Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha rendszertelen a menstruáció...

Ha rendszertelen a menstruációm akkor hogyan tudom kiszámítani hogy mikor vagyok a két menstruáció között? Szeretnék kisbabát és szeretnék segítséget kérni!

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 05:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el dokihoz ö ad gyógyszert,hogy be álljon...így nem biztos,hogy összejön a baba
2012. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A rendszertelen menstruáció egy bizonyos életkor felett már nem normális dolog. Mivle babát szeretnél, feltételezem, hogy elmúlt a tinédzserkorszakod. Ezért feltétlenül orvosi vizsgálatokra van szükséged. A rendszertelen menstruáció nem csak a teherbeesést nehezíti, de ha hormonális probléma van a háttérben, akár vetéléshez is vezethet. Ne kockáztasd meg! Nézess utána, ha eddig nem tetted meg! Amit feltétlenül kérj: női nemi hormonok, tesztoszteron, pajzsmirigy, cukor és inzulin! Sok sikert!
2012. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Régebben ciszták voltam a petefészkemben és mikor elmúltak akkor megkérdeztem a dokit, hogy lehet-e így gyerekem és azt válaszolta hogy lehet! Azt mondta hogy fél évig próbálkozzunk és ha addig nem jön össze akkor majd menjek vissza hozzá! Egy ideig szedtem fogamzásgátlót hogy helyre állítsa a hormon háztartásomat, de még akkor sem volt rendszeres a menstruációm! 1hetet késik mindig a kiírt időponthoz képest! Most megjött a menstruációm úgyhogy utána megint megpróbáljuk! Remélem sikerül! Vannak terhesség tervezésekor vitaminok elkezdjem szedni őket????
2012. júl. 24. 05:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam is diagnosztizálták a PCOS-t, az akkori dokim fogamzásgátlót írt fel, csak női nemi hormonokat nézetett, azt is egyszer. Nem tudom, hogy a nőgyógyászok miért nem olvasnak utána, de úgy kezelik, mint egy nőgyógyászati cisztát, pedig a háttérben meghúzódó cukorháztartási zavar az oka, és a fogamzásgátló pont semmit nem segít ezt helyretenni. Sikerült a baba ennek ellenére, de a kiugró inzulin és tesztoszteron értékek miatt a hetedik héten elment. Én azt javasolnám neked, hogy keress egy olyan orvost, aki tisztában van vele, hogy mit kezel, és ne kockáztass! Tanulj az én hibámból. Most belgyógyásznál vagyok, hármas kezelést kapok és remélem, a kockázatok is úgy csökkennek, mint a vészes laborértékeim. A betegség helyes kezeléséről itt olvashatsz többet: [link]


csak még egy gondolat: Attól , hogy a ciszták elmúlnak, a betegség nem szűnik meg, mert jelenleg nem gyógyítható, csak megfelelően kezelhető! Nem csak a gyermekáldásra lehet hatással, de az egész szervezetedre is. Mindenképp olvass utána! Sok sikert kívánok nektek is!

2012. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én kétféle dokinál voltam mikor kiderült a cisztám az egyik műteni akart, a másik pedig gyógyszerrel eltüntette. Állítólag a korombeli nőknél előfordulnak ezek a ciszták és ha egyszer már kezelve van akkor nem nagyon fordul elő megint! Amióta csak elkezdtem menstruálni (14éves koromba)azóta rendszertelen,de régebben volt két menzesz közötti jelzés is de amióta szedtem a fogamzásgátlót azóta nincs kérdeztem a dokit azt mondta hogy nem kell vele foglalkoznom! Lehet elkezdek szedni ilyen terhességi vitaminokat aztán majd meglátjuk! Nagyon szeretnék babát csak lehet hogy azért nem fog összejönni mert sokat streszelek a munkahelyen és sokat emelgetek,de hát ha összejön akkor biztos hogy nem fogok dolgozni! Köszönöm a tanácsot!
2012. júl. 24. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit most elmeséltél a tipikus mellékezelés tökéletes esete. A fogamzásgátló nem megoldás. A cisztáid azért alakultak ki, mert a megérett pete nem fakadt ki, nem volt ovud. Ennek köszönhetően, amikor fogamzásgátlóval elnyomta a normál ciklusod (tehát eleve nincs is peteérés) nem alakulnak ki újabb ciszták. A probléma tipikus elnyomása. A nődokik ezt a betegséget nem tudják kezelni. Ha úgy gondolod, hogy a 14 éves korod óta rendszertelen mensidre megoldás a terhesvitamin, akkor szedd. Nem elkeseríteni akarlak, de sajnálom, hogy nincs bátorságod szembenézni a ténnyel, beteg vagy. Amit a mostnai orvosod NEM KEZEL!


Ha másra nem is vagy hajlandó, legalább ezt olvasd el, csak néhány mondat: [link]


Vagy a tüneteket mérd fel magadon: A jelenleg érvényben levő, ún. 2003-as rotterdami kritériumok szerint a PCOS diagnózis kimondásához három kritériumból legalább kettő megléte szükséges:

•Peteérési vagy menstruációs zavar (rendszertelen a havivérzés vagy a ciklus során nem figyelhető meg peteérés)

•Férfihormon-túlsúly tünetei (aknés bőr, erőteljesebb szőrnövekedés, hajhullás, hasra történő hízás) vagy laboratóriumi jelei (pl.emelkedett tesztoszteron szint)

•Policisztás ováriumok észlelése ultrahanggal (mindkét petefészekben 8-10 mm-es kis ciszták találhatók, amelyek gyöngyfüzérszerűen helyezkednek el).

