Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Decemberben szeretnénk elkezde...

Decemberben szeretnénk elkezdeni próbálkozni a párommal, hogy teherbe essek. Diane 35 fogamzásgátlót szedek jelenleg. Mennyi idővel előtte kell abbahagynom? Úgy tudom, nagyon magas a hormontartalma.

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a Diane 35 fogamzásgátlónak nagyon magas a hormontartalma, ezért minimum 6 hónapot várni kell a próbálkozás előtt, mert a magas hormontartalom miatt fejlődési rendellenességek lehetnek a babával. 8 éve szedek fogamzásgátló tablettát, a Diane 35-öt 3 éve szedem. Van valakinek erről valamilyen tapasztalata?
2008. máj. 10. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én Novinettet szedtem, és 48 órát mondott a doki. De ha ennek ennyire magas a rizikója, akkor hagyd abba fél évvel hamarabb, és addig védekezzetek másképp. Szerintem az a tuti.

Sok sikert! :o)

2008. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt a hat hónapos történetet a dokid mondta vagy valaki más?Amúgy általános eset,hogy a tabi abbahagyása utáni hónapban jöhet már a baba.Édesanyám Triregolt szed(ugye ez a legrégebbi ma is forgalomban lévő tabi,és a hormontartatlma is elég magas)és az első tabimentes hónapban babás lett hugival.Mondjuk az én szervezetemet sem viselte meg nagyon a tabi,mert én is az első gyógyszermentes hónapban megbabásodtam.Mikor legközelebb mész tabit felíratni kérdezd meg a nőgyógyászod.Szerintem ő erről pontosabb felvilágosítást tud adni.Sajna a fogamzásgátlóval kapcsolatban rengeteg tévhit kering a köztudatban.
2008. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, magasabb a hormontartalma, mint a "maszületetett" bogyóknak, úgyhogy tényleg hagyd abba 6 hónappal előtte!

Egyébként is, nagyon elvékonyodik a méhnyálkahártya a tabiszedés alatt, és akkor nem tud majd beágyazódni a baba! Nem egyedüli eset, hogy megfogant ugyan, de a méh még alkalmatlan volt a befogadására, és ezért elment...

Jobb az elővigyázatosság! SOk sikert!

2008. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, hogy hagyd abba előtte minimum 3 hónappal. Tapasztalatból mondom! Én sajnos úgy jártam, ahogy az előző válaszoló írta. Megfoganta a baba, de a méhnyálkahártyám annyira vékony volt, hogy megtapadt ugyan, de aztán elment! Nekem ez a tabi abbahagyása utáni második hónapban volt!
2008. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Magas hormontartalma miatt legalább 6 hónappal előtte hagyd abba!
2008. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

En ezt szedtem 5 eve,es nekem nem valt be,ezert abbahagytam,es mar a kov.honapban meg sem jott.

De ez nem fogamzasgatlo igazabol hanem a borgyogyaszok altal hasznalt bor,haj problemakra hasznalt gyogyszer aminek a mellekhatasa a fogamzasgatlas,nekem anno azt mondta az orvos,h semmi baj nem lenne,ha megtartanank a babat,de akkor sajnos erre nem volt lehetosegunk.

2008. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A hat hónappal előtti abbahagyást egy ismerősömnek - aki szintén Diane-t szedett - a nőgyógyásza mondta. Mivel épp ebben a hónapban fogy el az utolsó levél, így úgy döntöttünk, abbahagyom most, így a tervezett próbálkozásig pont eltelik a 6 hónap. De majd a saját nőgyógyászommal is konzultálni fogok.

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2008. máj. 10. 15:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is Diane-t szedtem 6 évig. Az én nőgyógyászom is a min 3-6 hónap kitisztulási időt mondta, mert fejlődési rendellenességet okozhat. Arra viszont készülj fel, hogy nem biztos, hogy egyből összejön, pont a magas hormontartalma miatt. Mi is kihagyás után kezdtünk el próbálkozni és még sajnos mindig nem jött össze a baba.
2008. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ti mióta próbálkoztok? Nagyon régóta?
2008. máj. 11. 11:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Négy hónapja.
2008. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!