Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házi orvos kiírhat táppénzre...

Házi orvos kiírhat táppénzre ambuláns lap alapján?

Figyelt kérdés

11 hetes kismama vagyok, pénteken este vérezni kezdtem, ezért bementünk az ügyeletre. Kaptam gyógyszert ill. pihenést javasoltak, valamint, hogy jelentkezzek a terhesgondozást végző orvosnál. A hosszú hétvége miatt erre csak kedden este kerülhet sor (akkor rendel a nőgyógyászom).


Az ambuláns lappal (Dg. 02000 Fenyegető vetélés), a házi orvos táppénzre vehet, vagy külön javaslat kell a terhesgondozást végző orvostól?


Igazából ez azért a kérdés, hogy keddi napomat hogyan jelentsem a munkáltató felé?



2012. aug. 20. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
ha normális a háziorvosod, akkor ki fog írni. lehet h kéri, hogy vigyél be neki később egy javaslatot a nőgyógyásztól
2012. aug. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Délben hívom a házi orvost.
2012. aug. 21. 07:49
 3/6 anonim válasza:
szia! én ugyanebben a cipőben jártam, csak a 6. héten, egyből kiírtak veszélyeztetettnek és már az is maradok a végéig! Mindenképpen szólj a munkáltatódnak, hogy ez van, menet közben kiderül, hogy visszamész (illetve akarsz-e), ált-ban kiírnak minden kecmec nélkül. Nagyon drukkolok neked, tényleg pihenj sokat, magnézium, szed a gyógyszert, vigyázz magatokra!
2012. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! A közvetlen főnökömmel beszéltem, annyit mondtam, hogy ezen a héten még biztos nem megyek. Rendes volt, azt mondta semmi gond, vigyázzak magamra, majd ha kiderül, meddig maradok itthon, azért azt jelezzem neki.

Igazából én nem szeretnék itthon maradni, ha nem muszáj, úgy terveztem, decemberig dolgozni fogok. Persze ha a babaérdeke azt kívánja, maradok táppénzen.


Neked is minden jót, és főleg jó egészséget!

2012. aug. 21. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
én is veszélyeztetett vagyok az elejétől, hematomám volt, sokat kellett feküdnöm, de visszamentem dolgozni amikor tudtam. kb két hónapra még visszamentem. annyira nem rajongott a doki az ötletért, de addigra felszívódott a hematoma egy része a másik meg kifakadt én meg nem akartam hiába otthon lenni. úgy terveztem júniusig melózok de május vége felé nem bírtam tovább az allergia miatt. sztem ha nagyjából rendben vagy és képes vagy melózni azt úgyis érzed, akkor visszaengednek. de ha érzed, hogy nehezedre esik akkor ne erőltesd
2012. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! Gondolom, azóta megvan már a bébi :)

Beszéltem a házi orvosommal, elmondtam, mi volt pénteken. Összesen annyi volt a reakciója, hogy miért nem vagyok én még táppénzen?

Zokszó nélkül kiírt a mai naptól, annyit kért, hogy majd valamikor vigyek be hozzá egy javaslatot a nőgyógyásztól. Egyébként ő is azt javasolta, maradjak itthon a szülésig.


Este konzultálok a nőgyógyásszal, ha neki nincs ellenvetése - és persze nem árt a babának - akkor 1-2 hét múlva azért visszamennék dolgozni. Nem nekem találták ki az itthonlétet ;)

2012. aug. 21. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!