Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha minden adott lenne, akkor...

Ha minden adott lenne, akkor vállalnátok a 4. Babát?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van.

5 éves, 4 éves és 5 hónapos.


Mostanában sokat gondolok egy újabb terhességre, babára.

Férjem kisebb sok(k)ot kapott, de azt mondta, hogy semmi jónak nem lenne az elrontója.


Anyagilag nem lenne gond, de nem is tudom...olyan furcsa érzés, hogy itt van egy kis 5 hónapos csomag és már a következőn gondolkodom :)


Az első 2 gyerek között is pici a korkülönbség.


Attól félek, hogy ha most újra jönne baba akkor a sok vizsgálat, orvoshoz járás, megint egy csomó időt elvenne a picitől, úgy mint az első gyerkőcnél.

Ő is pici volt és sokszor kellett Mamáznia "miattam"


Aztán arra gondolok, hogy milyen jó lesz majd a 4 gyerekkel, meg hogy a kis korkülönbség miatt tök jó tesók lennének.


Tudom, csak mi dönthetünk, de olyan jó lenne ha valaki segítene akár csak a saját tapasztalataival is


Milyen 4 kisgyerekkel?

Mi változik?

Miben más 4, mint 3 gyerekkel?


2012. márc. 15. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Én alapból négyet szeretnék, remélem sikerül. Vigyáztam 4 kislányra nagyon sokat. Annyira jó volt őket látni együtt, nagyon szerették egymást.

Gondolom a mama nem bánja ha vigyáznia kell a picire, sőt biztos örül neki, nálunk legalábbis ez van.

Így lenne a picinek is egy "párja"..a két nagy mivel korban nagyon közel vannak egymáshoz, sok mindent együtt fognak megélni, de a pici 3 évvel fiatalabb, így egy picit lehet távolabb lesz a tesóktól, de ha lenne még egy baba, akkor neki is lenne az ő korosztályában egy tesó.

Ha minden adott, miért ne. Sok sikert.

2012. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekünk még csak 2 van, pici korkülönbségel, de ugy szeretném, ha a következö kettö szintén kis korkülönbséggel jönne. azokból amit leírtál, szerintem vágjatok bele :) és gratulálok nektek :)
2012. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 gyerekünk van, 2 lány és 1 fiú, de én semmiképpen nem vállalnék 4. gyereket, pontosabban nemcsak én, a férjem is így gondolja. Anyagilag alapvetően úgy gondolom, el tudnánk tartani még egy 4. gyereket is (pl. ruházás, etetés nem lenne probléma). Viszont már a 3 gyerek miatt is új autót kellett vennünk, mert a régiben nem fért el 3 gyerekülés egymás mellett, ill. a csomagtartó sem volt elég nagy. A lakásunk 3 szobás, de biztos, hogy ha nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor egy ennél nagyobb lakásra lesz szükség, hogy mindenkinek lehessen saját kis birodalma. A nyaralás sem könnyű, mert kevés olyan szálloda van, ahová 3 gyerekkel is lehet menni (nem apartmanra gondolok, hanem ahol ellátást is kap az ember, hogy én is tudjak pihenni, kikapcsolódni).

Később nem mindegy, hogy 3 vagy 4 gyermek továbbtanulását, esetleg zenei továbbképzését, nyelvtanulását stb. kell-e majd támogatnunk. Illetve ha csak időben nézem, a munka mellett így is kevés időm lesz a gyerekekre, így is nagyon be kell majd osztani az időt, hogy mindenkire jusson.

A főállású anyaságot nem tudnám elképzelni, egyrészt éhen halnánk, ha én nem dolgoznék, és nem keresnék, másrészt nem is vagyok az a nőtípus, akit az anyaság önmagában kielégítene. Ezzel természetesen nem ítélem el azokat, akiket igen, csak ismerem magamat.

Ha az egészségügyi oldaláról nézem, nekem egy úajbb terhesség + szülés már nem nagyon javasolt, mivel eddig sem volt minden problémamentes, illetve a korom miatt sem igazán vállalnák (37 vagyok), nem csak megszülni kell a gyerekeket, fel is kell őket nevelni.

