Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Látszólag minden stimmel...

Látszólag minden stimmel mégsem esek teherbe. Orvos után lehet hamar kis csodánk? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom buta vagyok, de orvoshoz még nem mentem, valahogy nem akaródzik, talán, mert félek, a negatív dolgoktól.

Másfél éve próbálkozunk a párommal eddig sikertelenül. Ezalatt 3szor volt hogy késett a mensim, egyébként mindig napra pontos 32 napos a ciklusom, és 5 napig van meg. Nem vagyok nádszál kisasszony, 89-90 kg-val de súlyomhoz képest fitt vagyok és nincsenek egészségügyi problémáim. Beteg se vagyok sose maxim télen egyszer három napra kis orrfújás. Peteérésem szinte biztos, hogy van (hőmérőzés és LH teszt alapján.) Hamarosan talán ebben a hónapban rászánom magam a dokira. De addig is megtudtok nyugtatni, ilyen állapotomban ugye nem jöhet szóba, hogy esetleg nem lehet gyermekem? :S Bízom benne csak pici probléma lehet, vagy a páromnak van valami gondja amit kezelni lehet. Félek, hogy rosszat mond a doki, vagy teletöm minden féle bogyóval ami felborit bennem mindent.... tudom lehet segít. Volt valaki aki orvoshoz ment és utána hamar összejött a kis csodája? És csak apró segítség kellett hozzá? :S

Előre is köszönök minden választ.



2012. júl. 30. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt, de mi nem vártunk másfél évig, először a férjem ment el vizsgálatra, mert a pasikat egyszerűbb kivizsgálni:) Ki is derült a gond, borzasztó alacsony volt a spermaszáma és sajnos semmilyen elváltozást nem találtak ami okozhatta, nem segített semmi, így nekünk lombikra kellett menni.

Végül 3. beültetés sikerült, született egy gyönyörű kislányunk. Persze én azért tömtem a férjemet mindenféle spermaszámnövelő csodaszerrel, meg is lett az eredménye, mert váratlanul spontán terhes lettem mikor a kiscsajszink még csak 9 hónapos volt.


Menjetek el kivizsgálásokra, kezdjétek a pároddal, aztán ha ott minden ok, akkor Veled kell folytatni a kivizsgálásokat, sajnos attól mert viszonylag rendben a ciklusod még lehetnek gondok (pajzsmirigy, inzulinrezisztencia stb.)


Sok sikert!

2012. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hmm köszönöm, és nektek gratula, hogy végül sikerült :) Páromat orvoshoz? Valahogy össze kéne hozni, de sokat dolgozik szabit nem nagyon tud kivenni, és este szokott hazaérni :S Bonyolult lesz, de muszáj lesz összehozni. A babánkért mindent. És ha már itt tartunk elsőnek páromat milyen dokihoz kéne küldeni? :) Hol érdemes kezdeni? Onna már úgyis mondja az orvos merre tovább :)
2012. júl. 30. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A mi esetünkben nálam volt a gond. Túl magas az inzulinszintem. Másban nem mutatkozott meg, mint túlsúlyban. Diéta, mozgás és egyetlen gyógyszer és fogytam, jól vagyok. Baba még nincs, mert még nem megfelelő az érték, csak javulóban van.
2012. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Picit félek, hogy nekem is ilyen gondom lesz és akkor még megint sok sok hónap mire lehet esély, hogy legyen babócánk :S Szörnyen kegyetlen a sors, hogy akik nagyon szeretnének babát azoknak mindig rögös út vezet a csodához :S
2012. júl. 30. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi ugyan csak fél évig próbálkoztunk, de a korom miatt (39) már ennyi is elég volt a komolyabb kivizsgáláshoz. Első körben szerintem nőgyógyászhoz menj el. Én endokrinológusnál kezdtem, mert régi ismerős, így volt kis protekcióm. Ő elküldött nőgyógyászhoz, kért tőle egy átfogó vizsgálatot, hüvelyi és hasi UH-ot. Illetve volt hormonvizsgálatom is. Ez úgy nézett ki, hogy a ciklus 3. és 21. napján kellett mennem vérvételre, majd ha ezek eredményei megjöttek, abból lehetett látni, hogy hormonálisan rendben vagyok. Utána jött volna nekem egy petefészek átjárhatósági vizsgálat, és a férjem kivizsgálása, de erre már nem került sor, mert közben spontán teherbe estem :) Sok sikert!!
2012. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1 év után mindketten kivizsgáltattuk magunkat. Semmit sem találtak. Aztán hormonbogyik, inszemek, átjárhatósági műtét, semmi!!! Lombikra jelentkeztünk, és ott van néhány hónap várakozási idő. Addig semmi gyógyszert nem szedtem, nem is gondoltunk másra, csakhogy szeptember legyen és kezdhessük a lombikra az előkészületeket. Nem figyeltem a peteérést, nem számolgattam, stb... Csak szabadon szerettük egymást a férjemmel. Aztán csak nem akart megjönni szeptemberben. Már azon voltam hogy kérek valami bogyót a nődokitól, hogy megjöjjön és kezdhessük a lombikot. (Eszembe sem jutott hogy terhes lehetek :-D) Aztán leesett egyik nap, hogy talán baba lehet a dologban. Gyorsan teszt és csodák csodájára + lett.


