Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha gyeden vagyok jár a táppénz...

Ha gyeden vagyok jár a táppénz? (persze ha kiír az orvos)

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy akkor kapok táppénzt,ha előtte visszamegyek dolgozni?!
2011. szept. 21. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha visszamész dolgozni akkor le kell mondanod a gyedet és akkor jár a táppénz ha az orvos kiír. A kettő együtt nem jár, mert gyed mellett eleve nem is dolgozhatsz. Gyes mellett járhat a táppénz ha közben dolgozol is.
2011. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Októberben jár le a gyedem,utána mennék táppénzre(ha lehet)gyes helyett
2011. szept. 21. 19:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Érkezik a kisbaba,azért.
2011. szept. 21. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyedet és táppénzt egyszerre nem kaphatsz. Ha lejár a gyed, elmehetsz nyugodtan táppénzre, nem kell visszamenned dolgozni.

Viszont ha nem mégy dolgozni, akkor a gyes sem jár a táppénz mellett.

Azt is megteheted, hogy elmégy táppénzre, és a gyest átadod a nagyszülőnek.

2011. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor jár, bár én úgy csináltam, hogy előtte kivettem a szabijaimat is és utána mentem táppénzre. De a munkáltatóval tudatnod kell, hogy mi a szitu, mert papíron vissza kell menned dolgozni. Mert ott most fizetés nélküli szabadságon vagy. Azt meg kell szakítani mondván, hogy munkába állsz de igaziból meg táppénzre mész.
2011. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Pont ugyan ez a szitu nálunk is.

Októberig vagyok gyeden Ketteskével, de már a pocakban a Hármaska. Én azt csinálom, hogy lemondom már most a gyedet és elmegyek táppénzre (az anyagilag több), a munkanélküli nagypapa meg elmegy gyesre a Ketteskével.

2011. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha táppénzen vagyok,a férjem igényelheti a gyes-t,ha mondjuk dolgozik?
2011. szept. 22. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha heti 30 órát meg nem haladóan dolgozik.
2011. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!