2012. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnék negyediket, de én nem Te vagyok. Én úgy érzem, hogy maximum 3 gyereknek tudnék mindent megadni érzelmileg, szabadidőben. Ha háromnál több gyerekem lenne, akkor már nem lenne időm egyáltalán magamra, a saját hobbijaimra és túlságosan önző vagyok ahhoz, hogy mindenről lemondjak. Valószínűleg valamelyik gyerekem sínylené meg az új jövevényt, ezért én inkább nem vállalkozom ilyesmire. Biztos borzasztó embernek tűnök, de sajnos nem tudok kibújni a bőrömből.
2012. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 3 lányom van és szeretnénk 4. babát. Nagyon nehéz beosztani az időt, de tanulok a többi 4 gyerekes anyukától mert a mi ismeretségi körünkben rengeteg 4 gyerekes család van és boldogok, nevelik a gyerekeket, persze most nem azt mondom, hogy a szokásos gondok-problémák nincsenek mert minden családban van valami. Nekem 3 van és sok időt szentelek rájuk, de ha négy lenne ugyanígy lenne, mert ha 3-ra van idő akkor a 4-re is. Nekünk soha nem vigyáz rájuk senki és van mikor nehéz de ehhez kell egy megfelelő partner. Mi is nehezen dolgoztuk fel, hogy csak mi vagyunk és csak magunkra számíthatunk de nálunk éppen ez tart minket össze a legjobban és imádjuk egymást és a gyerekeket. Persze a továbbtanulást is magunk kell megoldjuk és meg fogjuk oldani. Én főállású anya leszek és lesz 4 óra a munkára, igaz nem túl sok de egyenlőre ez lesz mert amíg ekkorák szeretnék figyelni rájuk mivel helyettünk ezt senki nem teszi meg, persze a férjem dolgozik. De ezek mi vagyunk és ha nektek adott minden és mama is van és szeretnétek is akkor belevághattok, ha erősnek érzed magad, mármint egészségileg. Sok sikert és jó egészséget nektek.

2012. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Nekem 5 és 3 éves a két nagyobb, és 6 hós a pici. Én is arra gondolok, majd olyan 6-7 év múlva még jó lenne egy negyedik (akkor leszek 38) de majd meglátjuk. Nekem is az a bajom, hogy nálunk semmi segítség nincs, sose tudjuk kire bízni őket így kikapcsolódás kettesben apával semmi. És ez így megterhelő szerintem... meg a felelősség is hatalmas hogy csak mi vagyunk 2-en mindenre a férjemmel, nincs úgy mint barátnőimnél hogy vmit el kell intézzen vagy nyáron 1- 2 hétre elmennek a gyerekek a mamákhoz vagy ha hó végén üres a kassza, a nagyszülők kisegítik őket...hanem mindent nekünk kell megoldani.

Így most a 3 gyerek is bőven elég. De van pár 4 gyerekes ismerősöm, kívülállóként úgy látom nagyon szépen élnek, szeretik egymást a gyerekek is, a szülők is.

2012. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia nekem 2fiam egy lányom van 11 6 és 1 évesek most vagyunk az ügyön hogy léegyen kistesonk:-)
2012. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nálunk van segítség, ha pl. a gyerekekre kell vigyázni, de anyagilag soha nem szorultunk még segítségre. Inkább mi szoktunk bevásárolni a szüleinknek.

Párom kötetlen munkaidőben dolgozik, mint vállalkozó. Sokat segít itthon, reggel ő viszi oviba a nagyokat, délben hazahozza őket, fürdet, reggelit készít stb...

Ő szokott bevásárolni hazafelé. A nagy bevásárlást én intézem, akkor ő vigyáz a 3 gyerekre.

Tehát ezzel nincs gond.

Úgy gondolom, hogy a gyerekek jövőjét is tudjuk biztosítani, bár nem szeretnénk a fenekük alá tenni mindent. Itt nem az iskolákra, nyelvoktatásra, sportra gondolok, hanem pl. spéci ruha, cipő stb...


A figyelemmel én is úgy vagyok, hogy nem érzem, hogy egyik gyerekem is kevesebbet kapna belőlem.


Az egészséggel sincs gond, a türelem is adott.


Autót cserélni kellett a 3. baba érkezésekor, így most a 7 személyes kocsiba beférne a 4. gyerek is.


Férjem is imádja őket, de attól félek, hogy annyira belemerülünk majd a gyereknevelésbe, hogy magunkra nem jut idő.


Saját magamra mindig szakítok időt, mert nem szeretnék lelakott anyuka, feleség lenni, de ketten a férjemmel már nagyon régen mozdultunk ki.


Hát nehéz is meg nem is, adja is magát a dolog, meg nem is...

2012. márc. 16. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni,hogy milyen volt úgy felnőni,hogy 4en voltunk (vagyunk) tesók. (Most 25éves vagyok.) Imádtam,sőt,mindig is tudtam,hogy én is nagy családot szeretnék majd. Még az első is várat magára,de remélem nemsokára,én is babázhatok. Korban mi is úgy voltunk,hogy voltak a "nagyok" (2 nővérem) ,és a "kicsik" (öcsém és én). Jó volt így felnőni. :) És azthiszem,jobb volt így felnőnöm,hogy volt egy kisöcsém,aki felett anyáskodhattam mindig is. Kívánom,hogy úgy alakuljon ahogy szeretnétek! :)
2012. márc. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!