Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkezdtem Elevit-et szedni....

Elkezdtem Elevit-et szedni. Úgy tudom, hogy azt már a terhesség előtt is lehet/kell szedni. De nem tudhatom előre, mikor sikerül megfogannia... akkor most addig szedjem amíg össze nem jön, vagy csak 1-2 hónapig?

Figyelt kérdés
Nem baj, ha akár 3-4 hónapig is szedi az ember, amíg össze nem jön a baba?
2008. máj. 8. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedem, és nekünk nem jött még össze. Én napi fél kapszulát veszek be.

Elviekben nem baj, ha akár több hónapig is szeded, de én inkább azt javaslom, hogy napi fél kapszula, és táplálkozz mellette egészségesen.

2008. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha szedsz Elevitet,csak jót tehet-napi 1db-igy feltöltöd a szervezeted mindenféle hsznos vitaminnal és készen áll a terhességre.Terhesség elött legalább 1 hónappal szedni kell,de ha hamarabb elkezded,nem árt.Szedjél napi egy szemet.Sok sikert!
2008. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elevitet nem kell,maximum lehet szedni!Én 38 hetes vagyok,és eddig csak vasat szedtem.Jön a gyümölcsszezon.Inkább egyél sok zöldséget gyümölcsöt,mert a természetes vitamin könnyeben beépül a szervezetedbe,mint a mesterséges.
2008. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

valamilyen magzatvédő vitamint érdemes szedni( ma volt épp a tv-ben a cziezel dr.)és bajod nem lesz tőle, ha akár félévig szeded teherbe esés elött.

sok sikert

28hetes kismama

2008. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is szedem, mert babát szeretnénk! Én a doki véleményét kértem ki, hogy szedhetem-e! Azt mondta nyugodtan, így legalább feltöltődik a szervezetem mire jön a babó! Egyébként meg valahol, valamilyen fórumon olvastam, hogy a beágyazódásban is segít! Nem tudom igaz-e? Én nem ezért kezdtem szedni! Fontos, hogy napi 1db-ot vegyél be, és táplálkozz egészségesen, és fogyassz sok-sok gyümölcsöt! Szorítok neked, hogy összejöjjön a babó!
2008. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 3-ik babámat várom,és mindig a tervezett terhességek előtt szedtem már az elevitet.Soha semmi gondom nem volt tőle.Feltölti a szervezetet,ami szerintem nagyon fontos mind a fogantatáshoz,mind az egész terhesség során,és utána is.Ebben a vitamin és ásványianyagszegény időszakban főleg.Mert miben van elég ilyenkor tavasz,nyár elején amit megveszel a boltokban?

Semmiben,ilyenkor már minden zöldség,gyümölcs elvesztette a vitamintartalmát,ha egyáltalán volt bennük,amiket ki tudja honnan szereznek be.

Mindenkinek nincs kertje,hogy biztos lehessen benne hogy jó helyen termett amit megeszik.

Szedd csak nyugodtan,napi 1 szemet,majd ha terhes leszel félidő felé már elég lesz másnaponta szedni,ha akkor természetes úton is hozzájutsz amire szükségetek van.

Ártani nem ártasz vele az biztos.


Sok sikert a babához,kívánom,hogy minél előbb sikerüljön pozitív tesztet produkálni,üdv.

2008. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszaitokat, remélem hamarosan meglesz a várt eredménye is. Sziasztok! Mindenkinek sok sikert és boldog babavárást! Nekem is van ám már egy nagylányom, 3 és fél éves, de vele csak a terhesség idején szedtem...és nem tudtam, hogy van ez, ha már előbb szeretném szedni.
2008. máj. 8. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!