ha most azonnal.abbahagynad a hanytatast, akkor is kellene nehany honap, hogy a szervezeted visszaalljon a normal mukodesre, mert most biztos, hogy ilyen vesztartalalek uzemmodban mukodik. nem fogsz teherbe esni!! vagy leallsz teljesen, vagy lemondhatsz a babarol. mellesleg tok felelotlennek tartalak, hogy igy akarsz babat, a parodat meg foleg, hogy meg kozre is jatszik benne!!! arra nem lehet epiteni, hogy majd abbahagyod, mert mivan ha nem. szerinted, ha mar most is bajod van a testeddel mi lesz akkor ha elkezd noni a baba, te meg elkezdesz hizni?? akkor meg majd anorexias leszel, es nem eszel semmit???

mellesleg szerintem te vagy az aki par honapja majd' minden nap feltette ezt a kerdest, es mar akkor is megkaptad a valaszokat.

jah, es keress fel egy pszichologust is, mert ezt egyedul nem fogod tudni megoldani!

2012. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és persze el fogsz "torzulni" (jó értelemben persze)tehát vastag leszel, pocakos, csöcsös, vastagodnak a combjaid, vizesedni fogsz, ami egy egészséges nőnek is kisebb lelki törést okozhat, főleg ha hozzá van szokva, hogy vékony, nem hogy neked.
2012. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Szerintem amíg nem gyógyulsz meg 100% ig addig nem érdemes terhességen gondolkodni. Több okból is.

1. A bulimiásoknál gyakran elmarad a menstruáció vagy legalábbis nem rendszeres. Szóval eleve nehezebb teherbe esni.

2. Azért mert beveszel egy vitamint az még nem potolja a vitaminhiányt, ásványanyaghiányt, plusz energiát amire szükséged lenne.

3. Belegondoltál, hogy fogod viselni a terheség alatti elhízást? Elfod fogadni magad illetve a plusz kilóidat? Főleg terhesség után? Vagy egyből elkezded megint hányatni magad? Hogy fogod ellátni a babád így?

4. Lelkileg bírni fogod? Szülés után sokaknak van depressziója, neked pedig mentális betegséged van, így még nagyobb az esélye, hogy újból kialakul a depresszió ezen keresztül, pedig az étkezési zavar.

2012. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Én tökéletesen megértelek. Igaz jó régen volt már, de én is beteg voltam....aki nem volt az, el sem tudja képzelni, ez milyen betegség!Nem könnyű, az biztos, és az is igaz, hogy aki ebben a betegségben szenved és az anorexiában, mind értelmes, tanult, művelt ember - és érdekes, hogy szinte csak ezt a "réteget" érinti a betegség. Volt egy ismerősöm akivel együtt feküdtem a kórházba, gyógykezelésen, azóta gyönyörű, egészséges babája van.Viszont abba igaza van az előzőnek, hogy ameddig tapasztalod magadon a bulímiát, nem kellene próbálkozni, mert az igaz, hogy most megfogadod, de tuti hogy be tudod tartani??NAGYON NEHÉZ!!!EZT TUDJUK, AKIK SZENVEDTEK BENNE!!!BABÁDNAK SZÜKSÉGE LESZ MINDEN TÁPANYAGRA!Kezelésen nem gondolkodtál?Vagy jártál?Mindenképpen nőgyógyászt javaslok, háziorvost, vérvételt, vizsgáltasd ki magad, minden rendben van e?Egyébként menstruálsz rendesen??Én emlékszem évekig nem jött meg, vagyis peteérésem sem volt!Vigyázz magadra!
2012. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tettem még fel ezt a kérdést, de nyugodtan vádaskodjál csak... azt a legegyszerűbb. A kedves választ pedig köszönöm. Megpróbálok minél hamarabb leszokni, mert minden álmom a baba. Amúgy én nem vagyok csontkollekció, 74 kg vagyok.
2012. júl. 16. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!