Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már többször lefeküdtem a...

Már többször lefeküdtem a barátommal. Van okom a félelemre? Részletek lent.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Azért írok ide, mert fogalmam sincs miért van ez így velem. Már többször szeretkeztem a barátommal. Mindig figyelmesen óvszerrel védekezünk. De mindig felmerül bennem hogy mivan ha mégis baj lesz? Vagy mivan ha nem vettük észre hogy lyukas volt? Minden menstruációm előtt félek, hogy meg fog-e jönni. Pedig tudom hogy nincs okom az aggódásra. Szerintetek ez miért van így? Túlzásba viszem a félelmet a normális védekezés ellenére is. De miért? Nem való még nekem a szex vagy miért? Köszönöm előre is a válaszokat!
2009. júl. 18. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet gond, de a legbiztosabb a gyógyszer. Vizsgáljon meg a doki és írass föl magadnak.
2009. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem. Hanem azt hogy miért van bennem folytonosan ez a félelem...
2009. júl. 18. 15:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez természetes bennem is volt én is 16 voltam mi is óvszerrel védekeztünk. Első pár hónapban mindig vártam hogy mikor jön már meg. Egyszer annyira be stresszeltem hogy 40 napra jött meg 24 nap helyett. Anyám is be ijedt még tesztet is csináltam ami nega lett. Másnapra megis jött.

Nyugodj meg nem lesz gond. Csak lazíts nincs okod félni.

Majd eltelik egy kis idő és te is rájössz hogy biztonságosan szexeltek. Amúgy tényleg írathatsz gyógyszer is. De az óvszer ugyan olyan biztonságos.

Az hogy kilukad nagyon nagyon ritkán fordul elő. Az a dolga hogy megvédjen a nem kívánt terhességtől. Szóval nyugi és élvezd a nemi életet nyugodtan.

2009. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2009. júl. 18. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:
azért félsz mert pontosan tudod h nem vagy biztonságban. de ha szereted a stresszt,csak hajrá. csak tudod,egy abortusznál a babádat megölik, mert te felelőtlen gyerek vagy...
2009. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért beszélt itt a felelőtlenségről? Mindig normálisan, felelőségteljesen védekezünk. Olvasd el még 1x mit kérdeztem...
2009. júl. 18. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves utólsó válaszoló ha normálisan elolvastad volna a kérdést akkor nem válaszoltál volna hülyeséget. Ne oszt itt az észt. Itt ez a 16 éves lány aki védekezik rendesen, de mégis fél ami először természetes. Ott osztogasd az észt hol nem védekeznek ne itt. Nem kell szerencsétlen lányra a frászt hozni mikor gumit használnak.Kedves kérdező az utolsó válaszoló válaszának semmi alapja se értelme nincs.

Ha normálisan védekeztek nem leszel terhes és nem kell abortusz se.

2009. júl. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerintem csak az időn múlik ez a félelem. Csak hozzá kell szoknom. :)
2009. júl. 19. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:

elolvastam. de mindenki tudja h az óvszer nem 100%os. és ha fél a lány,akkor ezt ő is tudja. és ha fél,gyógyszert kell szedni. nem tudom miért kell ezért engem is és az 1.válaszolót is lehurrognia. ha elmegy orvoshoz és elmondja a félelmeit,ő is a gyógyszert fogja javasolni. van már tini ambulancia is.


én is azzal védekeztem anno,maximálisan nyugodt voltam. óvszer viszont szakadt már ki nálam is,mert eleinte azzal védekeztünk. senkinek nem kívánom azt a rettegést. én utána irattam is a tablettát.


én úgy gondoltam, egy 16 éves kislánynak ilyen esetben nem arra van szüksége-még ha ő így is érzi és eléggé nem elfogadható hangnemben ezt tudatja is- h nyugodj meg, a gumi nem szakad nem lyukas. alapból persze nem. de sajnos előfordulhat.


én is jót akartam és az első is, de ha az nyugtat meg h igen a gumi a legjobb,akkor hidd ezt,és nyugodj meg.


kívánom h ne érjen meglepi mint néhány kamaszkori barátnőmet,akiknek abortuszra kellett mennie.

2009. júl. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A fogamzásgátló módszerek megbízhatósága

A fogamzásgátlás megbízhatóságát az ún. Pear-index (PI) mutatja.


Ezt jelenti, hogy a kiválasztott eljárás alkalmazása mellett, egy év alatt 100 nő közül hány esik teherbe.

A kisebb Pearl-értékkel rendelkező módszer a biztonságosabb.

A statisztikai számokból látható, hogy nagy különbségek vannak egyazon módszeren belül is. Ezt a különbség az adott módszeren belül alkalmazott különböző módszerek (pl. eltérő hatóanyag), és az emberi tényező okozza.


* Hormon készítmények: 0,03-2,5

* IUS: 0,1-0,2-meddővé tétel

* IUD: 0,5-5-meddővé tétel

* Hüvelyi spermicid anyagok: 0,7-7

* Óvszer (condom): 3-30

* Megszakított közösülés: 8-40

* Naptármódszer: 10–40"

2009. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!