Szóval mi végigjártunk minden létező dokit és vizsgálatot, de spontán csodababánk lett. Mondjuk 1 év után szokták ajánlani az orvosok a párok kivizsgálását, szerintem nem árthat nektek sem. De nagyon drukkolok hogy ne kelljen sokat várnotok a ti csodababátokra.

2012. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt az infót is és nagy gratula oda is :)

Egyenlőre még ott tartok, hogy várom megjöjjön, pénteken kellett volna azóta csak szúrkált két napot bal oldalt a petefészkem most meg görcsölget a hasam, tegnap délutáni teszt nega, és a ma reggeli is... egy hete magasabb volt a testhőm is ám ma reggel leesett.... szóval nem tudom azt se, hogy mikor szaladjak orvoshoz mikor érdemes menni, hogy elkezdődhessenek a kivizsgálások. No meg mi van akkor, ha a megadott napon nem tudok eljutni az orvoshoz? Kora reggeltől késő estig dolgozok, és havonta változik a beosztás :S

Bocsánat, hogy ennyi gondom van :) De jobb kérdezni és jókat rosszakat hallani, mint filózni egyedül rajta és az őrületbe kerülni.

2012. júl. 30. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanba nehéz megmondani.

Neked először ciklus 2-5. napja közötti vérvétel kell, uh, legjobb, ha eredménnyel felkeresel egy endokrinológust. Párodnak meg spermavizsgálat. Ha minden okés, akkor tovább kell lépni.


Nekünk 1. orvostól több, mint 2,5 évbe telt, mire sikerült teherbe esnem, sokmindenen keresztülmentünk, remélem Nektek hamarabb sikerül!

2012. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


A férjednek andrológiára kell mennie, vagy egy jó urológushoz, aki beutalja, megnézi a prosztatáját, hormonjait stb. Mi először andrológiára mentünk, ott levették a spermát, kiderült a bibi, utána kerestünk fel egy urológust, megnézte férjem prosztatáját, heréit, hormonjait, mindent, mindent rendben talált, úgyhogy emiatt nem tudták kezelni sem, mert nem volt mivel, magyarul fogalmuk nem volt mitől ilyen alacsony a spermaszáma...


A többiek jól írták, Neked meg első körben egy jó endokrinológust kell felkeresned. Szóval férjednek egy jó andrológust/urológust, Neked meg egy jó endokrinológust kell felkeresned! Sok sikert!

2012. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!