Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S. Szerintetek terhes?...

S. O. S. Szerintetek terhes? Vagy ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat,ha kicsit zavaros lesz a magyarázat,de kicsit padlón vagyok.

Lányom,17 éves. Jövő héten tölti a 18-at. Lassan 3 éve együtt van a barátjával és tudom,hogy rendszeresen szeretkeznek. Lányom egy olyan 5 hete elég furcsa lett. Illetve a terhesség tünetei jelentkeztek/vannak jelen nála. Rosszullét,hányás,gyakori pisilési inger,álmosság. Hízott is. Látványosan. Hasra és fenékre.

Pár napja néztünk egy filmet amiben az anyukának elemnt a babája. Azt végig zokogta,pedig nem az az érzékeny fajta és eddig soha meg sem könnyezet egy ilyen filmen.

Tudom,hogy a szobájában az egyik szekrényben szokta tartani a fogamzásgátló tablettáit. Legalábbis 2 hónapja még ott volt. Bementem a szobájába megnéztem és nem volt ott. Tegnap délután amikor hazajött megkérdeztem,hogy nem terhes-e? Meg mondtam,hogy nem találtam a fogamzásgátlóit sem. Erre ő közölte,hogy mit képzelek,hogy kutatok a cuccai között és még egy ilyen húzás és jövő héten,amint 18 lesz elmegy itthonról.

Na szerinetek??? Mivan,ha tényleg terhes és jövő héten el fog költözni? Lenne hova mennie. Vagy abortuszt akar és mivel már felnőtt nem kell az én beleegyezésem.

Ti mit csinálnátok???



2012. szept. 1. 05:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég valószínű, hogy terhes :(

Próbálj meg kezdeményezni vele egy őszinte beszélgetést, kérdezd meg tőle hogy meg szeretné-e tartani a babát.

Valószínű szégyelli magát előtted, de ez nem megoldás, hogy nem beszéltek erről.

2012. szept. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Háááát.....

Szerintem is terhes, és meg akarja tartani.

Ha már látszik is a "gömbölyödés", akkor ez már előrehaladottabb dolog, szerintem nem tudná már elvetetni.

A másik, hogy eltűnt a fogamzásgátló, tehát egy ideje valszeg már nem szedi.

Sajnos a bizalmát eljátszottad a "nem találtam a fogamzásgátlóid" dologgal, de valahogy jelezd felé, hogy te mindenben mellette vagy és támogatod.

Gondolom így van nem?

2012. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, először is nem kutogatnék a cuccai között. Másfelől meg megvárnám, hogy amit el akar mondani, azt elmondja, ha eddig nem volt olyan a kapcsolatotok, hogy az ilyen témákat megbeszéltétek, 1 hét alatt nem lehet csodákat tenni...

Egyébként meg valóban, az abortusz is az ő döntése, a megtartás is az ő döntése (ezek egyébként már 4 éve, max tudnál róla műtéti beleegyezés okán). És ja, ha el akar költözni, az is az ő döntése lesz 1 hét múlva (mellesleg már gyakorlatilag 2 éve az, legfeljebb macerásabb lehet 16-18 között...)

2012. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem találtad a fogamzásgátlót, akkor valószínűleg DIREKT nem szedte és AKARTÁK azt a babát. Csak szégyelli előtted, mert hát az milyen már, hogy 18 évesen anya lesz, mikor még ő is egy nagy gyerek? Várj, míg ő maga mondja el. És NE kutass a cuccai között, mert NEM szép dolog!

18/L

2012. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A gömbölyödés még egyértelműen nem látszik,legalábbis így ruhán keresztül.

Utolsó nem kutakodtam,csak kinyitottam azt az egy szekrényt. Szerintem,ha főzök,mosok,takarítok rá akkor ennyit megtehetek,de szólj,ha tévedek.

Megpróbáltam vele beszélni,erre hisztizve visszavonult a szobájába és közölte,hogy semmi közöm az életéhez...

Mi lesz ebből? Elköltözik én meg meg sem fogom tudni,hogy nagymama leszek?

2012. szept. 1. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem,ha főzök,mosok,takarítok rá akkor ennyit megtehetek,de szólj,ha tévedek." - én szóltam, tévedsz.


"Mi lesz ebből? Elköltözik én meg meg sem fogom tudni,hogy nagymama leszek?" - ezt ebben a formában nem tartom valószínűnek, azt hiszem, meg fogsz tudni mindent az általa jónak tartott időben, feltéve, ha nem mérgesíted tovább a helyzetet. Az szerintem izgalmasabb kérdés, hogy eddig milyen volt a kapcsolatotok, milyen a kapcsolatod a barátjával, miért gondolja most azt, hogy erről nem akar beszélni Veled... lehet, hogy attól tart, hoyg győzködni kezdenéd, nyomnád valamelyik irányba???

2012. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért annak van vmi előzménye, hogy így viselkedik.

Nekem nagyon jó a viszonyom édesanyámmal, egyrészt eszembe sem jutna úgy teherbe ejtetni magam, hogy neki el sem mondom (nyilván az én döntésem, de azért csak elmondanám neki, ha babát tervezek...), másrészt ha véletlen teherbe esnék, ő lenne az első (a párom után), akinek szólnék.

Ha a lányod így viselkedik, akkor vmi baromira nincs rendben ezzel az anya-lánya kapcsolattal.

2012. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezö!

En is pontosan ilyen idösen estem teherbe csak en nem tudtam rola...(esemeny utäni tabit vettem be) viszont az anyu erezte rajtam,hogy baj van.Megvältoztam.Lekezelö voltam,arrogäns,nem erdekelt semmi,csak aludtam,ettem (csak hideg kajät,nem birtam a föttet)es suli.Nem beszeltem anyämmal-egyebkent sem volt valami fenyes a kapcsolatunk-de ekkor meg pläne nem.Majd nem jött meg,doki,6 hetes terhesseg...muszäj volt elmondanom,nekem meg 5 honapom volt a 18-ik szülinapomig,csak nem tudtam,hogy hogyan,nagyon feltem az egesztöl de en tudtam rögtön,hogy nem akarom megtartani.Egy vasärnapi nap volt,anyu szolt,hogy segitsek neki fözni..es akkor belekerdezett "terhes vagy?" en meg elmondtam.A vegsökig mellettem ällt.

Talän megprobälhatnäd finoman,lassan,probälj a barätja lenni most es ne az anyja.Ilyen korban lehet,hogy neki ez egy pänik,nem tudja,hogy mit tegyen vagy mit kellene tennie...segits neki.De bärhogy is dönt,fogadd el es ällj mellette!

Üdv

2012. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
no, mi a helyzet? Beszéltetek? kiderült, hogy mi van?
2012. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Beszeltetek?
2012. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!