Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab. után, ti mikor...

Missed ab. után, ti mikor vállalnátok újra babaát?

Figyelt kérdés
24 hetesen halt meg a kisbabám májusban.:(( nagyon sokat gondolok rá és sokat sírok miatta.:( úgy érzem, hogy nem tudom feldolgozni.:( a párommal nagyon vártuk már.:( sok helyen olvastam itt, hogy a következő baba megoldás, de én annyira félek.:((( nem tudnám ezt még egyszer túlélni.:(
2012. aug. 7. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú ami történt, nagyon nehéz lehet most neked, erre elég nehéz bármit is irni. De csak előre nézzetek, a múltat feledni kell! Talán egy baba erre a fájdalomra a gyógyír, de az idő majd mindent eldönt, idővel majd enyhül a fájdalom, és akkor fogod majd tudni mikor kell újra egy baba!
2012. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon sajnálom! :-(

A doktorok általában (18 hét után) fél évet javasolnak. Annyi szerintem kell is, mind a testnek mind a léleknek! Igen a következő baba a megoldás, de a kisbabád mindig ott lesz a szívedben!

2012. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Átérzem, amit írsz... Januárban velünk is megtörtént - a 23. héten veszítettük el... A szülőszobáról úgy jöttem ki, hogy soha többet... Életem legpokolibb érzése volt a párommal a lépcsőn kézenfogva elhagyni a kórházat - valaki nagyon-nagyon hiányzott... Belém égett ez a kép. De már ekkor is tudtam, hogy visszatérek.

Senki nem tudja, miért történt - már másodszor - egyszerűen elfolyt a magzatvizem. Az első babám koraszülött lett, akkor azt hittem, tragédia - de rá kellett döbbennem, nem az volt az...

Voltak korszakaim: gyászoltam, dühöngtem, megpróbáltam elvégezni neten az orvosit, eszelősen kutattam az okokat... Kivizsgálásokra jártam, amik nem vittek előre. Úgy döntöttem, megpróbálok lelkileg és fizikailag is rendbe jönni, s hagyom, hogy történjenek a dolgok. Az orvosom fél évet javasolt, de úgy érzem, ebben az évben már nem szeretnék babát... Ez az év RÓLA szól(t)... De bízom benne, hogy az új esztendő szebb dolgokat hoz majd.

Kívánom, hogy mielőbb meggyógyuljon a te lelked is. :(

2012. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy veled is megtörtént.:( köszönöm az eddigi biztató szavakat.
2012. aug. 7. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom:(

Velem az utóbbi egy évben kétszer történt meg.

Az első után azt gondoltam,nem akarok mást,mint azonnal teherbe esni.

A második után,idén,én is elkezdtem kivizsgálásokra járni,és az egészet valahogy sokkal objektívebben kezdtem szemlélni.A lelkem most is fáj,hülye fejjel még számolgatom,hány hetes lennék a másodikkal vagy mennyi idős lenne az előző,de valahogy mégis beletörődőbb vagyok,vagy mi.Ezt csak azért írom,mert szerintem bámulatos,mi mindent kibír egy nő.

Az egyik nődoki,akinél jártam,azt mondta,a legtöbben hatalmas lelki terheket cipelnek,amíg azok valahogy nincsenek rendezve,van rá esély,hogy ez újra meg újra megtörténik.

Ki-ki beállítódása szerint hihet ebben,vagy sem,szerintem van benne valami.

(ehhez kapcsolódóan,csak "érdekességképpen":idén áprilisban napra pontosan akkor vetéltem el,rendesen szülési fájdalmakkal,amikor az előző babát kellett volna megszülnöm.)


A kérdésedre talán a válasz: kérlek,hogy akkor vállalj babát,ha az előző tragédiát feldolgoztad valamennyire.


bocsánat,hogy ilyen hosszú voltam.

2012. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Szerintem sok igazság van abban, amit leírtál. Sokszor azt érzem, hogy most azonnal babát akarok várni, máskor pedig, hogy még nem vagyok kész rá... És elsősorban lélekben kell talpra állni. Remélem, Neked is sikerül.

(Harmadik voltam).

2012. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat és a bíztatás..nagyon nagyon sajnálom, hogy ez történt veled
2012. aug. 8. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!