Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mikor vállalnátok tesót?

Ti mikor vállalnátok tesót?

Figyelt kérdés
Már van egy kislányom és eddig úgy voltam vele, hogy nem kell több gyerek. Örülök annak, hogy végre "nagy" kezdem visszanyerni a régi alakom, kezd újra rengeteg időm lenni, viszont: folyamatosan a testvérre gondolok. Ésszel azt mondanám, hogy még nem kéne, mert olyan jól megvagyunk, nem lenne időm, meg amúgy sem: újra pelenkázni, újra szoptatni, egész nap sír..stb. De közben, meg vágyom egy kisbabára. Főleg amikor látom, hogy a kislányom úgy szereti a babákat, mindig simogatja. Szinte magam előtt látom, hogy hogyan dajkálná a kistesót. Normális vagyok, vagy beindultak csak a hormonok? :) Mikor kell tesót vállalni? Ésszel kell dönteni? A kislányom becsúszott, szóval vele nem volt ilyen.
2012. aug. 23. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A mi lányunk 8 éves, novemberben jön a kistesó. Azt mindig tudtam, hogy szeretnék neki tesót, de nem 2-3 év különbséggel...
2012. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 év van köztük
2012. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem 3 gyerekem van, 2-2 év különbséggel születtek. Az első nekem is becsúszott. Mi úgy időzítettük a többit hogy, ahogy lejárt a gyedem ott volt a következő gyerek, úgyhogy nem kellett a munkahelyen bajlódni, hogy nekiállok dolgozni, aztán megint szülni megyek. Meg benne voltam a pelenkázásba, éjszakázásba stb. nem kellett újra belerázódni.
2012. aug. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk másfél év lesz köztük, férjem mindig erről álmodott, én meg azt mondtam, a szüléstől és az első baba természetétől függ majd. Erre lett egy álom szülésem, és egy tündéri babám. Szóval belevágtunk, elsőre összejött, így lett másfél év, amit pont így akartunk :)

Azóta szóba került a harmadik, ott is lesz döntő tényező: a tesók természete és az anyagiak. Ha ezek összejönnek pozitívan, akkor 5-7 év múlva gondoltuk a harmadikat. 25/N

2012. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nalunk kislanyom most mult egy honapja 2 eves. Tervezett baba volt, 2 evet akartam kozte es a kisteso kozott, de meg terhes sem vagyok anyagi okok miatt. Szeretnem, ha 3 ev lenne max kozottuk.

Szerintem gyereket vallalni esszel es szivvel kell egyarant.

Akarni kell a gyermeket, de tudni kell, hogy mikor idozitsunk. Ha csak az egyik van meg, nem biztos, hogy jol sul el. Ha a szived mar szeretne gyermeket, de anyagi helyzeted nem engedi, vagy meg tul fiatal vagy, vagy beteg vagy, vagy hasonlo kizaro ok van, akkor hiaba a pillanatnyi orom, kesobb gond adodhat belole.

Ha viszont csak azert vallal gyereket az ember, mert elvarjak tole-csaladja, ferje: netalan igy akarod megfogni a ferjed, akkor az sem jo.

Vagyni kell a gyerekre, erettnek kell lenni hozza, szivben es lelekben, es a legmegfelelobb korulmenyeket biztositani neki es a csaladnak egyarant.

Korban azt mondom, hogy 18-45 eves kor kozott, elotte nagyon ritka, hogy valaki megfeleloen tud biztositani mindent, utana meg mar arra kell gondolni, hogy fel is kene nevelni azt a gyereket erovel es egeszseggel.

Beszeljetek meg paroddal. Tisztazodjon le mindenkeppen benned az erzes. Csak akkor vallaljatok gyereket, ha 100%-osan mind a ketten azt mondjatok, szeretnetek gyermeket es meg van a megfelelo korulmeny a szamara is, nem csak a tesojanak

Semmi ketseg, hogy lanyod imadna a kistesot.

