Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért vagytok ilyenek egymássa...

Miért vagytok ilyenek egymással? Miért mondjátok mindenkinek, hogy biztos terhes, amikor nem?

Figyelt kérdés
Annyi olyan kérdést olvasok, hogy ezvagyazvagyamaz a terhesség tünete-e, amikor még csak x nap múlva kéne megjönnie. És akkor jönnek a válaszok, hogy igen, gratulálok, nálam is így volt, meg ez már biztosan. Holott még a beágyazódás sem történt meg, nem is lehetnének tünetek... Mire jó ez? Becsapni a másikat, hogy aztán esetleg jól pofára essen? Olyan dolgokra rámondani, hogy a terhesség tünete, ami még csak köszönőviszonyban sincs a terhességgel? És utána jön a válasz 1-2 nap múlva, hogy el van keseredve, negatív a teszt, megjött...stb. Egymással szúrtok ki, de miért??? Aztán a válaszok értékelése: "gratulálok" 100%-ban hasznos, "Nem, ezért meg ezért ez nem lehet a terhesség tünete" 0-30%-ban hasznos. Csak olvasom a teherbeesés rovatot és szerintem itt a legkegyetlenebbek egymással az emberek, ráadásul egy ilyen kérdésben!!!

2012. júl. 30. 10:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
igen igaza van az utolsónak,akkor nem próbálkozna mindenki olyan sok hónapon éveken keresztül :( na de a kérdésre a válasz: én is nagyon ki tudok akadni az olyan kérdésektől hogy 10. dpo-n nega a teszt,biztos nem vagyok már terhes?fel vagyok pufadva,állandóan eszek lehetek terhes?na meg a másik amit írtatok fel tesznek egy ful negatív tesztet és még azt írják hogy mintha ők látnák a 2. csíkot,na én ezeket jól lepontozom.Olyan is van hogy olyasvalaki add a másiknak tanácsot hogy essen gyorsan teherbe akinek pár hóna alatt összejött és nem éveket hónapokat kellett várnia a babára,írja hogy ezt csináld azt csináld mert nekem már a következő hónapba így jött össze.
2012. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor nézzetek utána. Én nem azt mondom, h beágyazódik és "sátrat vet" a méhben , hiszen pont ez az, nem osztódó sejtcsomóról beszélünk, hanem egy petesejtről! Viszont a méh várja a kis jövevényt minden hónapban, neki tulképp teljesen mindegy ha szigorúan a mensire koncentrálunk, h lesz-e terhesség vagy sem, felkészül rá! A kis petesejt odaér, próbálna "gyökeret" vetni a méh falába, de mivel nem megy neki, leválik. Tehát amikor nem jön létre a sikeres beágyazódás: elindul a petesejt "lelökődésévél", ami hozza magával, ha az őt táplálni készülő méhnyálkahártya is válik le.

Na, remélem, így érthető!

2012. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bocs,annyit kiegészítenék még, h igen azt írtam beágyazódik, most olvasom vissza az 1. választ! de helyesbíteném : nem ágyazódik be, csak úgymond "próbálkozik". De mivel erre esélye sincs, nem fog ott maradni, lelökődik.
2012. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Bocsi kedves utolsó, kijavítanálak, ha nem baj : a meg nem termékenyült petesejt nem jut el a méhbe, kb 24 óráig él, ezután elpusztul. Ilyenkor a méhtől még messze jár. a megtermékenyült petesejtnek is napokra van szüksége ahhoz, hogy odaérjen, kb 5 nap, addig neki sincs mivel kapaszkodnia, akkor kerül olyan állapotba, hogy kapaszkodni kezdjen. A méhnyálkahártya nem azért lökődik le, mert a petesejt elindul, hanem mert a sárgatset elpusztul, nem termel több progeszteront, és ennek a hormonnak a hiánya váltja ki a nyálkahártya leválását. A sárgatest akkor marad meg, és termel progeszteront, ha HCG van a szervezetben, ezt pedig csak a fejlődő embrió (akárminek is nevezzük ebben az állapotában, de mindenképpen volt megtermékenyülés!) termeli.

visszatérve az alapkérdésre : én sem értem mire jó az áltatás, önbecsapás. Én is megkaptam már, hogy miért válaszoltam őszintén, amikor a kérdező csak biztatásra vágyik. Lehet, hogy létre kéne hozni egy ilyen kategóriát. ;o))

2012. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!