Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bulimiásan nem lehetek terhes?...

Bulimiásan nem lehetek terhes? A párommal babát szeretnénk, reggel mindig beveszem a terhesvitamint, ami felszívódik. Már elég sok javulást elértem bulimia terén. Nem hánytatom magam minden nap. Teherbe eshetek így?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 12:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen, a menstruációm mindig megjött eddig. Tényleg tenni fogok azért, hogy ez a dolog változzon, mert minden álmom a baba.
2012. júl. 16. 12:20
 12/14 anonim ***** válasza:
annyira megértelek!Látod, sokan nem is tudják mi a bulímia, hogy ezek a betegek nem is soványak, nem is gondolnád róluk, hogy étkezési zavarban szenvednek!!Szerintem orvos, elmondod, elbeszélgetsz vele / velük, segíteni fognak és nemsokára egy gyönyörű, egészséges babád lesz!!Hajrá!!!
2012. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. júl. 16. 12:26
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz terhes, a hányással nem tudod megszabadítani maradéktalanul a testedet a tápanyagoktól, ezért a ciklusod is maradhat normális. Inkább az anorexiásoknál probléma a teherbeesés.

Ez a válasz a kérdésedre.

Viszont még mondanék valamit. Ha jársz terápiára, mindenképpen beszéld ezt meg az orvosoddal, nem kell lemondanod a baba iránti vágyadról, vagy elfojtanod azt, de beszélj erről egy terapeutával. Ha esetleg gyógyszert is szedsz, már csak amiatt is fontos. Terhesen valószínűleg szedhetsz SSRI-t, de szoptatni már nem tudsz mellette, szóval érdeklődj, rágd meg magadban, kérj segítséget a jövődhöz, a vágy nem elég a happy endhez, mert jelenleg nem vagy egészséges. A hányás pedig csak tünet, ha meg is fogadod, hogy babásan nem bántod magad, és be is tartod, mert erős vagy, még nem gyógyulsz meg, és sokszorosan üthet vissza később a baj. A kisgyermekes lét hatalmas öröm, de hatalmas erőket kell megmozgatni néha, ami még egy egészséges embernek is kihívás. Tudom, ez olyan földöntúlinak hangzik, hiszen mindenki csinálja, képes rá, szül, nevel, örül, boldog, mittudomén, de hidd el, ha úgy kezdesz bele, hogy megközelítőleg sem vagy stabil, beleremeghet a világod, és nem jó értelemben. Gyereket nevelni, ellátni úgy, hogy az ember maga is segítségre szorul, kb. olyan, mintha menet közben kellene kereket cserélned. Legyen úgy, hogy varázsütésre elmúlik a hányásra késztetés, és te leszel a világ legboldogabb anyukája, de kérlek gondolj arra, hogy mi van, ha mégsem. Kérj segítséget.


Remélem rendben lesz minden. És ne haragudj, nem okoskodni akartam, tapasztalatból írok, és segíteni szerettem volna.

2012. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!