Az en kislanyom most van bolcsi beszoktatason, de mar az elso nap megjegyeztek, hogy szereti a babakat:D Imadja a gyerekeket, babakat, nem csak a jatekbabakat, de az igazi kisbabakat is, tudja, hogy ovatosan kell simogatni oket, ha egyszer megengedik neki, hogy nezhesse, simogathassa a kicsiket, nem akar melloluk mozdulni.

Ha a lanyodat kerded, tuti igent mond az otletre. Mennyi idos? Egyebkent az enyem is most lett szobatiszta, es vegre egyre jobban bolgogulok vele (tudja mondani, mi a baja, stb)meg vegre most mehetek vissza dolgozni, emberek koze kerulhetek ujra, mar alig vartam, de szeretnek meg egy babat...neha en is megkerdezem magamtol, hogy biztos akarok meg egyet?:D ..de ilyenkor mindig az a valasz, hogy igen, majd egymast nyuzzak akkor vegre, nem engem:P

2012. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2éves, szobatiszta, nem megy bölcsibe. Anyagilag jól állunk és a férjemmel is meg vagyunk rendben, szerelemben. Én kislányom is imádja a babákat, nemcsak a játékbabákat. :)) De itthon a játékbabáit öltözteti, fürdeti, eteti, altatja, szoptatja, szóval nagyon cuki. Beteg nem vagyok, egy dolog van, hogy jó most így hogy tudok magam lenni. De ez vajon kizáró ok? Mármint hogyha lenne egy tesó, akkor boldogabb lennék, mint néha egyedül? Vagy 2esben a kicsivel?
2012. aug. 23. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:

3,5 éves a lányom, 1-2 év múlva szeretnék neki tesót.

Nem szerettem volna kis korkülönbséget, mert éjjel két gyerekhez kelni, terhesen ölben cipelni a gyereket, a sok kis apró játékot amivel a nagy játszik elpakolok félni hogy a kicsi megeszi...

Ha 5-6 éves lesz a nagy, akkor önállóan lesz, lesz időm a kicsire, jobban megérti hogy nincs rá annyi időm...

Na meg mint írod, olyan jó most megint ' szabadnak lenni' nem kell pelenkázni, éjjel kelni, szoptatni, tápszert készíteni, külön neki főzni, el lehet vele menni erre arra, barátokhoz, nyaralni, szépen elvan eljátszik, az apjára lehet hagyni, eltudok menni erre arra magamban...

Nekem ez kell, hogy egy kicsit legyek megint nő!

2012. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyem is mindent csinal veluk, baba nelkul pedig nem alszik.

Egy kicsit elvezd ki, hogy most mar nem kell pelenkazni, esetleg egyedul tud enni, egyutt veletek, nem kell annyit pesztralni, esetleg egyedul megy bilizni, oltozik egyedul...meg hasonlok.

Most en ezt teszem. (Meg egyedul nem tud elmenni pisilni es egyedul nem is tud oltozni-vetkozni, de mar egyutt eszik a csalad, egyedul is eljatszik, sot igenyli ezt neha)

Most kielvezem kicsit a gyerekmentesseget azzal, hogy beadom bolcsibe es visszamegyek dolgozni.

Ha kicsit kiengedtem a faradt gozt, akkor belekezdunk a probalkozasba...es akkor meg mindgi van 9 honapom, ha azonnal osszejon, akkor is:D 3-4 eves korara az elso meg nagyobb lesz, meg erettebb, meg onallobb, es talan ezt-azt akkor mar tud segiteni. Mondjuk ha a kicsi 8-10 honapos lesz, akkor mar esetleg par percre a nagy is le tudja foglalni onalloan, ha en csak a szemem sarkabol figyelem oket.

Az elsonel ugye ez nem volt, mert nem volt jatszopajtasa (nem volt segitsegem, csalad messze lakik)

A 2.-nal mar maskepp lesz, ot mar lesz, aki szorakoztatja.:D Mig en fozok.

2012. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia 3gyerekem van midegyik között 5 év 2 fiu és egy kislány most 16,5honapos és várjuk a tesot ha jönni szeretne:-)
2012. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!