Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sperma analízis, tudnátok...

Sperma analízis, tudnátok segíteni? Hibás spermium okozhat vetélést?

Figyelt kérdés

A 4 nap önmegtartóztatás helyett csak 2 nap lett. Lehetséges, hogy jobb lett volna az eredmény ha tényleg betartjuk a 4 napot? az eredmények a következőek:

Mennyiség: 2ml

Küllem: viszkozus

Ph 7,8

Spermiumszám/ml: 28 millió

Spermiumszám/ejaculatum: 56 millió

Mozgó 70%

Progr.gyors WHOa: 20%

Progr. lassú WHOb: 30%

Egy helyben mozog: 20%

Mozdulatlan WHOd: 30%

Normál alak: 30%

Diagnózis: asthenozoospermia

Varicokele I.s.

Ha "hibás" spermium a megtermékenyítő az okozhat vetélést? Eddig 3 vetélésen vagyok túl :-(

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 24. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ó már megint nem írtam oda a 7-es voltam az előbb a 10-esnél!
2012. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Szia!

Hasonló ok-más probléma....nálunk a lombikok sikertelenek....teljesen el vagyunk keseredve.(infók a kérdésemnél)

Szerinted,szerintetek a genetikai vizsgálatot érdemes megcsináltatni?A meddőségiben nem javasolták...

És valami egyéb vizsgálat?

Köszi!

2012. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Genetika eredménnyel minden rendben volt, az immunológiai eredményeket szerdán kapom meg, már nagyon várom. Kedves válaszolók, nálatok vannak újabb eredmények/fejlemények?
2012. okt. 19. 11:52
 14/18 anonim ***** válasza:
5,7, és 10-es válaszoló voltam: nálunk kiderült a baj, nálam találtak valamit immunológiából, antifoszfolipid szindrómám van, ami leegyszerűsítve azt jelenti, hogy túl gyorsan alvad meg a vérem, s ez vezet a magzat elhalásához, mert elzáródnak a hajszálerek és nem kap oxigént. Most szept 5-e óta vérhígító tablettát szedek és amikor terhes leszek a pozítiv teszt napjától injekcióznom kell magam minden nap mind a 9 hónapon át, hasfalba bőr alá. Kicsit félek tőle, de mindent a babáért. Dec. 10-ére van időpontom vissza az mmunólogiára (többször is vissza kell mennem ellenőrzésre, mert ez a betegség a terhesség későbbi szakaszában is okozhat bajt, sőt koraszülést is),de ha terhes lennék addig akkor azonnal vissza kell mennem, de decemberben mindenképp. Szeptemberben el is lehetett kezdeni a próbálkozást a babával újra, az a hónap nem volt sikers, most nagyon bizunk az októberben, még van 8 napom a nem vártig okt 27-re nem várom, már nagyon várjuk a kistesót! Veled mi újság? Nagyon szorítok neked!
2012. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
No mi újság? Megjött az eredmény?
2012. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De jó, hogy végre nálad találtak valamit! A héten mentem az eredményekért, mire közölték velem, hogy sajnáljuk, de még nincs kész. Pedig már annyira vártam, hogy végre mondjanak valamit, hogy találtak valamit.. Így következő héten szerdán fogok telefonálni, hogy milyen lett az eredményem. Én is úgy szeretném, ha találnának valamit, ami orvosolható, mi is nagyon szeretnénk már babát, és ez a várakozás olyan idegőrlő. Mielőbbi babásodást kívánok neked és problémamentes terhességet. Mindenképp megírom jövő héten az eredményeim. Drukkolok neked!
2012. okt. 26. 11:22
 17/18 anonim ***** válasza:
Szurkolok, hogy nálad is találják meg a bajt, de olyant ami orvosolható! És, hogy neked is mihamarabb babád lehessen! ! Köszönöm szépen én is! Várom válaszod én is fogok írni! Szép napot!
2012. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Túl vagyok minden vizsgálaton (legalábbis úgy hiszem) és mindent rendben találtak! Jobban örültem volna, ha találnak valamit. A következő terhesség elején, vérhígítót kell szúrni + gyógyszert kaptam, ennyi amit tudnak tenni. Maximális gyógyszeres támogatás! Szeretnék bízni benne, hogy sikerülni fog!

2012. dec. 20. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!