Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sperma analízis, tudnátok...

Sperma analízis, tudnátok segíteni? Hibás spermium okozhat vetélést?

Figyelt kérdés

A 4 nap önmegtartóztatás helyett csak 2 nap lett. Lehetséges, hogy jobb lett volna az eredmény ha tényleg betartjuk a 4 napot? az eredmények a következőek:

Mennyiség: 2ml

Küllem: viszkozus

Ph 7,8

Spermiumszám/ml: 28 millió

Spermiumszám/ejaculatum: 56 millió

Mozgó 70%

Progr.gyors WHOa: 20%

Progr. lassú WHOb: 30%

Egy helyben mozog: 20%

Mozdulatlan WHOd: 30%

Normál alak: 30%

Diagnózis: asthenozoospermia

Varicokele I.s.

Ha "hibás" spermium a megtermékenyítő az okozhat vetélést? Eddig 3 vetélésen vagyok túl :-(

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 24. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.Ha már megtörtént a megtermékenyítés,akkor más a hiba.
2012. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
szia...nem vagyok orvos, szoval nem biztos, hogy igy van, csak azt tudom irni, amit az orvos nekünk mondott. A ferjemnek is eleg rossz lett a spermakepe. Azt mondta az andrologus, hogy mielött a lombikba kezdünk, csinältassunk genetikai vizsgälatot, mindenfele vervetelt, mert ha bärmit talälnak, az okozhat vetelest. Sajnos mär elfelejtettem, hogy pontosan hogy mondta. Bär fontos megjegyeznem, hogy a ferjemnek OATs max. szindromäja van, ha jol ertelmezem nälatok "csak" asthenozoospermia (32%-nál kevesebb mozgó spermium), ez egy fokkal jobb. :) Sok sikert a jövöben!
2012. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jövő héten csináltatunk genetikai vérvételt. Nagyon szeretném már megtudni, hogy mi okozza a vetéléseket. Az eddigi vizsgálatok eredményei jók lettek (hormonvizsgálatok, apc).
2012. júl. 24. 12:09
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia! Második vagyok. Nagyon érdekel, hogy sikerül-e majd kideríteni a vetélések okát. Megírnád, hogy milyen lett a genetikai vizsgálat eredménye? A férjem is most megy majd, ha sikerül időpontot egyeztetnünk...Még lenne egy kérdésem. Ha jól gondolom a férjednek here visszértágulata van. Ha ezt orvosolják, javulhatnak eredményei? Az orvos mondott valamit a vetélésekkel kapcsolatban?
2012. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is háromszor vetéltem már el sajnos, legútobb két hónapja, (azóta már félidős lennék). Azóta már mi is voltunk genetikai és immunológiai vérvételen is. Genetikából minden rendben, immunológiáből még nem jött meg az eremény. Most voltam hormonvizsgálaton és a férjemnek épp most kértem időpontot spermavizsgálatra. Én is már nagyon szeretném tudni az okát, mert hamarosan szeretnénk újra próbálkonzi és többször már nem szeretnék elvetélni. Amúgy szerintem is ha már megfogant ott más baj van. Nektek már van közös gyermeketek? Nekünk van egy 21 hónapos kislányunk. Kétszer vetéltem el előtte, egyszer pedig most amikor a kistesót szerettük volna. De nem adjuk fel! Mindenféle vizsgálatra elmegyünk amire csak ellehet menni. Genetikaira hova mentek? Mi Zalaegerszegen voltunk! Írj! Üdv!
2012. júl. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mi is nagyon várjuk már a vizsgálatokat/eredményeket, genetikára jövő héten kapjuk meg a beutalót. Javasolják férjemnek a herevisszér műtétet, de férjem nem igazán szeretne műtétet. Még nincsen gyermekünk. Csak sajnos 3 vetélés eddig korai időszakban. Debrecenben járunk kivizsgálásokra. Kedves második válaszoló, kíváncsi leszek az eredményekre, hogy sikerült-e valamit találni nálatok a genetikán. Kedves utolsó válaszoló, az első két vetélésedet nem tudják mi okozta? Nálam az eddigi eredmények alapján még nem találtak semmi rendellenességet.
2012. júl. 26. 08:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem sajnos nem derült ki hogy miért vetéltem el, egyiknél sem. Érdekesek ezek a dolgok! Az első két vetélésem után nagyon el voltam keseredve, hogy nem lesz gyermekünk féltem,féltem nehogy többször megtörténjen, de tovább próbálkoztunk. A harmadik terhességemmel minden ok volt. Végig szuper volt minden,mégcsak rosszul sem voltam egyszer sem. Csodás kislányunk született. Így a férjemmel naivan azt hittük, hogy többet olyan szörnyűség nem történhet meg. Hát tévedtünk! Boldogan terveztük a kistesót! Fél év után jött össze, és úgyanúgy mint az első kettőt a 8-9. hét környékén elveszítettük. Mivel nem derül ki semmi (bár még várunk eredményekre), de én félek, hogy hányszor kell még elvetélnem mire újra babánk lesz, mert hiszek benne,hogy lesz (hisz itt van a kislányunk is), csak már többször nem szeretném azt a borzalmat átélni. Mind a 3-szor missed ab volt. Neked is vagy teljesen elmentek maguktól? Most elkezdtünk újra próbálkozni, bizakodok és félek, de igyekszem pozitívan gondolkozni. Neked is kitartást kívánok és szorítok, hogy mihamarabb babád lehessen. Mindenképp írok ha kiderül valami, írj majd te is! Üdv! Szép napot!

2012. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocs azt nem írtam bele az előbb, hogy az 5-ös és a 7-es voltam.
2012. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekem is mindig missed ab lett a vége sajnos. Nagyon várom már én is a kivizsgálásokat, jó lenne ha találnának valamit, amit tudunk orvosolni, mert nem merek bele vágni egy újabb terhességbe. Mindenképp megírom mi lesz. A következő vizsgálat az immunológia lesz, az sajnos csak szeptemberben, már türelmetlenül várom.
2012. aug. 2. 15:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Kösz, hogy írtál én is mindenképp jelentkezni fogok! Nekünk a genetikai és az immunológiai vizsgálat egynapon egyszerre volt, a genetika már megjött, ott minden ok, az immunológiai eredményt még nagyon nagyon várjuk. Mindenképp írok még! Üdv!
2012. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!