2012. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 14 éves korod óta rendszertelen mensid nem a stresszes munkahelyed következménye, ahogy a ciszták és a sikertelen próbálkozások sem. Sajnálom. A terhesvitamin nem más, mint sima vitaminkészítmény, hormonális és cukorproblémákat ezzel kezelni nem lehet. A fogamzásgátló ebben a betegségben egy vicc, ahogy a ciszták eltávolítása is.


A kezelés, amire szükséged lenne rendszeres (3 havonta ismételt női nemi hormon, tesztoszteron, pajzsmirigy és terheléses cukor és inzulin tesztek mellett):

I. Diéta

II. A fizikai aktivitás fokozása

III. Gyógyszeres kezelés


lásd: www.pco-szindroma.hu


Hogy tudd, mire gondolok és miért mondom, a betegség tünetei listázva:


Bőrtünetek.

•Zsíros bőr, pattanásosság (acne) az esetek döntő többségében észlelhető.

•Gyakori az eleinte alig észrevehető, majd erősödő férfias típusú szőrnövekedés (bajusz- és szakállképződés, szőrök az emlőbimbó körül, a hason felfelé húzódóan, hátul a keresztcsont tájékán).

•Hajhullás, férfias típusú kopaszodás is előfordul.

•Az acanthosis nigricans a kifejezetten kövéreken észlelhető: barnásfekete, durvább felületű bőrterület a nyak hátsó részén, a nyakláncnak megfelelő helyen, illetve a hajlatokban (hónalj, lágyékhajlat, emlők alatt).


A testméretek eltérései.


A tévhittel ellentétben a betegek többsége normál súlyú, vannak kifejezetten soványak is. A testtömeg-index kiszámítása alapján (BMI 25 felett) is csak a betegek mintegy harmada túlsúlyos vagy elhízott. A súlygyarapodás lassan fejlődik ki. Nem mindenkin van, de jellemző a has és a derék férfias típusú zsírfeleslege: a derék - csípő körfogat aránya még a soványakon is gyakran magasabb, mint a PCOS nélkülieken. A 0,8 feletti derék-csípő körfogat hányados kifejezetten férfias kövérséget tükröz.



"Cukoréhség".


Hosszabb étkezési szünetekben, vagy 1-2 órával édességek, cukros ételek, üdítők, gyümölcslevek fogyasztása után nyugtalanság, remegés, gyengeségérzés, esetleg hideg verejtékezés, leginkább éhségérzet léphet fel (hypoglikémia, „hipózás”). Mások csak parancsoló édesség utáni vágyat éreznek, és ennek következtében sok csokoládét, édességet fogyasztanak. Az inzulin túltermelődés következtében bekövetkező vércukoresés következménye.



Nőgyógyászati tünetek.


A menstruáció rendszertelenné válik, olykor már a serdülőkortól kezdődően az. A havi vérzés hónapokra is kimaradhat, de rendszeres menstruáció esetén is a ciklusok többsége peteérés nélküli, a teherbeesést megnehezíti. Ha mégis sikerül (spontán vagy meddőségi kezeléssel), gyakori a korai vetélés, a koraszülés, méhlepény-rendellenességek, a terhesség alatti cukorbetegség (GDM). A magzat gyakran túl naggyá fejlődik.



Pszichés tünetek.


A fentebb felsorolt panaszok mellé gyakran társul levertség, kiábrándultság érzése, depresszió. Nem tudjuk, hogy ez a panaszok miatt másodlagos (következményes) zavar, vagy a betegség velejárója, mint az az inzulin rezisztenciával járó egyéb kórképekben is lehetséges.



A tünetek időbeli változása.

• A PCOS hormonális tünetei általában a serdülőkorban kezdődnek és a fiatal felnőttkorra bontakoznak ki, majd többéves stagnálás után a kor előrehaladásával fokozatosan enyhülnek. Acne pl. 40 éves kor felett már ritka.

•A PCOS anyagcsere tünetei viszont a kor előrehaladtával romlanak: a kövérség, cukorbetegség, vérzsír-zavarok, magasvérnyomás (a metabolikus szindróma összetevői) egyre gyakoribbak, amik eredményeképpen szív-érrendszeri betegségek fejlődnek ki. PCOS-ben nagyobb a valószínűsége a méh- és petefészekrák kialakulásának.

2012. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam azokat amiket küldtetek, de a tünetek nem jellemzőek rám! A fogamzás gátlótól meghíztam de amióta nem szedem nem hízok, nincs pattanásos bőröm stb. A menstruációm max 1hetet vagy másfél hetet késik de régebben tényleg volt hogy 2hónapig nem volt menstruációm és utána elmentem dokihoz. köszönöm mindenkinek hogy irtatok.
2012. júl. 26. 05:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!